ZnanyLekarz i Medfile® ogłaszają współpracę

ZnanyLekarz i Medfile ogłaszają współpracę

 

Cel – przyspieszenie cyfrowej transformacji w ochronie zdrowia.

ZnanyLekarz od lat łączy pacjentów i lekarzy w świecie online. Medfile® to innowacyjne rozwiązanie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Obie platformy postanowiły połączyć siły i zadziałać jeszcze szybciej i sprawniej na rzecz e-Zdrowia i cyfryzacji zachodzącej w polskiej ochronie zdrowia. Synergia zachodząca pomiędzy ZnanymLekarzem i Medfile® zautomatyzuje procesy i zwiększy jakość oferowanych usług medycznych poprzez skrócenie czasu związanego z rejestracją pacjentów na wizyty oraz prowadzeniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Rynek usług medycznych ciągle ewoluuje dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom, jakie oferowane są środowisku lekarskiemu i fizjoterapeutycznemu. Aby utrzymać pacjenta i zachęcić nowych do odwiedzania naszej placówki należy myśleć globalnie o ofercie i udogodnieniach, jakie są udostępniane. Pacjenci cenią sobie znakomitą kadrę medyczną oraz czas wykonania usługi. Liczą również na szybkie znalezienie specjalisty z możliwością poznania efektów jego pracy czy opinii o udzielonych świadczeniach.

 

„Nasza współpraca pojawiła się w najlepszym możliwym momencie. Od jakiegoś czasu mierzyliśmy się z potrzebami naszych lekarzy odnośnie elektronicznej dokumentacji medycznej. Ten temat pojawiał się na wielu rozmowach. Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę z firmą tworzącą oprogramowanie medyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno lekarzy jak i pacjentów.” 
 

Piotr Radecki

 

Piotr Radecki,
dyrektor zarządzajacy ZnanyLekarz.pl

 

„Współpraca z portalem ZnanyLekarz to kolejny ważny krok strategiczny dla Medfile®. Zależy nam na kompleksowości naszych usług oraz optymalizacji działań podejmowanych przez lekarzy czy fizjoterapeutów. Nasz wspólny projekt to idealne odzwierciedlenie idei Value Based Healthcare, gdzie poprzez zwiększenie komfortu pracy lekarzy podnosi się jakość życia pacjentów. To, co obecnie dzieje się w ochronie zdrowia ma na celu dobro i wygodę pacjentów. Już teraz możemy zaobserwować usprawniony przepływ danych pomiędzy lekarzem – pacjentem – NFZ – apteką. Nasza współpraca z portalem ZnanyLekarz dodatkowo przypieczętowuje ten trend związany z e-Zdrowiem i digitalizacją służby zdrowia”.  


Rafał Piszczek
Rafał Piszczek,
CEO Medfile®

 

Współpraca ZnanyLekarzMedfile® to korzyści dla wszystkich zainteresowanych w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Lekarze zyskają możliwość realizowania wizyt za pomocą nowoczesnego oprogramowania, jakim jest Medfile®, Pacjenci natomiast skorzystają na dodatkowym czasie, jaki może być przeznaczony na konsultację dzięki odejściu od papierowej formy uzupełniania kartoteki.

 

Chciałbym także podkreślić, że nasze partnerstwo z firmą Medfile® to pierwszy krok z wielu na naszej drodze do wdrażania i rozwijania aplikacji oraz narzędzi, pozwalających na wsparcie lekarza/recepcji w codziennej pracy. Dotyczy to pacjentów, ale też zarządzania dokumentacją medyczną czy rozliczeniami.”

Piotr Radecki

 

Piotr Radecki,
dyrektor zarządzajacy ZnanyLekarz.pl 

Wypracowanie idealnego rozwiązania dla lekarzy i fizjoterapeutów, którzy z poziomu jednego programu mogą zarządzać zarówno grafikiem, jak i sporządzać dokumentację medyczną to ambitny cel, jaki sobie postawiliśmy decydując się na współpracę z portalem ZnanyLekarz. Jesteśmy jednak przekonani, iż dzięki kompetencjom zespołów zaangażowanych w ten proces z łatwością osiągniemy zamierzone rezultaty.”

 

 

Ewa Tkocz,
v-ce prezes BioStat®

 

 

EDM w ZnanyLekarz – benefity dla lekarza i pacjenta

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® odpowiada na realne potrzeby jego użytkowników, optymalizuje pracę oraz oferuje automatyzację procesów, dzięki czemu każdy specjalista oszczędza czas na formalnościach. Dotyczy to głównie płynnego przejścia pomiędzy modułami (wizyta, rachunek, zwolnienie czy recepta). Dokumentacja medyczna prowadzona w Medfile® jest kompletna, co oznacza, że wszelkie załączniki, zaświadczenia, skierowania trwale przypisane są do karty pacjenta lub wizyty. Tryb śledzenia historii wpisów gwarantuje bezpieczeństwo i transparentność dokumentacji, a dostosowana karta wizyty do specjalizacji z łatwością pozwala na zbieranie wszelkich niezbędnych danych od pacjenta. EDM to ułatwienie dla pacjentów. Dzięki IKP (Internetowe Konto Pacjenta) również sam pacjent jest zaangażowany w swój proces terapeutyczny, a wszelkie informacje o receptach czy skierowaniach będzie miał w zasięgu ręki.

 

„e-Recepty, e-Skierowania, e-Zwolnienia – to rozwiązania, które zwiększają jakość pracy. Oprócz łatwości wystawiania takich dokumentów istotne w przyszłości będzie prowadzenie centralnych rejestrów i monitorowanie np. pomiaru skuteczności leków czy danej metody terapeutycznej. Miło nam, że portal ZnanyLekarz wspólnie z nami zmienia oblicze polskiej ochrony zdrowia, a lekarze i fizjoterapeuci mogą cieszyć się z wachlarza możliwości, jakie oferują im nasze platformy”.


Rafał Piszczek
Rafał Piszczek,
CEO Medfile®

 

Informacje o ZnanyLekarz

Znany Lekarz

ZnanyLekarz.pl jest częścią Grupy DocPlanner, wiodącej na świecie platformy łączącej pacjentów i lekarzy, czyniącej służbę zdrowia przyjazną pacjentom.

ZnanyLekarz.pl oferuje pacjentom przestrzeń na znalezienie i sprawdzenie najlepszego lekarza w zależności od ich potrzeb. Z kolei lekarzom i placówkom medycznym udostępnia narzędzia, które pomagają zarządzać przepływem pacjentów, poprawiają efektywność pracy i budują renomę w Internecie.

Serwisy Grupy DocPlanner odwiedza 30 milionów pacjentów, a miesięcznie umawianych jest 1,5 miliona wizyt. W bazie danych znajduje się ponad 2 milionów lekarzy i pracowników służby zdrowia z 15 krajów z łączną liczbą 2,4 milionów opinii. DocPlanner powstał w 2012 roku w Polsce. Zatrudnia 1000 osób i posiada biura w Warszawie, Barcelonie, Stambule, Rzymie, Meksyku, Kurytybie, Santiago i w Bogocie.

Więcej informacji na stronach:
https://www.docplanner.com/about-us  i  https://www.znanylekarz.pl/

 

Informacje o Medfile®

Medfile

Medfile® to elektroniczna dokumentacja medyczna i oprogramowanie do zarządzania gabinetem stworzone przez Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Biostat®.

Biostat® jest komercyjną jednostką naukową i technologiczna, będącą liderem na polskim rynku w obszarze nowych technologii i aplikacji wykorzystywanych w badaniach klinicznych i e-zdrowiu.

Marka powstała w 2005 roku i realizuje misję transferu wiedzy ze świata nauki do świata biznesu, poprzez propagowanie nowych rozwiązań z zakresu IT i Big Data. EDM Medfile® obsługuje 100 tys. wizyt lekarskich miesięcznie.

Więcej informacji na stronach:
https://www.biostat.com.pl/onas.php  oraz https://www.medfile.pl/


 

Żródło: biuroprasowe.znanylekarz.pl

 
© BioStat 2023 Mapa Strony
Tukan Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.
eCRF.biz TM Labsites
Promocja
*do 10.12.2023
- 30% na licencję
kod: Mikolaj
Umów się na prezentację
Zamknij
Przenieś dane
do Medfile
Import
  • darmowy import bazy danych
  • bezpłatny abonament pół roku
Przenieś swoje dane
*Promocja ważna do końca roku