15 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ MEDFILE

 

Program Medfile został stworzony w odpowiedzi na potrzeby służby zdrowia wynikających ze zmian prawno-organizacyjnych. Służy do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, a także dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom wspiera organizację pracy całego personelu medycznego. Dzięki optymalizacji rutynowych działań praca z programem gwarantuje zwiększenie ilości realizowanych wizyt, oszczędność czasu oraz jeszcze lepsze zarządzanie placówką medyczną.

Dlaczego właśnie Medfile to trafny wybór?
 

1. Rozbudowany grafik wizyt
Medfile udostępnia grafik wizyt w podziale na specjalistów i gabinety z uwzględnieniem dnia, tygodnia, a także miesiąca. Z poziomu kalendarza w łatwy i szybki sposób można zaplanować wizytę pacjenta.
Kilka bardzo wygodnych funkcji Twojego grafiku wizyt:

 • Widzisz wszystkie dostępne godziny pracy,
 • Kopiujesz wizyty wedle uznania i oszczędzasz czas na wpisywanie danych,
 • Zapisujesz pacjenta na wizytę powtarzalną przy użyciu  jednego przycisku.
   

2. Kompleksowa kartoteka pacjenta
Dzięki kompleksowej formie kartoteki posiadasz pełną dokumentację dotyczącą historii choroby każdego pacjenta. Ogromnymi przewagami Medfile są:

 • Indywidualne karty wizyty w oparciu o dostępny wzór,
 • Szablony dokumentów (skierowania, zaświadczenia),
 • Własne formularze i treść zgody RODO,
 • Recepty, rachunki, załączniki,
 • Spersonalizowany wydruk.
   

3. Bazy leków ICD-10/ICD-9, kody ICF
System jest zintegrowany z bazą leków, bazą schorzeń i chorób (ICD-10) oraz procedur medycznych (ICD-9), które w łatwy sposób można wyszukać wpisując jedynie początkowe kilka liter. Ponadto dostępne są kody ICF dla fizjoterapeutów.
 

4. Recepty, obsługa płatności
Program Medfile umożliwia wystawianie recept refundowanych lub nierefundowanych zgodnych z wytycznymi NFZ. W prosty sposób można dodać lek z bazy lub stworzyć własną recepturę. Po wystawieniu recepty możliwe jest natychmiastowe generowanie rachunków lub faktur.
 

5. Rezerwacja online wizyt przez pacjentów
Samodzielny zapis przez pacjenta na wizytę lekarską to duże udogodnienie. Link do rezerwacji online można umieścić na stronie internetowej gabinetu (własnej lub na szablonie Medfile), gdzie godziny dostępnych wizyt generują się automatycznie. Ponadto wizyty potwierdzane są za pomocą wiadomości SMS. W Medfile rejestracja pacjentów online jest całkowicie bezpłatna!

6. Powiadomienia SMS
Inwestycja w funkcję przypomnień SMS wpływa na ilość odbytych wizyt. Medfile oferuje 100 SMS gratis na start dla każdego użytkownika oraz 10 SMS w okresie testowym. Dla Twojego gabinetu lekarskiego takie rozwiązanie niweluje ilość „pustych wizyt”, a w oczach pacjenta jesteś placówką, która dba o jakość oferowanych usług.


7. Darmowa strona www gabinetu
Strona internetowa to idealna wizytówka dla każdej działalności leczniczej. Zapewniamy darmową stronę www pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie. Dodatkowo oferujemy przygotowanie strony www na atrakcyjnych warunkach na własnej domenie z indywidualną szatą graficzną. Wszystko po to, aby zwiększyć ilość realizowanych wizyt i zdobyć zaufanie pacjentów.
 

8. Aplikacja mobilna (iOS, Android)
Możliwość korzystania z systemu za pomocą aplikacji mobilnych pozwala na zwiększenie komfortu i efektywności pracy. Aplikacje Medfile to kompleksowe zarządzanie kalendarzem wizyt i kartoteką pacjentów, przekierowanie do mobilnej karty pacjenta. Pełna kontrola nad grafikiem pracy w dowolnym miejscu i czasie.
 

9. Dedykowane specjalistyczne narzędzia diagnostyczne
Program został wyposażony w dedykowane narzędzia ułatwiające przeprowadzenie wizyt – wizualizacja dolegliwości dla fizjoterapeutów oraz diagram dentystyczny.
 

10. System pełnej integracji – e-WUŚ / NFZ
Automatyczne sprawdzanie ubezpieczenie zdrowotnego pacjenta. Integracja z Platformami P1 i P2 (w trakcie), co daje pełną wymianę informacji w zakresie, jaki określa Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.
 

11. Bezpieczeństwo i stały dostęp do danych
Program Medfile zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa danych:

 • Automatyczne zabezpieczenie sesji,
 • Backup kartoteki pacjenta co 60 minut,
 • Przechowywanie danych na szyfrowanych dyskach,
 • Stały dostęp do pomocy technicznej,
 • Zgodność systemu z RODO.
   

12. Indywidualne uprawnienia dla Użytkowników
Medfile daje możliwość posiadania dowolnej liczby użytkowników z podziałem na lekarza, specjalistę, recepcję, administratora czy technika. Każdemu z użytkowników można nadać indywidualne uprawnienia – możliwość odczytu, zapisu czy usuwania. Ponadto istnieje również ograniczenie logowania do wybranego adresu IP.

 

13. e-Zwolnienia
Informatyzacja służby zdrowia w kolejnym etapie. Od 1 grudnia 2018 r. lekarzy obowiązuje tylko i wyłącznie wystawianie zwolnień elektronicznych. e-ZLA, zastąpiły używane do tej pory tradycyjne formularze papierowe ZUS ZLA. Innowacyjne rozwiązania w polskiej służbie zdrowia pojawiają się na każdym kroku, a Medfile w kwestiach formalno-prawnych jest na bieżąco.

 

14. Dedykowany Opiekun Klienta
Słuchamy uważnie naszych Klientów i traktujemy ich z pełną indywidualnością. Rozumiemy ich potrzeby i dlatego oferujemy najbardziej optymalne rozwiązania Medfile, które ułatwią prowadzenie placówki lekarskiej czy fizjoterapeutycznej.

 

15. Import bazy danych
Program pozwala na import kartotek pacjentów z dotychczasowego programu do programu Medfile. Kompleksowe przeniesienie pełnych danych to nie problem.


Umów się na prezentację lub załóż testowe konto całkowicie za darmo! Sprawdź jak działa nasz program, przetestuj dostępne możliwości i zdecyduj czy wchodzisz z Medfile w świat Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
 • darmowy import bazy danych
 • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku