Antykoncepcja online. Telemedyczna porada ginekologiczna.

konsultacje lekarskie online

antykoncepcja online

 

Aby otrzymać receptę na pigułki antykoncepcyjne należy udać się do gabinetu lekarza ginekologa, co często może sprawiać wiele trudności pacjentkom. Antykoncepcja online jest rozwiązaniem, dzięki któremu w komfortowych warunkach można skontaktować się z lekarzem przez Internet i w szybki sposób otrzymać eReceptę na tabletki antykoncepcyjne. Zobacz specjalistów, z którymi spotkasz się na platformie haloDoctor.

 

Różne metody antykoncepcji

 

Antykoncepcja może być stosowana z wielu powodów.  Najczęstszym z nich jest chęć zapobiegania zajścia w ciążę. Kolejne ważne powody, dla których pacjentki sięgają po tabletki antykoncepcyjne to regulacja cyklu miesięcznego oraz problemy dermatologiczne.

 

W zależności od potrzeb i stanu zdrowia konkretnej pacjentki lekarz konsultujący podczas e-Wizyty na haloDoctor zleci najlepsze tabletki antykoncepcyjne, a po ewentualnej konsultacji w gabinecie – o innym rodzaju antykoncepcji, spośród dostępnych:

 

 • tabletek,
 • prezerwatyw,
 • implantów antykoncepcyjnych,
 • zastrzyków,
 • plastrów antykoncepcyjnych,
 • pierścieni dopochwowych,
 • wkładek domacicznych,
 • gąbek antykoncepcyjnych,
 • i innych form antykoncepcji.

 

Rzetelne porady u lekarzy profesjonalistów

 

Antykoncepcja online, którą pacjentki mogą uzyskać podczas porady u ginekologa na platformie haloDoctor, opiera się na kilku ważnych elementach:

 

 • danych z formularza wypełnionego przez pacjentkę,
 • dogłębnego wywiadu przeprowadzonego przez lekarza specjalistę,
 • ewentualnej dokumentacji medycznej przesłanej przez pacjentkę.

 

Podczas e-Wizyty w formie: konsultacji wideo, teleporad, czatów ze specjalistami można przesłać dokumentację medyczną za pomocą okna „czat” do lekarza ginekologa.

 

Ponadto w trakcie konsultacji online lekarz zada pacjentce serię konkretnych pytań dotyczących m.in: częstotliwości kontaktów seksualnych, liczby porodów, chorób wenerycznych, dotychczas stosowanej antykoncepcji i ewentualnych powikłań po niej. Pytania pomogą określić, czy eRecepta na antykoncepcję online to najlepsza z opcji.

 

Rejestracja na wizytę na platformie haloDoctor

 

Pacjentki mogą zarejestrować się na wizytę poprzez łatwą w obsłudze platformę. Rejestracja do ginekologów jest otwarta 24/7.

 

Pacjentka może wybrać spośród dostępnych lekarzy ginekologów – kobiet i mężczyzn, przyjmujących na e-Wizyty, zarówno wieczorami, jak i w weekend.

 

Po wybraniu specjalisty pacjentki mogą wybrać datę i godzinę porady online. Następnie należy wypełnić wspomniany już formularz dla pacjenta oraz przez e-mail potwierdzić e-Wizytę u konkretnego lekarza.

 

Przez e-mail należy również opłacić e-Wizyty. Opłaty pacjentki dokonują przez systemy online: PayU, system płatności kartą.

 

W razie potrzeby lekarz na platformie haloDoctor może zalecić przeprowadzenie osobistego badania przez lekarza prowadzącego. Możliwości leczenia wszelkich objawów chorób ginekologicznych, z którymi pacjentki nie mogą sobie poradzić, zależą od czasu trwania i nasilenia tych objawów oraz historii choroby.

 

Przed rozpoczęciem wizyty

 

Przed wizytą pacjentka powinna zapoznać się z najnowszymi wynikami swoich badań i wysłać je później do specjalisty. Te badania to m.in.: ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu, wymaz z pochwy, badania moczu. Pacjenta powinna zapisać sobie istotne pytania, które chce zadać lekarzowi w trakcie e-Wizyty, aby nie pominąć żadnej istotnej sprawy dotyczącej swojego zdrowia. Ważnymi informacjami są także te, jakie leki przyjmują pacjentki na co dzień, ponieważ niektóre nie reagują dobrze z lekami antykoncepcyjnymi. Ważne jest, aby w trakcie rozmowy być szczerym i otwartym wobec lekarza na konsultacji, wtedy antykoncepcja online będzie bezpieczna oraz przeprowadzona w sposób komfortowy dla pacjentki.

Korzystaj z haloDoctor stosując się do powyższych wskazówek.

 


 

Masz problemy z alergią? Przeczytaj jak bez wychodzenia z domu uzyskać poradę alergologa oraz eReceptę na potrzebne leki.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy można otrzymać e-Receptę na antykoncepcję nie posiadając ubezpieczenia zdrowotnego?

Oczywiście. Brak ubezpieczenia zdrowotnego nie jest przeciwwskazaniem do otrzymania e-Recepty. Pacjentka może uzyskać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne zarówno podczas wizyty stacjonarnej, jak i konsultacji online. 
 

Czy za pomocą platformy haloDoctor otrzymam e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

Jeżeli po przeprowadzeniu konsultacji online z lekarzem oraz rozmowie a skutkach ubocznych, historii Twojej choroby, czy przyjmowanych lekach – ginekolog nie będzie widział żadnych przeciwwskazań, wystawi receptę na odpowiednie pigułki.
 

Czy ginekolog podczas e-Wizyty zawsze wypisze e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

Lekarz na podstawie wywiadu medycznego oraz historii choroby pacjenta każdorazowo sam decyduje czy pacjentka powinna przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Jeśli specjalista uzna, że zachodzą przeciwwskazania np. zdrowotne lub alergię do wypisania e-Recepty może odmówić.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!