home
|
Baza wiedzy
|
Marketing gabinetów lekarskich
|
SMS do pacjenta z prośbą o opinię po wizycie – nowa funkcjonalność Medfile®

SMS do pacjenta z prośbą o opinię po wizycie – nowa funkcjonalność Medfile®

Pacjenci doceniają zaangażowanie i wiedzę lekarzy, dlatego chcą często wyrazić swoje zadowolenie i docenić pracę specjalistów. Od dziś mogą zrobić to w prosty sposób.

arrow Dobre relacje z pacjentami
arrow Wystawianie opinii – wykorzystaj możliwości Medfile® EDM
arrow Dlaczego wysyłka SMS z prośbą o opinię jest dobrym pomysłem?

 

Dobre relacje z pacjentami

Dzisiejsze interakcje pomiędzy lekarzem a pacjentem w polskiej ochronie zdrowia nie ogranicza się wyłącznie do badania przedmiotowego i podmiotowego, wypisania stosownych dokumentów medycznych i opuszczenia gabinetu lekarskiego. Holistyczne podejście lekarzy specjalistów sprawia, że są oni w stałym kontakcie ze swoimi pacjentami, interesują się ich stylem życia, dietą mającą wpływ na zdrowie, czy też sytuacją zawodową. 

 

Wystawianie opinii – wykorzystaj możliwości Medfile® EDM

Funkcjonalność Medfile® znajduje zastosowanie w zarządzaniu dokumentacją medyczną, jednak nie można zapomnieć o stałym kontakcie z pacjentem, który jednak bardzo ważny. Zadowolony z wizyty pacjent może polecić praktykę lekarską specjalisty swojej rodzinie czy też znajomym. Dzięki nowej usłudze w Medfile® - SMS do pacjenta z prośbą o opinię po wizycie można wysłać wiadomość, poprzez którą pacjent, wystawi opinię dotyczącą usług lekarskich lub udzielonej pomocy.

Wiadomość SMS do pacjenta z prośbą o opinię po wizycie można wysłać:

  • do trzech dni po odbyciu wizyty lekarskiej przez pacjenta,
  • wraz z linkiem do portalu, gdzie wstawić opinię,
  • o dowolnej godzinie ustalonej wcześniej przez specjalistę,
  • do dowolnej liczby pacjentów.

Nowe rozwiązanie proponowane przez Medfile® EDM to kolejny element w szerokiej gamie usług związanych z powiadomieniami SMS. Możliwości innowacyjnego oprogramowania dla gabinetów lekarskich i placówek medycznych w zakresie widomości wysyłanych do pacjentów stale się poszerzają. System oferuje:

  • wysyłanie kodów do e-Recept,
  • wysyłki wiadomości z linkiem do formularzy przed wizytą lekarską (elektroniczne formularze),
  • potwierdzenia wizyty online,
  • powiadomienia o zbliżającej się wizycie,
  • anulowanie wizyty.

 

Zobacz także: Marketing gabinetów lekarskich

 

 

Dlaczego wysyłka SMS z prośbą o opinię jest dobrym pomysłem?

Poszukując lekarza, fizjoterapeuty czy też psychologa, pacjenci często kierują się opiniami zamieszczanymi w Internecie. Im więcej pozytywnych i zadowolonych pacjentów, tym większa szansa na dostrzeżenie i docenienie pracy lekarza i chęć skorzystania z jego usług – komentuje Rafał Piszczek – Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej Medfile®. Oczywiście każdą opinię należy weryfikować, jednak wysyłka SMS oferowana przez Medfile® z prośbą o opinię po wizycie jest o tyle wiarygodną funkcją, że nie da się z niej skorzystać bez wcześniejszej wizyty lekarskiej pacjenta w gabinecie. Opinie pacjentów podlegają wcześniejszej weryfikacji i akceptacji specjalisty. Wysyłka SMS zamiast e-mail daje też większą gwarancję odczytania wiadomości, bo aż 99% SMS jest przez pacjentów odczytywanych po 3 minutach od ich dostarczenia. Warto zatem z takiej opcji skorzystać dla celów marketingowych, jeśli pacjent wyraził na to wcześniej zgodę – dodaje Rafał Piszczek.

 

 

Rafał Piszczek - Statystyk. Jest autorem publikacji naukowo-badawczych i referatów z zakresu data mining w analizach ekonomicznych i branży farmaceutycznej. Specjalizuje się w komercjalizacji wiedzy naukowej w praktyce biznesowej i transferze wiedzy naukowej do celów biznesowych. Ekspert ds. elektronicznej dokumentacji medycznej i telemedycyny.  

 

 

 

 

Zapraszamy do korzystania z pełnej funkcjonalności modułu SMS - przetestuj Medfile® - jesteśmy do Twojej dyspozycji:

[email protected] lub +48 530 610 330, +48 728 498 407, +48 731 030 629

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
Promocja
*do 26.07.2024
-40% na licencję
kod: lato40
w przypadku płatności miesięcznej
Promocja
*do 26.07.2024
- 40% na licencję
kod: latodlaciebie
Umów się na prezentację