dr hab. med. Kalinowska-Lyszczarz Alicja

5.00 / 13 opinii
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz
Umów wizytę

O mnie

Od roku 2008 jest związana zawodowo z Katedrą i Kliniką Neurologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi leczenie chorych na stwardnienie rozsiane w ramach programów lekowych NFZ oraz badań farmakoklinicznych. Od roku 2019 współpracuje z Mayo Clinic (Rochester, MN, USA), jednym z... najlepszych szpitali na świecie, gdzie po półrocznym stażu naukowym otrzymała stanowisko research collaborator.

Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem stwardnienia rozsianego (SM) i innych chorób neuroimmunologicznych. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, licznych wystąpień na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych, laureatką ogólnopolskiego konkursu „Supertalenty w medycynie” (2018) oraz Nagrody Polskiego Towarzystwa Neurologicznego im. Józefa Babińskiego za najlepszą publikację naukową w latach 2017-2021, aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (PTN), sekretarzem Sekcji Stwardnienia Rozsianego i Neuroimmunologii PTN, a od 2019 roku członkiem panelu naukowego w sekcji Stwardnienie Rozsiane Europejskiej Akademii Neurologii. Aktywnie angażuje się w kampanie społeczne i aktywności edukacyjne dla pacjentów chorujących na SM.

Oferuje konsultacje w zakresie neurologii dorosłych, przede wszystkim w chorobach neuroimmunologicznych (SM, spektrum NMO, autoimmunologiczne zapalenie mózgu i rdzenia, polineuropatie zapalne, objawy neurologiczne chorób reumatologicznych – toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów, autoimmunologiczne zapalenia naczyń; neurosarkoidoza, miastenia i inne).
więcej

Wykształcenie

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2006 roku. W 2011 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, w 2013 specjalisty neurologa, a w 2019 doktora habilitowanego nauk medycznych.

Języki

Angielski, Niemiecki, Polski

Leczone schorzenia

Dodatkowe informacje

Gabinet mieści się przy ul. Marcelińskiej 6/1 w Poznaniu. Więcej opinii pacjentów na poprzedniej stronie internetowej: https://www.medfile.pl/alicja-kalinowska/neurolog/warszawa/

Adres

ul. Marcelińska 6/1, Poznań
Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

konsultacja neurologiczna
45 min · 300 zł
telekonsultacja neurologiczna
30 min · 200 zł

Opinie pacjentów

5,0

Wspaniała lekarka, bez pospiechu, z dokładnością bada pacjenta, szczegółowo odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. Nie jest to zwyczajne w dzisiejszych czasach. Najlepszy neurolog jakiego spotkałam na swojej drodze.

5,0

Polecam szczerze! lekarz z powołania

5,0

Polecam z całego serca. Wszystkie zagadnienia wyjaśnione a wątpliwości rozwiane, Super podejście do Pacjenta.

więcej
Strona WWW placówki medycznej: Specjalistyczna Neurologiczna Praktyka Lekarska Alicja Kalinowska-Łyszczarz   Poznań, Jeleniogórska 1/3H / 25 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik