Pracownia Holistyczna - gabinet refleksologii i terapii twarzy

Umów wizytę

Pracownia Holistyczna - gabinet refleksologii i terapii twarzy

Umów wizytę

Nasze placówki

O nas

 

Refleksologia twarzy i głowy (terapia neuroodruchowa) łączy w jednym zabiegu diagnozę ze złogów podskórnych, terapię właściwą oraz działanie estetyczno-kosmetyczne. Polega na wieloetapowej stymulacji (uciskanie, rozcieranie) określonych punktów i stref narządowych na twarzy, które poprzez centralny układ nerwowy wpływają na cały organizm. Stymulacja sprawia, że impulsy nerwowe docierają do danych organów i układów, co uruchamia autoregulację i regenerację organizmu. Dzięki terapii refleksologicznej można zatem likwidować zaburzenia w narządach i układach oraz zapobiegać ich rozwojowi. Bliskość centralnego układu nerwowego powoduje, że refleksologia twarzy ma silne działanie, dlatego zabieg wykonujemy najczęściej tylko raz na tydzień. Ponieważ w tracie zabiegu pobudzone jest wydzielanie się endorfin (tzw. "hormon szczęścia"), serotoniny i dopaminy (odpowiedzialnych za reakcje emocjonalne, pamięć), a stymulacja odpowiednich punktów ma bezpośrednie działanie na ciało migdałowate, odpowiedzialne za stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem, wartością dodatkową, płynącą z zabiegu, jest odczucie głębokiego wyciszenia i zrelaksowania.

 

Zastosowanie jako terapia uzupełniająca - wskazania:

obniżona odporność 

zaburzenia hormonalne (m.in.: niepłodność, tarczyca, trzustka)

kobiety: w czasie ciąży (poza pierwszym trymestrem), po porodzie, bolesne miesiączki, uderzenia gorąca, menopauza

schorzenia neurologiczne (niedowłady, paraliże, uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, urazy głowy i kręgosłupa, autyzm, SM)

porażenie nerwów twarzy, nerwobóle twarzy, napięcie stawu skroniowo-żuchwowego, opadanie kącików ust i oka, półpasiec

nadwaga, otyłość, zaburzenia gastrologiczne

choroby dziecięce (w tym np.: kolka i ząbkowanie u niemowląt, infekcje, nadpobudliwość, nieśmiałość)

problemy z koncentracją i pamięcią

stres, bezsenność, stany lękowe

bóle głowy, migreny

 

Częstotliwość zabiegów

Zaleca się wykonywanie zabiegów refleksologii twarzy i głowy w odstępach tygodniowych - seria to ok. 10-12 zabiegów. W ramach długofalowej profilaktyki zalecane są dwie serie zabiegowe w ciągu roku. Czas trwania sesji zabiegowej to ok. 60-70 minut, w tym sam zabieg to ok. 45 min. (pierwsza wizyta, ze względu na poprzedzający ją wywiad, jest dłuższa i trwa do 90 minut). 

Przeciwwskazania:

● krwawienia i stany zapalne w obrębie twarzy

● pierwszy trymestr ciąży

● ostrożność należy zachować w przypadku pacjentów z przeszczepionymi narządami

Nasi specjaliści

Usługi

Refleksologia estetyczna (terapia z zabiegiem liftingującym)
90 min · 185 zł
Seria 5 zabiegów (raz na tydzień): 800 zł
Refleksologia twarzy i głowy - zabieg terapeutyczny
60 min · 135 zł
Zalecana jest seria 10-12 zabiegów. Przy płatności jednorazowej za serię: rabat 15%.
Zabieg antymigrenowy z nauką samodzielnego wykonywania w domu
90 min · 185 zł
Zabieg obejmujący część szyjną kręgosłupa, mięśnie twarzy oraz część głowy. Polepsza ukrwienie mózgowe, krążenie w tętnicach kręgowych i rozluźnia mięśnie twarzy. Daje odczuwalną ulgę.

Opinie o placówce

5,0
Maria 2020.04.13 godz. 20:05

W ubiegłym roku przeszłam serię zabiegów jako terapię uzupełniającą po porażeniu nerwu twarzowego wywołanego prawdopodobnie półpaścem. Zabiegi bardzo pomogły, już po pierwszym widoczna była poprawa. Dodatkowo zauważyłam duże wyciszenie i uspokojenie, co w tak stresującym czasie było dla mnie bardzo ważne. Dziękuję.

5,0
Robert 2020.01.05 godz. 12:41

Polecam, nawet bardzo.

5,0
Anna 2019.12.28 godz. 15:49

Jestem w trakcie chemioterapii, na pierwszy zabieg wybrałam się z rekomendacji znajomej, ale ze sporą dozą niepewności, bo nigdy wcześniej nie korzystałam z refleksologii twarzy. Potrzebowałam wyciszenia organizmu, zarówno fizycznego, jak psychicznego - znalazłam je. Nie spodziewałam się za to wcale "gratisu" - długiej rozmowy, która okazała się wspaniałą psychoterapią. Dziękuję za to, bo bardzo tego potrzebowałam.

5,0
Agnieszka 2019.03.31 godz. 15:54

Korzystam regularnie widzę ogromną różnicę, każdemu polecam !!!

5,0
Aleksandra O. 2019.02.26 godz. 11:38

Wybralam sie na pierwszy zabieg z ciekawosci, bo korzystalam juz z refleksologii stop, ale o zabiegach na twarzy i glowie nie slyszalam. Jestem zachwycona! To cos zupelnie niezwyklego, totalne wyciszenie, uspokojenie. W prezencie dostalam jeszcze praktyczne wskazowki, jak radzic sobie poprzez automasaz twarzy z bezsennoscia, ktora mnie meczy. Cos niesamowitego, dziala!!! Dziekuje!

5,0
Gość 2019.02.26 godz. 07:03

Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Polecam :)

5,0
Justyna 2019.02.26 godz. 00:04

Wspaniały zabieg polecam wszystkim paniom...... i nie tylko paniom. Nigdy wcześniej nie korzystałam z zabiegów refleksologii, uważałam że to tradycyjny masaż twarzy ale się myliłam i to bardzo. Drogie panie, to balsam nie tylko dla twarzy ale i dla duszy :) Na pierwszy zabieg w gabinecie u pani Kingi namówiła mnie przyjaciółka na kolejny już nie musiała namawiać. Polecam wszystkim, wspaniała atmosfera a efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.

5,0
Iwona B. 2019.02.25 godz. 23:33

Nigdy wcześniej nie korzystałam z zabiegów refleksologii twarzy - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Moim największym problemem były regularnie powracające, silne migreny z aurą oraz częste problemy z zatokami, po zaledwie czterech zabiegach widzę wyraźną poprawę - zwłaszcza, że dostałam pracę domową i wiem, jak sobie pomóc bez tabletek przeciwbólowych, gdy nagle złapie mnie ból.

5,0
Gość 2019.02.25 godz. 23:27

Rewelacyjne zabiegi

Zdalne porady lekarskie
Lekarz online 24h
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie

Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik