home
|
Psycholog
|
Agnieszka Siennicka
dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka
placówka Enterna Medica Sp. z o.o.
Umów wizytę
Zarejestruj się na wizytę
e-Wizyta Wizyta w gabinecie
Wybierz usługę:
Regulamin i polityka prywatności
Enterna Medica Sp. z o.o. | Zabrze | Wolności 338 b

dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka

placówka Enterna Medica Sp. z o.o.
Umów wizytę

O mnie

Jestem psychologiem. Na co dzień wyjaśniam studentom medycyny, jak działa ludzki organizm, ucząc ich fizjologii człowieka. Działania naukowe prowadzę między innymi wśród pacjentów z chorobami sercowo naczyniowymi, badając ich zachowania i starając się je zmienić poprzez edukację.

Rodzaje proponowanych wizyt:

Nowocze...sna forma kompleksowej opieki nad chorymi przewlekle powinna obejmować coś więcej niż edukację (szczególnie edukację bazującą na informacjach przekazywanych przez lekarza, fizjoterapeutę oraz pielęgniarkę w sposób mało ustrukturyzowany, przy okazji zabiegów czy opieki szpitalnej i przy wypisie).
Rozwiązanie to Health-coaching, czyli forma pracy z pacjentem, w której celem jest nie tylko prezentacja wiedzy / instrukcje, które przekazuje lekarz / pielęgniarka / dietetyk / fizjoterapeuta, ale dążenie do realizowania konkretnych celów terapeutycznych, sformułowanych wspólnie z pacjentem, wynikających z jego osobistych predyspozycji / ograniczeń / przekonań / doświadczeń i wielu innych czynników.
Taka interwencja może zostać przeprowadzona z zastosowaniem metodologii psychologicznej oraz coachingowej we współpracy ze specjalistą, który formułuje zalecenia dla pacjenta.
Forma to konsultacje indywidualne, których cele obejmowałyby:
- ocenę wiedzy pacjenta i wyjaśnienie tego, czego pacjent nie rozumie
(a chciałby zrozumieć) w formie dostosowanej do jego/jej możliwości i preferencji;
- zdefiniowanie autentycznych potrzeb pacjenta (np. redukcja objawów, redukcja lęku, zmiana nawyków – wszystko to z czym wiąże się choroba i związane z nią zalecenia) i sformułowanie celów (krótko i długoterminowych) oraz nadanie im kolejności i wagi (np. najbardziej zależy mi
na tym aby …);
- wyznaczenie kroków koniecznych do osiągnięcia celów i zdefiniowanie tempa ich realizacji, w zależności od cech i możliwości pacjenta jak również zmiennych, na które pacjent nie ma wpływu;
- zdefiniowanie źródeł wsparcia („czy jest ktoś kto mógłby Ci pomóc w realizacji tego celu? Na czym ta pomoc mogłaby polegać? Czy te osoby wiedzą o tym?”)
- określenie wskaźników realizacji celów (np. cel: redukcja objawów = wskaźnik: brak zadyszki w sytuacji, w której wcześniej była, cel: schudnąć = wskaźnik: spadek wagi o x kg, cel: rzucenie palenia = wskaźnik: miesiąc bez papierosa itd.),
- przygotowanie wspólnie z pacjentem scenariusza awaryjnego, na wypadek problemów z realizacją pierwotnych celów, w celu zredukowania presji i napięcia, które mogą utrudniać osiąganie celów;
- reorganizowanie planu i celów wedle potrzeb pacjenta w celu utrzymania motywacji i poczucia wpływu na wydarzenia;
- przygotowanie pacjenta do stałego korzystania z rozwiązań ICT / aplikacji zaprojektowanych do zdalnej opieki i edukacji.
Pokaż więcej more
marker
Zabrze ul. Wolności 3 338B
Enterna Medica Centrum Nowoczesnej Medycyny - TELEWIZYTY
calendar Najbliższy wolny termin
...
Wykształcenie
mgr biologia człowieka (2008), mgr psychologia (2013), dr na...uk o zdrowiu (psychologia zdrowia, 2014), szkolenie coachingowe ICF (2019). Pokaż więcej more
Języki
brak informacji
Dodatkowe informacje
Kardiologiczny health coaching / coaching zdrowia
Usługa polega na edukacji, promocji i praktyce zdrowego stylu życia w oparciu o doświadczenie zgromadzone podczas pracy ze studentami i pacjentami, z zastosowaniem technik psychologicznych i „coachingowych”. W efekcie oferuję porady spersonalizowane, uwzględniające real...ne, indywidualne potrzeby, możliwości i cele, w odniesieniu do:
- otrzymanych zaleceń lekarskich (terapeutycznych, dietetycznych, fizjoterapeutycznych i tych z zakresu zmiany stylu życia)
- cech pacjenta / pacjentki (tj. jak wykształcenie a co za tym idzie posiadana wiedza jak również przekonania dotyczące choroby, poziom motywacji, postawa życiowa, osobiste predyspozycje i ograniczenia wynikające z cech osobowości, wcześniejszych doświadczeń, dostępności wsparcia społecznego).
- otoczenia (sytuacji zawodowej, rodzinnej i zdrowotnej).
Z usługi może skorzystać zarówno pacjent jak i jego opiekun. Chodzi o dostosowanie ogólnych i szczegółowych zaleceń lekarskich do indywidualnych potrzeb osoby, która zgłosi się po tego rodzaju pomoc. W razie potrzeby usługa może obejmować wyjaśnienie na czym polegają zalecenia, dlaczego są ważne, czym grozi ich lekceważenie oraz pokazanie jak praktycznie można wdrażać je w życie.
Pokaż więcej more

Usługi

Wszystkie
Online
W gabinecie
brak usług

Leczone schorzenia

brak danych

Opinie

Najnowsze
Najwyższa ocena
Najniższa ocena
brak opinii

Najczęściej zadawane pytania

Jakiego rodzaju porad lekarskich udziela dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka
Dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka to psycholog.
Jakie wykształcenie ma dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka?
Dr n. o zdr. Agnieszka Siennicka w notce o swoim wykształceniu informuje: mgr biologia człowieka (2008), mgr psychologia (2013), dr nauk o zdrowiu (psychologia zdrowia, 2014), szkolenie coachingowe ICF (2019).

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.