Jakie korzyści dla pacjentów przynosi elektroniczna dokumentacja medyczna?

Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w służbie zdrowia ma nie tylko poprawić jakość pracy lekarzy oraz zwiększyć efektywność placówek medycznych, ale także ma przyczynić się do poprawy obsługi pacjenta, a tym samym:

  Zwiększyć trafność stawianych diagnoz i stosowanego leczenia,

  Poprawić komfort pacjentów np. dzięki wyeliminowaniu kolejek do recepcji,

  Zwiększyć czas, jaki lekarzy poświęcają na rozmowę i przebadanie pacjenta,

  Dostarczać pacjentom czytelnych informacji w postaci recept czy zaleceń.

E-dokumentacja została stworzona z myślą także o pacjentach

Projekt elektronicznej dokumentacji medycznej pozwala na wprowadzenie rozwiązań, które są łatwe w obsłudze, a przy tym umożliwiają podnoszenie satysfakcji pacjentów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu funkcji systemu e-dokumentacji, które ułatwią pacjentom korzystanie z usług medycznych. Warto wśród nich wymienić takie możliwości dla pacjentów, jak:

  Samodzielna rejestracja do konkretnego lekarza,

  Wybieranie daty i godziny wizyty lekarskiej,

  Zmiana w dowolnym momencie dnia umówionej wizyty,

  Skorzystanie z przypomnień wysyłanych w formie SMS.

Wyeliminowanie błędów poprawi jakość leczenia

Z perspektywy pacjenta ważne jest również to, że dokumentacja, która sporządzana jest przez lekarzy będzie kompletna i czytelna. Umożliwi to nie tylko lepsze diagnozowanie chorób poprzez śledzenie ich przebiegu, ale także skorzystanie z usług innego lekarza, który będzie mógł oprzeć swoją pracę na rzetelnej dokumentacji. Dzięki nieustającym pracom nad wzbogacaniem funkcjonalności systemu do e-dokumentacji, pacjent zyska także możliwość otrzymania w formie elektronicznej:

  Recept,

  Skierowań,

  Zwolnień.

Elektroniczna dokumentacja to szansa dla pacjentów i lekarzy

Wydaje się, że największą korzyścią elektronicznej dokumentacji medycznej jest poprawienie relacji między indywidualnym pacjentem, a placówkami medycznymi. Dzięki e-dokumentacji możliwe jest gromadzenie kompletnych informacji o pacjentach dzięki czemu cały proces diagnostyczno -terapeutyczny jest znacznie bardziej wydajny. Co więcej udostępnianie takich danych innym lekarzom jest łatwe, a to pozwala na prowadzenie zoptymalizowanego leczenia pacjentów.

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Cyberbezpieczeństwo.
Medfile nie wysyła wiadomości mailowych oraz SMS z prośbą o podanie haseł logowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Państwa opiekunem lub przesłanie informacji na: [email protected]