Adres

brak RZEPNIEWSKA DOROTA SPECJALISTYCZNA PRAKTYKA LEKARSKA

Aktualności

Harmonogram pracy w sierpniu

2020-08-02

W związku z planowanym urlopem nie przyjmuję (nigdzie) w dniach 15-30.08.b.r.

W pozostałych dniach zwykły harmonogram. W gabinecie w Czeladzi w dalszym ciągu nie przyjmuję osoiście, tylko telefonicznie.


Zasady przyjmowania Pacjentów przez telefon i internet

2020-04-28

Z uwagi na obostrzenia związane z zagrożeniem koronawirusem (zakaz zgromadzeń oraz niekoniecznych wyjść z domu, zalecenia odnośnie teleporad, brak normalnej pracy poradni, w której wynajmuję gabinet) w maju nadal będę przyjmować stałych Pacjentów tylko telefonicznie!

Zasadniczo przyjmuję telefonicznie Pacjentów mi znanych, którzy kontynuują u mnie leczenie. Jednak w przypadkach wyjątkowych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, mogę pod pewnymi warunkami przyjąć nowego Pacjenta. Wtedy pierwsza wizyta musi odbyć się poprzez wideopołączenie (korzystam z aplikacji WhatsApp, Skype i Messenger). Przed połączeniem należy zadbać o jakość połączenia (dobry przesył wi-fi lub LTE umożliwiający na płynną transmisję video) i przygotować dowód osobisty (dokument ze zdjęciem) celem potwierdzenia podawanych danych osobowych.

Z uwagi na to, że pracuję z Pacjentami przez telefon lub komunikator, proszę nie próbować dodzwaniać się "do skutku", jeżeli jest zajęte (utrudnia to rozmowę z Pacjentem a nawet przerywa wideopołączenia). Zawsze oddzwaniam na telefony, których nie mogę odebrać od razu. W razie wątpliwości można wysłać SMS i czekać spokojnie aż oddzwonię.

Wszystkie rozmowy - wizyty są odnotowywane w dokumentacji medycznej, jak w przypadku zwykłych. Są również wprowadzane do kasy fiskalnej i odprowadzony jest podatek, jak od każdej wizyty. W związku ze zdalnym trybem przyjmowania Pacjentów, płatności za wizyty przyjmuję przelewem na konto.


Zawieszenie przyjmowania Pacjentów w gabinecie do odwołania (aktualizacja 28.03.)

2020-03-12

UWAGA!

Ze względu na zwiększone narażenie na zakażenia w obecnym czasie, zaleca się ograniczenie przyjmowania Pacjentów poza sytuacjami niezbędnymi, oraz w miarę możliwości zastąpienie zwykłych porad teleporadami.

W związku z tym gabinet w formie stacjonarnej jest nieczynny do odwołania (w zależności od rozwoju sytuacji). 

Pacjenci, którzy leczą się u mnie regularnie (kontynuują leczenie) i wymagają wypisania recept (w związku z kontynuacją lub zmianą leków) oraz przedłużenia orzeczeń o niezdolności do pracy, a także wymagający rozmowy w związku z pojawieniem się nowych objawów, działań ubocznych leków itp., proszeni są o kontakt telefoniczny. Rozmowa taka będzie traktowana jak normalna wizyta w gabinecie - odnotowana w dokumentacji medycznej i w razie potrzeby wystawione zostaną dokumenty e-ZLA i e-recepty.

Za niedogodności przepraszam. Decyzję taką jestem zmuszona podjąć w trosce o Państwa zdrowie oraz na zgłaszane mi telefonicznie liczne prośby o umożliwienie takiej formy porady. Niestety nie będę w stanie w ten sposób przyjąć Pacjentów pierwszorazowych, nie mając możliwości ich identyfikacji, dostępu do wcześniejszej dokumentacji, pełnego zbadania. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z lecznictwem stacjonarnym lub lekarzem rodzinnym..

W obecnej sytuacji nawet NFZ zaleca teleporady specjalistyczne tylko w przypadku kontynuacji leczenia:

Artykuł na temat teleporad (na podstawie NFZ)


Gabinet w Jaworznie

2020-03-04

Nawiązałam współpracę z Centrum Psychoterapii SELF w Jaworznie, ul. Gliniana 12. (Pawilon "Słoneczna")

Wg wstępnych ustaleń będę tam przyjmować Pacjentów w środy rano. Dokładne zasady zapisywania się jeszcze będą dopracowane.
Wtedy napiszę więcej...


Zdalne porady lekarskie
Lekarz online 24h
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie

Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik