O mnie

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Będąc studentem IV roku rozpocząłem wolontariat w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej Człowieka, jako prowadzący zajęcia dydaktyczne z anatomii dla studentów pierwszego roku. Po ukończeniu studiów rozpocząłem pracę w I Klinice Chirurgii Ogóln...ej i Transplantacyjnej w Lublinie. Tam zgłębiałem tajniki sztuki chirurgicznej pod kierownictwem doskonałych chirurgów. W 1991 roku uzyskałem I stopień specjalizacji, a w 1995 roku stopień II z chirurgii ogólnej. W tym samym roku obroniłem pracę doktorską. Od 1998 roku rozpocząłem edukację z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej. Odbyłem staż w Centrum Ultrasonografii i Diagnostyki Biopsyjnej, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Brałem udział w wielu kursach z diagnostyki usg, uczestniczyłem w licznych kongresach i zjazdach pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU) i European Federation of Societies for Ultrasonography and Biology (EFSUMB). W 2001 roku zdałem egzamin do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniającego do samodzielnego wykonywania badań usg. W 2002 roku rozpocząłem specjalizację z chirurgii onkologicznej. Oprócz licznych kursów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Towarzystwo Chirurgow Polskich, odbywałem staże w Klinikach Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz w Instytucie Onkologii im. M.Curie-Skłodowskiej w Warszawie. W 2006 roku uzyskałem specjalizację z chirurgii onkologicznej. Nieprzerwanie od 1989 roku pracuję w I Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego w Lublinie. Szczególnie interesuję się chirurgią żołądka, jelita grubego, trzustki oraz proktologią. Jako nauczyciel akademicki prowadzę zajęcia z chirurgii dla studentów.
Od 2001roku jestem właścicielem Ośrodka Diagnostyczno-Chirurgicznego Proktosonomed w Lublinie. Są tu trzy Poradnie: Proktologii, Ultrasonografii, diagnostyki biopsyjnej i elastografii oraz Chirurgii i dermatochirurgii laserowej. W poradni Proktologicznej wykonywane są kompleksowe badania i zabiegi z zakresu chorób odbytu (hemoroidy, szczeliny odbytu, przetoki okołoodbytowe, kłykciny i inne schorzenia. W leczeniu hemoroidów stosuję metodę Barrona, Hemoron oraz leczenie laserowe LHP przy użyciu lasera diodowego Biolitec. Stosuję również metodą laserową w leczeniu szczeliny odbytu przy użyciu lasera chirurgicznego CO2. W Pracowni usg , diagnostyki biopsyjnej i elastografii wykonuję badania jamy brzusznej, tarczycy, piersi, jąder, wraz z biopsja cienkoigłową BACC. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, starając się w sposób jak najbardziej przystępny, a zarazem kompetentny odpowiedzieć na nurtujące go pytania.
Dysponuję wysokiej klasy aparatem do elastografii USG – AIXPLORER® firmy Supersonic Imagine z opcją elastografii SWE i opcją Doppler. Wszystkie wykonane badania są archiwizowane cyfrowo oraz nagrywane na nośnik USB. Elastografia jest rewolucyjną metodą diagnostyczną. Jednym z wielu jej zastosowań jest ocena stopnia zaawansowania włóknienia wątroby – „bezinwazyja biopsja wątroby”. Elastografia jest także wykorzystywana w diagnostyce zmian ogniskowych tarczycy i sutka.
W Ośrodku Chirurgii i dermatochirurgii laserowej wykonywane są zabiegi laserowego usuwania zmian skórnych (brodawki, naczyniaki, polipy, modzele, prosaki, kłykciny, wrastające paznokcie i wiele innych). Ponadto z zastosowaniem lasera diodowego Leonardo firmy Shar-pol leczymy hemoroidy, (metoda LHP), przetoki okołoodbytowe (FILAC) oraz torbiele włosowe (SILAC).
Mój zawód wykonuję z pasją i cieszę się swoją pracą. Zadowolenie i uśmiech Pacjentów po zakończonym leczeniu dają mi dużo satysfakcji i utwierdzają w przekonaniu o słusznym wyborze ścieżki zawodowej.
Poza pracą jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Nieodłącznym naszym towarzyszem jest piesek Amor. Lubimy wspólne podróże, podczas których realizuję swoją drugą pasję jaką jest fotografia. Interesuję się kolekcjonerstwem i numizmatyką.
Cenię szczerość, skromność, życzliwość oraz szeroko pojmowaną tolerancję.
więcej

Wykształcenie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Rok ukończenia studiów 1987. Specjalizacja z chirurgii ogólnej: I stopień-1991 rok, II stopień-1995 rok, doktorat-1995 rok. Certyfikat PTU-2001, Chirurgia onkologiczna-2006 rok.

