50% fizjoterapeutów korzysta już z Dokumentacji Elektronicznej!

Połowa fizjoterapeutów korzysta z EDM. Rejestracja online oraz powiadomienia SMS są najbardziej oczekiwanymi przez pacjentów udogodnieniami.
Ponad 60% fizjoterapeutów dokumentuje szczegółowo historię choroby pacjenta. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez BioStat „Polak u fizjoterapeuty” na reprezentatywnej próbie badawczej obejmującej 1000 respondentów*. To, co nastraja bardzo optymistycznie to fakt, iż niemalże 50% gabinetów prowadzi dokumentację w formie elektronicznej, a 15% z nich równolegle posługuje się dokumentacją elektroniczną, jak i papierową.

 

Oczekiwania pacjentów vs. narzędzia fizjoterapeutów

Aż 49,3% pacjentów deklaruje, iż rejestracja online jest jedną z wygodniejszych form zapisywania się na konsultacje. Przemawia za tym przede wszystkim:

 • wybór wszystkich dostępnych godzin specjalistów, dzięki czemu możemy zapisać się na dogodny dla siebie termin,
 • rejestrację na wizytę możemy złożyć z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, ponieważ formularze online są dostępne 24/7,
 • otrzymywanie powiadomienia o dokonanej rejestracji i przypomnienia o nadchodzącej wizycie.

 

Niestety nie wszystkie gabinety fizjoterapeutyczne udostępniają swoim pacjentom takie udogodnienia. Przyczyn może być wiele, zamiast jednak skupiać się na powodach, przyjrzyjmy się dostępnym rozwiązaniom, ponieważ patrząc na rozwój cyfryzacji w służbie zdrowia i plany związane z centralizacją wymiany informacji medycznych oraz trendem poszukiwania przez pacjentów informacji w sieci, fizjoterapeuci również niejako zostali zobligowani do wykorzystywania potencjału związanego z narzędziami digital.

Wiemy, jak ważna jest promocja w Internecie. Wiemy, jak automatyzacja działań związanych z rejestracją pacjentów podnosi efektywność i ilość realizowanych konsultacji. Wiemy również, jak można bezpłatnie lub niewielkim nakładem finansowym zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku.

 

Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom pacjentów z medfile.pl Program zgodny z wytycznymi KIF.

Zwiększenie ilości czasu na przeprowadzenie konsultacji specjalistycznej to największe marzenie każdego fizjoterapeuty, dlatego wyodrębniliśmy 13 powodów, dla których warto zacząć pracę z medfile.pl i tym samym zrobić pierwszy krok do zwiększenia swoich przychodów przy zerowym lub minimalnym nakładzie finansowym:

 1. Darmowe konto testowe przez 14 dni ze wszystkimi funkcjami Medfile.
 2. Medfile Free – darmowy dla małych gabinetów.
 3. Medfile Plus – atrakcyjny abonament z płatnością miesięczną/roczną.
 4. Medfile Premium – EDM, elektroniczny podpis pacjenta, magazyn i telefonia VoIP.
 5. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna zgodnie z wytycznymi NFZ.
 6. Rozbudowany grafik wizyt – pełna kontrola przyjęć. Wizyty pojedyncze i konsultacje grupowe. Automatyzacja zapisu na wizytę.
 7. Kompleksowa e-kartoteka pacjenta - karta wizyty z wizualizacją dolegliwości. Szablony dokumentów, formularze i treść zgody RODO.
 8. Recepty, rachunki, załączniki. Kody ICF; ICD-10/ICD-9.
 9. Strona www gabinetu - darmowa pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie.
 10. Rezerwacja online wizyt 24/7.
 11. Obsługa płatności - generowanie rachunków i faktur.
 12. Powiadomienia SMS i e-mail. 100 SMS gratis na start dla każdego Użytkownika oraz 10 SMS w okresie testowym.
 13. Aplikacja mobilna (iOS, Android). 

Wykorzystanie potencjału ukrytego pod szatą graficzną naszego oprogramowania to 100% satysfakcja z zaimplementowanych funkcji. Medfile usprawnia komunikację na linii: rejestracja – pacjent-fizjoterapeuta, dzięki czemu z pełną odpowiedzialnością możemy twierdzić, iż przyczynia się do zwiększenia efektywności pracy oraz zwiększa dochody.  

 

Bądź widoczny dla pacjentów z serwisem www.gabinet-fizjoterapeuty.pl

Idea serwisu www.gabinet-fizjoterapeuty.pl powstała na bazie naszych wieloletnich obserwacji oraz analizy istniejących trendów. To pozycja dla tych, którzy poszukują kolejnego miejsca do promocji i pokazania wachlarza świadczonych przez siebie usług bez narażania się na niepotrzebne koszty. Myśląc o działaniach promocyjnych gabinetu należy wziąć pod uwagę fakt, iż blisko 90% Polaków informacji na temat opieki zdrowotnej szuka w sieci**. Dodając swój gabinet do ogólnopolskiej bazy gabinetów fizjoterapeutycznych dbamy o swoją widoczność, tym samym zapewniając pacjentom skuteczniejsze dotarcie do naszej placówki. Wystarczy założyć konto w serwisie, dodać konieczne informacje o własnej placówce. Dodatkowo serwis ma możliwość integracji z aplikacją Medfile, a dla nowych użytkowników przewidziana jest promocja w postaci 3 miesięcy gratis na start.

Digitalizacja to postępujący proces, który nie ominie żadnego sektora. Warto zatem być na bieżąco z obowiązującymi trendami już dziś. Wyniki naszych badań jednoznacznie wskazują, iż cyfryzacja w służbie zdrowia to fakt i należy być gotowym na tę (r)ewolucję. Podejście samych pacjentów do zmian form komunikacji i otwartość na działania internetowe jest bardzo optymistyczne, dlatego tym bardziej należy wykorzystać ten potencjał, jaki daje nam rozwój nowych technologii.

 

 

* https://www.badanie-opinii.pl/raporty/polak-u-fizjoterapeuty

** Badanie przeprowadzone przez BioStat w dniach od 20.12.2018 do 28.12.2018r na n=1000.

 

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Cyberbezpieczeństwo.
Medfile nie wysyła wiadomości mailowych oraz SMS z prośbą o podanie haseł logowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Państwa opiekunem lub przesłanie informacji na: [email protected]