Precyzyjne zarządzanie produktami w placówce - nowy moduł Magazyn Medfile

 

Magazyn Medfile to kolejny krok w celu optymalizacji pracy gabinetu. Kontrola stanu magazynowego produktów to ogromne usprawnienie pozwalające na stały monitoring towaru znajdującego się w naszym posiadaniu. Należy pamiętać, że dobrze zaprojektowany magazyn musi spełniać funkcje, które obejmują:

  • Przyjmowanie i wydawanie wszystkich produktów związanych z naszą działalnością.
  • Szybką kontrolę i inwentaryzację magazynowanych produktów.
  • Właściwe magazynowanie produktów z uwzględnieniem kategorii i przeznaczenia towaru.
  • Przypisanie towaru do konkretnych usług.
  • Śledzenie historii wydawanych produktów.
  • Określanie minimalnych stanów magazynowych z alertem nt. wyczerpania zapasów.

 

Dlaczego kontrola stanów magazynowych jest tak ważna?

Dzięki Medfile większość procesów związanych z pracą w gabinecie jest zautomatyzowana. Jest elektroniczna dokumentacja medyczna, jest rejestracja pacjentów on-line, a wielofunkcyjny kalendarz pozwala na zapis pacjenta w 15 sekund. Posiadamy rozbudowane raporty księgowe i kasowe, a zaimplementowane algorytmy odpowiedzialne za przeprowadzanie skomplikowanych operacji na zbiorach dostępnych danych natychmiast generują nam odpowiednie zestawienia. Wyobraźmy sobie jednak sytuację, w której jedyną rzeczą, jaką musimy monitorować ręcznie są stany magazynowe naszych produktów. Czyż nie jest to frustrujące? Dlatego Medfile w odpowiedzi na tę właśnie potrzebę stworzył kolejny moduł odpowiedzialny za zarządzanie gospodarką magazynową.

Co nam to daje? Otóż prowadzenie magazynu niezależnie od jego skali wiąże się z potrzebą szybkiej lokalizacji ilości dostępnego towaru, który jest potrzebny do zrealizowania danej usługi lub do sprzedaży pacjentowi. Produkty dodane do Magazynu Medfile można podzielić na kategorie, co jeszcze szybciej pozwala na odnalezienie tego właściwego. Określenie stanu minimalnego produktu to rozwiązanie, dzięki któremu zawsze wiesz, ile towaru znajduje się na stanie. Jeśli zbliżysz się do opcji minimum, pojawi się alert. Ważny w całym procesie jest zautomatyzowany przepływ informacji pomiędzy magazynem a realizowanymi usługami. W trakcie tworzenia usługi możliwe jest dodanie do niej produktów, które widoczne będą później w karcie wizyty danego pacjenta. Z poziomu karty można zmienić ich stan poprzez wygenerowanie dokumentu WZ. Śledzenie historii produktu pozwala na dokonywanie analiz ilościowych i jakościowych, które z całą pewnością pozwolą na wypracowanie lepszego modelu dokonywania zakupów i zarządzania polityką sprzedażową w placówce.  

 

Podsumowując:

  1. Moduł Magazynu Medfile dzięki precyzyjnemu wykonywaniu procesów związanych z zarządzaniem towarami może efektywnie zwiększyć wydajność pracy gabinetu.
  2. Analiza raportów stanów magazynowych może wpłynąć na zamianę sposobu zarządzania zakupami w placówce.
  3. Automatyzacja na linii magazyn – usługi – wizyty oszczędza czas na formalnościach i pozwala skupić się na realizowaniu konsultacji specjalistycznych.
  4. Prowadzenie ewidencji towarów w sposób elektroniczny to kolejny krok pozwalający na odejście od stosu dokumentów w formie papierowej.

 

Opcja magazynu dostępna jest w wersji Medfile Premium. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania większej ilości informacji. Zadzwoń pod numer (+48) 530 610 330 lub napisz do nas maila na adres: [email protected] i umów się na prezentację z naszym konsultantem w dogodnym dla Ciebie terminie.  

 
 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Umów się na prezentację
Cyberbezpieczeństwo.
Medfile nie wysyła wiadomości mailowych oraz SMS z prośbą o podanie haseł logowania.

Prosimy o zachowanie ostrożności. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt z Państwa opiekunem lub przesłanie informacji na: [email protected]