dr n.med. Duchnik Irmina

4.92 / 129 opinii
Irmina Duchnik Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Umów wizytę

O mnie

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki. Staż specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki odbyłam na Oddziale Okulistyki Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. W trakcie specjalizacji w 2013r uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej była ocena struktur przedniego i... tylnego odcinka gałki ocznej po operacji zaćmy w zależności od zastosowanej techniki fakoemulsyfikacji zaćmionej soczewki. W 2014r uzyskałam tytułu specjalisty w dziedzinie okulistyki. Od 2014 do 2020 r pracowałam w Klinice Okulistyki i Onkologii Okulistycznej w Krakowie, specjalizując się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym pacjentów z neuropatią jaskrową. Jednocześnie będąc nauczycielem akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadziłam zajęcia dydaktyczne z okulistyki.

Zajmuje się badaniem i korekcją wad wzroku, diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka oka, w tym zaćmy, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), powikłań ocznych cukrzycy i innych chorób naczyniowych siatkówki.
Przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania jest jaskra. Przeprowadzam specjalistyczną diagnostykę neuropatii jaskrowej w oparciu o aplanacyjny pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego skorygowany o wartość pachymetrii, badania gonioskopii, pola widzenia, OCT tarczy nerwu wzrokowego i kąta przesączania. Wykonuje laseroterapię w przebiegu neuropatii jaskrowej ( YAG-irydotomię, SLT-selektywną trabekuloplastykę laserową) i zaćmy wtórnej (YAG-kapsulotomię tylną). Współpracuje z ośrodkami zajmującymi się minimalnie inwazyjną i klasyczną chirurgią jaskry.

W trosce o najlepszą opiekę nad Pacjentami staram się poszerzać moją wiedzę przez coroczne uczestnictwo w licznych kursach i kongresach, będąc również autorem wygłaszanych prac. W oparciu o zdobytą wiedzę medyczną staram się leczyć pacjentów na jak najwyższym poziomie. Dokładam wszelkich starań aby badanie okulistyczne przebiegało w życzliwej atmosferze a pacjent uzyskał pełną informację na temat swojego stanu zdrowia oraz planowanego leczenia. Mój wkład w poprawę jakości zdrowia docenił Magazyn Fokus przyznając mi odznakę "WYBÓR 2020 FOCUS ZDROWIE I ŻYCIE" w kategorii eksperta okulistyki w mieście Kraków.

więcej

Adres

ul. Prądnicka 48/63, Kraków
Irmina Duchnik Specjalistyczna Praktyka Lekarska
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

01. Konsultacja okulistyczna
30 min · 190 zł
03. Aplanacyjny pomiar ciśnienia wewątrzgałkowego
30 min · 50 zł
04. Usuwanie ciał obcych
30 min · 200 zł
05. OCT siatkówki centralnej (plamki)
30 min · 130 zł
06. OCT tarczy n.II + kompleksu komórek zwojowych (GCC)
30 min · 130 zł
07. OCT siatkówki centralnej +tarczy n.II+ kompleksu komórek zwojowych (GCC)
30 min · 220 zł
08. OCT przedniego odcinka oka z pomiarem kąta przesączania
30 min · 100 zł
09. Badanie pola widzenia (perymetria)
30 min · 100 zł
10. Gonioskopia - ocena kąta przesączania
30 min · 50 zł
11. Pachymetria
30 min · 50 zł
więcej

Opinie pacjentów

5,0

Pani doktor bardzo miła i życzliwa, przyjęła mnie jeszcze tego samego dnia. Wyjaśniła wszystko bardzo dokładnie i przeprowadziła kompleksowe badania. Odpowiednio określiła wielkość wady. Polecam serdecznie

5,0
Bez treści
5,0

Pełen profesjonalizm. Świetne podejście do pacjenta. Polecam

więcej
Strona WWW placówki medycznej: Irmina Duchnik Specjalistyczna Praktyka Lekarska   Kraków, Prądnicka 48 / 63 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik