okulista, okulista dziecięcy, Okulistyka, optometrysta
Umów wizytę

O nas

PORADNIA OKULISTYCZNA

Na Pacjentów borykających się ze schorzeniami okulistycznymi czeka nowoczesna poradnia, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt medyczny, pozwalający na profesjonalną diagnostykę i efektywne leczenie chorób oczu.

Każdy nasz okulista oraz  to wysokiej klasy specjalista.

Z dbałością o każdego z Pacjentów nasi lekarze oraz specjaliści świadczą  szeroki zakres usług konsultacyjnych, jak i zabiegów okulistycznych.

W ramach poradni zapewniamy: specjalistyczne konsultacje (lekarz okulista):

rozpoznanie i leczenie chorób oczu m.in. chorób soczewki, rogówki, naczyniówki, siatkówki, nerwu wzrokowego, zaburzeń akomodacji i refrakcji, jaskry, zaćmy, zeza;

diagnostykę i leczenie schorzeń okulistycznych, towarzyszących różnym chorobom, m.in.:  cukrzycy, nadciśnieniu czy chorobie reumatycznej;kompleksowe badania okulistyczne w oparciu o nowoczesny sprzęt:

komputerowe badanie wzroku wraz z doborem szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych,

pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego CWG,

pachymetria (badanie grubości rogówki),

perymetria komputerowa (badanie pola widzenia).

 

OPTOMETRYSTA

Optometrysta „praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenia w pomoce wzrokowe, a także w zakresie diagnozowania i właściwego postępowania w przypadku chorób oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego”.

Optometrysta specjalizuje się w dobieraniu korekcji optycznej – okularów czy soczewek kontaktowych. Z optometrią związana jest optometryczna terapia widzenia. Jest to terapia całej drogi jaką pokonuje informacja wzrokowa od oka do mózgu. Niewłaściwe ustawienie oczu czy zaburzenia podstawowych funkcji wzrokowych często wynika z zaburzeń przewodzenia bodźca wzrokowego.

Mówiąc prościej to specjalista w zakresie diagnostyki i kompensowania wad wzroku za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych. Zajmuje się również diagnostyką dysfunkcji widzenia obuocznego – powszechnie określane zezem.  

Dlatego wybór specjalisty, do którego udamy się w celu zbadania wzroku, jest niezwykle ważny  .

 

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG 

 

 

 

Dodaj opinię

Opinie naszych pacjentów

Brak opinii
Ioptyk
Dane kontaktowe
ul. Franciszkańska 99/C1, Łódź
Godziny przyjęć
BioStat 2018 Mapa strony