Języki

Angielski, Polski, Rosyjski

Leczone schorzenia

więcej

Dodatkowe informacje

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób odbytu (hemoroidy, przetoki, szczeliny odbytu, świąd odbytu, kłykciny, diagnostyka krwawień, torbiele włosowe oraz ewentualna kwalifikacja do leczenia operacyjnego w warunkach Kliniki. W warunkach Ośrodka wykonywane są wszystkie zabiegi z zakresu tzw. małej chirurgii (wycinani...e zmian skórnych, tłuszczaków, włókniaków, znamion, polipów, wrastających paznokci, itp.). Dodatkowo w warunkach Kliniki leczenie operacyjne nowotworów żołądka, jelita grubego, kamicy żółciowej, przepuklin. więcej

Adres

ul. Jana Sawy 1A/54B, Lublin
Proktosonomed Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

Kontrolna/kolejna wizyta proktologiczna.
15 min · 150 zł
W ramach kontrolnej wizyty proktologicznej, w zależności od dotychczasowego leczenia, ustalany jest dalszy plan leczenia lub jego kontynuacja.
Nacięcie zakrzepu brzeżnego.
15 min · 400 zł
Zakrzep brzeżny to bolesna zmiana w okolicy odbytu, pojawiająca się nagle, najczęściej bardzo bolesna, w postaci sino-fioletowego guzka. Leczeniem z wyboru jest nacięcie zakrzepu w znieczuleniu miejscowym i opróżnienie ze skrzepliny.
Pierwsza wizyta proktologiczna
15 min · 150 zł
Na pierwszej wizycie zbierany jest dokładny wywiad chorobowy. Jeżeli posiada Pani/Pan jakiekolwiek wyniki badań, karty informacyjne i inną dokumentację lekarską, proszę o zabranie ze sobą. Później u każdego pacjenta wykonywane jest badanie proktologiczne palcem per rectum oraz anoskopia, czyli założenie krótkiego wziernika i oglądanie odbytu od wewnątrz. Do badania nie trzeba się przygotowywać. Badanie jest niebolesne i jest wliczone w koszty wizyty.
Rektoskopia
15 min · 300 zł
Rektoskopia to badanie odbytnicy specjalnym wziernikiem długości 25cm. Do badania należy się specjalnie przygotować. Dzień przed badaniem zalecana jest dieta płynna. Wieczorem około godz.20.00 należy wykonać lewatywę (Enema lub Rectanal - są to gotowe lewatywy dostępne w aptece bez recepty). W dniu badania rano po oddaniu stolca wykonać drugą lewatywę i pozostać do badania na czczo. W cenę badania włączony jest koszt wizyty.
Skleroterapia hemoroidów
30 min · 900 zł
Skleroterapia to nowa i rewelacyjna metoda leczenia choroby hemoroidalnej, polegająca na precyzyjnym ostrzykiwaniu hemoroidów 3% roztworem aethosklerolu. Metoda może być stosowana wyłącznie pod kontrolą wzroku - nie da się ostrzyknąć chorego miejsca "na ślepo" bez użycia kamery i toru wizyjnego i włożeniu strzykawki. Ryzyko perforacji jest zbyt duże.
Dzięki zastosowaniu videoanoskopu i videorektoskopu połączonego z kamerą lekarz w trakcie zabiegu dysponuje obrazem pola operacyjnego na monitorze medycznym. Każdy ruch jest pod kontrolą i zabieg z ryzykownego staje się bezpieczny.
Usunięcie okołoodbytowych fałdów skórnych
45 min · 600 zł
Zabieg usunięcia skórnych fałdów okoloodbytowych wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W zależności od ilości fałdów, zabieg trwa od 20 do 45 minut. Rana po zabiegu zszywana jest wchłanialnymi nićmi, bez potrzeby późniejszego zdejmowania szwów. Pacjent do zabiegu musi zgłosić się z osobą towarzyszącą. Po zabiegu zazwyczaj wydawane jest zwolnienie lekarskie na około 7 dni. Cena zależy od ilości fałdów.
Zabieg metodą Barrona
15 min · 300 zł
Jest to nieoperacyjna metoda leczenia hemoroidów, polegająca na założeniu gumowej opaski na podstawę guzka krwawniczego. Wskutek niedokrwienia hemoroid odpada po kilku dniach. Zabieg jest niebolesny. Ponieważ są trzy hemoroidy, dlatego wymagane są co najmniej trzy zabiegi co 2 tygodnie. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.
Zabieg metodą Hemoron
30 min · 400 zł
Jest to metoda leczenia hemoroidów prądem o niskim natężeniu, bezpiecznym dla pacjenta. Zabieg jest całkowicie niebolesny i bezpieczny. Nie wymaga przygotowania do zabiegu. Trwa średnio około 30 minut. Po zabiegu pacjent wraca do normalnego trybu życia.
Zamrażanie kłykcin odbytu
15 min · 500 zł
Kłykciny odbytu to choroba spowodowana zakażeniem wirusem HPV. Powstają biało-różowe brodawki wokół odbytu i wewnątrz. Zabieg polega na zamrażaniu specjalną sondą podtlenkiem azotu w temp. minus 80 st. C. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia. Zabieg jest niebolesny. W zależności od ilości i wielkości kłykcin czasami wymagane jest powtarzanie zabiegu 2 lub 3 razy.

Opinie pacjentów

5,0

Pan doktor bardzo życzliwy super specjalista wszystko wytłumaczy w razie potrzeby w kontakcie telefonicznym. Oby jak najwięcej takich lekarzy jak Pan doktor Adam Jamroz

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: Proktosonomed Ośrodek Diagnostyczno-Chirurgiczny   Lublin, Jana Sawy 1A / 54B

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik