Tak. Za pośrednictwem Medfile można wystawić elektroniczną receptę wraz 4‑cyfrowym kodem. Sprawdź więcej
Po zalogowaniu do Medfile należy przejść do zakładki "Moje konto" kolejno wybrać kafel "e‑Zdrowie P1". W ustawianiach należy wgrać otrzymane certyfikaty z RPWL oraz wykonać wskazane ustawienia. Sprawdź więcej
Uzyskane certyfikaty z Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL) ważne są 2 lata.
Końca ważności certyfikatów odpowiadających za wystawianie e‑Recepty, e‑Skierowania czy raportowania Zdarzeń Medycznych należy pilnować samemu. Natomiast Medfile wyświetli stosowny komunikat, gdy certyfikat utraci ważność.
Podmioty lecznicze oraz praktyki zawodowe podłączają się do Systemu P1 za pomocą konta w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Sprawdź więcej
OID to unikalny identyfikator podmiotu leczniczego bądź praktyki zawodowej. Pozwala on na weryfikację czy dany podmiot posiada uprawnienia do wystawiana e‑Recept bądź innych dokumentów.
To recepta w formie elektronicznej.
Wchodzimy w „moje konto” i klikamy w „e-Zdrowie - P1”. Konieczne jest wgranie certyfikatów TLS oraz certyfikat WSS z RPWDL (Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą), certyfikat ZUS oraz Identyfikator nadany przez P1. Zobacz więcej.
W trakcie wizyty klikamy w zakładkę „Dodaj e-Receptę”.
Klikamy w „e-Zdrowie” i wybieramy „e-recepty”. Przy recepcie, którą chcemy anulować, naciskamy w krzyżyk (usuń receptę). Dowiedz się więcej.
Na recepcie klikamy w „dodaj lek” i wpisujemy nazwę leku. Przeczytaj więcej.
Obok leku klikamy w szary krzyżyk (usuń lek z recepty).
Obok nazwy leku mamy „odpłatność”.
Na 1 recepcie, może być przepisane maksymalnie 5 produktów leczniczych. Zobacz więcej.
Wchodzimy w „e-Zdrowie”, wybieramy „e-Recepty”. Następnie klikamy w „Importuj numery recept z SNRL”. W kolejnej fazie pojawi się również komunikat o tym, jak powinna wyglądać baza danych i w jaki sposób ją wgrać.
Wybieramy e-Recepty oraz klikamy na symbol drukarki.
W pierwszej kolejności lekarz musi wysłać receptę do CSIOZ. Następnie po zakończonej wizycie pacjent otrzyma wiadomość SMS lub e-mail z receptą. Sprawdź więcej.
Jest to recepta na leki psychotropowe.
Wystarczy otworzyć wizytę odpowiedniego pacjenta, kliknąć „+ Dodaj e-Receptę", a następnie wybieramy przycisk „+ Nowa recepta Rpw". Sprawdź, jak zrobić to krok po kroku.
Jest to recepta tradycyjna.
Wybierając “Pacjent “ i edytując tam dane. Tak samo możemy edytować nasze dane, wybierając świadczeniodawcę.
Wystarczy otworzyć wizytę odpowiedniego pacjenta, kliknąć „+ Dodaj e-Receptę", a następnie wybieramy przycisk „+ Nowa recepta Rp". Zobacz, jak tego dokonać.
Tak, wystarczy kliknąć datę wystawienia e-Recepty.
W tym celu powstała weryfikacja, należy wybrać „Weryfikuj e-Receptę”.
Recepta w formie elektronicznej. Przeczytaj więcej.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z naszym konsultantem:
+48 530 610 330
NEW! FAQ halodoctor.pl