home
|
Baza wiedzy
|
Marketing gabinetów lekarskich
|
Lekarz kontra zapominalski pacjent, czyli jak przypominać pacjentom o wizytach

Lekarz kontra zapominalski pacjent, czyli jak przypominać pacjentom o wizytach

Z ostatniego raportu NIK (2017 r.) dotyczącego realizacji zadań Narodowego Funduszu Zdrowia w 2016 roku wynika, że kolejki do lekarzy rosną. Zwykle pacjent dowiadujący się o odległym terminie wizyty lekarskiej, skarży się na niewydolny system ochrony zdrowia. Tymczasem okazuje się, że za kolejki są odpowiedzialni również sami pacjenci, którzy zapominają o umówionej konsultacji. W efekcie wizyta jest niewykorzystana, a zapominalski pacjent zapisuje się na kolejny termin, wydłużając czas oczekiwania na spotkanie z lekarzem innym pacjentom.

arrow Oprogramowanie medyczne dla zapominalskich pacjentów
arrow Medfile - aplikacja do rejestracji pacjentów z funkcją wysyłania SMS

 

Oprogramowanie medyczne dla zapominalskich pacjentów

Wśród przyczyn długich kolejek do lekarzy specjalistów wymienia się m.in. niewystarczające finansowanie opieki zdrowotnej, nieodpowiednią koordynację leczenia przez lekarzy rodzinnych, deficyt specjalistów. Współwinni są również zabiegani pacjenci, którzy w natłoku obowiązków zapominają o pojawieniu się w przychodni w wyznaczonym terminie. Dokonanie zmian systemowych wymaga czasu i pieniędzy, jednak nad skróceniem oczekiwania na konsultację lekarską we własnej placówce, mogą pracować już same rejestracje medyczne. Medfile to oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego, które umożliwia odpowiednie zarządzanie wizytami poprzez system rezerwacji pacjentów obejmujący zapisanie czy odwołanie konsultacji, dopasowanie terminu z uwzględnieniem godzin pracy i urlopów wypoczynkowych wszystkich lekarzy przyjmujących w jednostce oraz wysyłkę SMS-ów przypominających o zbliżającej się wizycie. Krótka wiadomość tekstowa to idealny sposób, by personel medyczny nie był zaskoczony brakiem obecności pacjenta o umówionej godzinie.

 

Medfile - aplikacja do rejestracji pacjentów z funkcją wysyłania SMS

Jedną z możliwości, jakie oferuje aplikacja dla przychodni jest funkcja SMS. Ustawianie wysyłek jest bardzo proste, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Rejestratorka medyczna aktywuje w systemie Medfile przypomnienie o umówionej wizycie. Wystarczy, że doda odpowiednią treść wiadomości i zaznaczy kiedy SMS ma zostać wysłany, czyli np. dzień przed wizytą. Data i godzina wizyty lekarskiej podstawi się automatycznie do wiadomości z panelu rezerwacji. Taka funkcja Medfile to oszczędność czasu pracy rejestratorek. Dzięki niej nie muszą obdzwaniać pacjentów i dopytywać, czy pamiętają o konsultacji i czy planują pojawić się w gabinecie. Jest to również ułatwienie dla samych pacjentów, którzy nie muszą pilnować terminu.

 

Medfile to program do rezerwacji wizyt z funkcją SMS, który daje szansę skrócenia kolejek do specjalistów. Przypomnienie o konsultacji zwiększa prawdopodobieństwo doprowadzenia jej do skutku. W ten sposób czas pracy lekarza jest wykorzystany efektywnie, a wizyta kolejnego pacjenta będzie mogła zostać wyznaczona na najbliższy możliwy termin.

Medfile oprócz wielu funkcji usprawniających pracę gabinetu  spełnia również wymogi elektronicznej dokumentacji medycznej.

 

Zobacz także: Marketing gabinetów lekarskich

 

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Promocja
*do 26.07.2024
-40% na licencję
kod: lato40
w przypadku płatności miesięcznej
Promocja
*do 26.07.2024
- 40% na licencję
kod: latodlaciebie
Umów się na prezentację