home
|
Baza wiedzy
|
telemedycyna i zdrowie
|
haloDoctor – pierwszy marketplace dla lekarzy w Polsce – wywiad z Rafałem Piszczkiem dla Forbes

haloDoctor – pierwszy marketplace dla lekarzy w Polsce – wywiad z Rafałem Piszczkiem dla Forbes

 

W listopadowym numerze miesięcznika „Forbes” (11/2020) ukazał się wywiad z Rafałem Piszczkiem, który opowiedział Magdalenie Lemańskiej o rewolucyjnej na polskim rynku platformie haloDoctor.pl.

Platforma telemedyczna haloDoctor.pl weszła w świat online na początku 2020 roku. Stała się pierwszym marketplace’em dla lekarzy, chcących udzielać teleporad oraz umożliwić swoim pacjentom zapisywanie się na wizyty przez Internet.

W dobie cyfryzacji polskiej służby zdrowia, platforma haloDoctor.pl świetnie wpisała się w działania mające na celu przyspieszenie tego procesu w Polsce. Ponadto, wyszła naprzeciw wyzwaniom pandemii, dostarczając lekarzom gotowe narzędzie do przeprowadzania wizyt online.

Trzeba podkreślić, że telemedycyna nie ma zamiaru zastąpić całkowicie medycyny tradycyjnej, a przede wszystkim nie zastąpi badania fizykalnego. Ma ona za zadanie wspierać lekarzy w ich codziennej pracy, pomagając rozwiązać proste problemy pacjentów. Jak twierdzi Rafał Piszczek, połowa problemów może zostać rozwiązana za pomocą telewizyty. Dzięki temu druga połowa otrzyma szybszą pomoc tam, gdzie potrzebna jest wizyta fizyczna w gabinecie.

haloDoctor.pl to nie jest jedyny program wspierający lekarzy. BioStat oferuje również kompleksowe oprogramowanie dla gabinetów lekarskich – program MedFile, z którego korzysta już 13 tysięcy lekarzy. Przekłada się to z kolei na około 300 tysięcy wizyt lekarskich.

haloDoctor.pl współpracuje również z firmami, które oferują urządzanie telemedyczne, dostarczając je do domów pacjentów. Mamy na myśli m.in. holtery, które mogą być monitorowane całą dobę dzięki wbudowanej karcie SIM.

Przeczytaj cały artykuł na stronie Forbes lub w wydaniu papierowym.

Zobacz podobne
brak
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Promocja
*do 20.07.2024
-40% na licencję
kod: lato40
w przypadku płatności miesięcznej
Promocja
*do 20.07.2024
- 40% na licencję
kod: latodlaciebie
Umów się na prezentację