Pracownia Holistyczna - gabinet refleksologii i terapii twarzy

Umów wizytę

O nas

 

Refleksologia twarzy i głowy (terapia neuroodruchowa) łączy w jednym zabiegu diagnozę ze złogów podskórnych, terapię właściwą oraz działanie estetyczno-kosmetyczne. Polega na wieloetapowej stymulacji (uciskanie, rozcieranie) określonych punktów i stref narządowych na twarzy, które poprzez centralny układ nerwowy wpływają na cały organizm. Stymulacja sprawia, że impulsy nerwowe docierają do danych organów i układów, co uruchamia autoregulację i regenerację organizmu. Dzięki terapii refleksologicznej można zatem likwidować zaburzenia w narządach i układach oraz zapobiegać ich rozwojowi. Bliskość centralnego układu nerwowego powoduje, że refleksologia twarzy ma silne działanie, dlatego zabieg wykonujemy najczęściej tylko raz na tydzień. Ponieważ w tracie zabiegu pobudzone jest wydzielanie się endorfin (tzw. "hormon szczęścia"), serotoniny i dopaminy (odpowiedzialnych za reakcje emocjonalne, pamięć), a stymulacja odpowiednich punktów ma bezpośrednie działanie na ciało migdałowate, odpowiedzialne za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem, wartością dodatkową, płynącą z zabiegu, jest odczucie głębokiego wyciszenia i zrelaksowania.

 

Zastosowanie jako terapia uzupełniająca - wskazania:

obniżona odporność 

zaburzenia hormonalne (m.in.: niepłodność, tarczyca, trzustka)

kobiety: w czasie ciąży (poza pierwszym trymestrem), po porodzie, bolesne miesiączki, uderzenia gorąca, menopauza

schorzenia neurologiczne (niedowłady, paraliże, uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, urazy głowy i kręgosłupa, autyzm, SM)

porażenie nerwów twarzy, nerwobóle twarzy, napięcie stawu skroniowo-żuchwowego, opadanie kącików ust i oka, półpasiec

nadwaga, otyłość, zaburzenia gastrologiczne

choroby dziecięce (w tym np.: kolka i ząbkowanie u niemowląt, infekcje, nadpobudliwość, nieśmiałość)

problemy z koncentracją i pamięcią

stres, bezsenność, stany lękowe

bóle głowy, migreny

 

Częstotliwość zabiegów

Zaleca się wykonywanie zabiegów refleksologii twarzy i głowy w odstępach tygodniowych - seria to ok. 10-12 zabiegów. W ramach długofalowej profilaktyki zalecane są dwie serie zabiegowe w ciągu roku. Czas trwania sesji zabiegowej to ok. 60-70 minut, w tym sam zabieg to ok. 45 min. (pierwsza wizyta, ze względu na poprzedzający ją wywiad, jest dłuższa i trwa do 90 minut). 

Przeciwwskazania:

● krwawienia i stany zapalne w obrębie twarzy

● pierwszy trymestr ciąży

● ostrożność należy zachować w przypadku pacjentów z przeszczepionymi narządami

Dodaj opinię

Opinie naszych pacjentów

Opinie o placówce Pracownia Holistyczna - gabinet refleksologii i terapii twarzy (9)
Maria
W ubiegłym roku przeszłam serię zabiegów jako terapię uzupełniającą po porażeniu nerwu twarzowego wywołanego prawdopodobnie półpaścem. Zabiegi bardzo pomogły, już po pierwszym widoczna była poprawa. Dodatkowo zauważyłam duże wyciszenie i uspokojenie, co w tak stresującym czasie było dla mnie bardzo ważne. Dziękuję.
Robert
Polecam, nawet bardzo.
Anna
Jestem w trakcie chemioterapii, na pierwszy zabieg wybrałam się z rekomendacji znajomej, ale ze sporą dozą niepewności, bo nigdy wcześniej nie korzystałam z refleksologii twarzy. Potrzebowałam wyciszenia organizmu, zarówno fizycznego, jak psychicznego - znalazłam je. Nie spodziewałam się za to wcale "gratisu" - długiej rozmowy, która okazała się wspaniałą psychoterapią. Dziękuję za to, bo bardzo tego potrzebowałam.
Agnieszka
Korzystam regularnie widzę ogromną różnicę, każdemu polecam !!!
Aleksandra O.
Wybralam sie na pierwszy zabieg z ciekawosci, bo korzystalam juz z refleksologii stop, ale o zabiegach na twarzy i glowie nie slyszalam. Jestem zachwycona! To cos zupelnie niezwyklego, totalne wyciszenie, uspokojenie. W prezencie dostalam jeszcze praktyczne wskazowki, jak radzic sobie poprzez automasaz twarzy z bezsennoscia, ktora mnie meczy. Cos niesamowitego, dziala!!! Dziekuje!
Pokaż wszystkie (9 łącznie)
Pracownia Holistyczna
Dane kontaktowe
, Kielce

Zdalne porady lekarskie
Lekarz online 24h
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

haloDoctor