Asystent Medyczny – prawa ręka lekarza 

Miło nam poinformować, że w Medfile® EDM jest już dostępna funkcjonalność Asystenta Medycznego. Praca Asystenta Medycznego to ogromne usprawnienia pracy lekarza czy przychodni. Tłumaczymy jak skonfigurować nową opcję w aplikacji Medfile®.

 

Kim jest Asystent Medyczny?

To osoba, bez której niektórzy lekarze nie wyobrażają już sobie pracy. Dlaczego? Powód jest prosty – Asystent jest ogromnym wsparciem przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Taki pomocnik może odciążyć lekarza podczas uzupełniania karty wizyty czy wystawiania potrzebnych pacjentowi e-Dokumentów.
 

Jakie uprawnienia ma Asystent Medyczny?

Asystent Medyczny może sprawdzać historię choroby pacjenta, zapisywać przebieg wizyty, oraz wystawiać e-Recepty i e-Skierowania. Istotną kwestią jest również fakt, że Asystent może wystawiać dokumenty tylko w postaci elektronicznej, a więc nie będzie miał możliwości wystawiania np. recepty czy skierowania w formie papierowej.
 

Jakich formalności trzeba dopełnić?

W pierwszej kolejności lekarz musi upoważnić wybraną osobę w Rejestrze Asystentów Medycznych. Upoważnienie jest ważne przez 1 rok. W kolejnym etapie Asystent składa wniosek o wygenerowanie certyfikatu ZUS.
 

Jak dokonać konfiguracji w Medfile?

Wystarczy zalogować się na konto Asystenta w Medfile®, a następnie wgrać otrzymany certyfikat ZUS i wpisać hasło. Pamiętaj, aby uzupełnić również sekcję „Twoje dane” oraz wybrać grupę zawodową „Asystent medyczny”.

To wszystko! Od tego momentu Asystent będzie mógł wystawiać e-Recepty oraz e-Skierowania w imieniu lekarza.

 

Masz pytania dotyczące oprogramowania Medfile®? Skontaktuj się z nami już dziś: [email protected] lub +48 530 000 828+48 728 498 407+48 530 862 922

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Cyberbezpieczeństwo.
Medfile nie wysyła wiadomości mailowych oraz SMS z prośbą o podanie haseł logowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Państwa opiekunem lub przesłanie informacji na: [email protected]