Jak umówić się na wizytę z dermatologiem online?

konsultacje lekarskie online

dermatolog online

 

Dermatolog to specjalista, do którego udajemy się najczęściej z powodu bardzo uciążliwych zmian skórnych. Czas oczekiwania na przyjęcie w publicznej placówce nie napawa optymizmem, a zmiany skórne niejednokrotnie nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Wielu decyduje się więc na wizytę prywatną z dermatologiem online, bo przynosi szybką ulgę.

 

Konsultacje medyczne online

 

W okresie, kiedy telemedycyna nabiera coraz większych obrotów, pojawiły się także konsultacje z lekarzem online. Do tej pory spotykaliśmy się z możliwością zadawania pytań w formie pisemnej na forach o odpowiedniej tematyce. Korzystając z tej usługi często nie mieliśmy wpływu na to, który ze specjalistów odpowie na zadane pytanie.

Dziś możliwości są dużo większe. Na platformach typu haloDoctor.pl istnieje możliwość odbycia indywidualnego spotkania z lekarzem, kiedy to nie tylko można zadać pytanie, ale wręcz odbyć pełną rozmowę, niczym nie różniącą się od konsultacji tradycyjnej. Warto również dodać, że również lekarz ma możliwość zadania dodatkowych pytań, dla bardziej precyzyjnej diagnozy, czy samej konsultacji.

 

Dyskretność i ochrona danych osobowych

 

Przedstawianie informacji na temat swojego stanu zdrowia na forach, czy innych platformach ogólnodostępnych, niejednokrotnie wzbudza obawy u osób zainteresowanych. Chociaż nick, czy inaczej mówiąc login są zupełnie niewiążące, obawiamy się, że osoby nas znające mogą powiązać przedstawione fakty i nas zidentyfikować.

W przypadku e-Wizyty z dermatologiem nie ma takiego ryzyka. O odbytej wizycie wiedzą tylko pacjent i lekarz. Można ją odbyć w dowolnym miejscu i dowolnym czasie, zgodnym z wcześniej ustalonym terminem. Warto też zauważyć, że niektóre dolegliwości są najprościej mówiąc wstydliwe i nieoceniona w takich przypadkach okazuje się wideokonferencja z dermatologiem.

Korzystając z platform dedykowanych e-Wizytom lekarskim, musimy mieć świadomość konieczności podania swoich danych osobowych. Nie ma jednak ryzyka, aby tego typu dane wyciekły, bo są przechowywane na bezpiecznych serwerach.

 

Porównaj opinie lekarzy online

 

Można byłoby zaryzykować stwierdzeniem, że każdy z nas miał chociaż raz w swoim życiu potrzebę skonsultowania otrzymanej od lekarza diagnozy z innymi specjalistami. W rzeczywistości byłoby to bardzo trudne i najczęściej pozostaje w obszarze naszych niezrealizowanych planów. W efekcie musimy zaufać opinii jednego specjalisty.

Korzystając z państwowej służby zdrowia porównanie opinii lekarzy byłoby wręcz niewykonalne, zaś w przypadku prywatnej – trwałoby od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od dostępności specjalistów. Co więcej, koszty tego rozwiązania mogłyby zniechęcić każdego. Przy okazji poruszenia tej kwestii, można wskazać na kolejną zaletę nowoczesnych rozwiązań telemedycznych. Dzięki dużej dostępności lekarzy online, możliwość konsultacji z kilkoma specjalistami i porównania sobie ich opinii jest znacznie większa.

Specjaliści są dostępni aż 7 dni w tygodniu. Poznanie kilku opinii na interesujący nas temat jest możliwe nawet w okresie jednego tygodnia. W porównaniu do konsultacji tradycyjnych byłby to także znacznie niższy koszt. Specjaliści oferują swoje porady online w kwotach nawet o połowę niższych.

 

Jak umówić się na wizytę online z dermatologiem?

 

Na platformie oferującej usługi telemedyczne online należy wybrać dermatologa, następnie spośród zaproponowanych specjalistów wybrać tego, który najbardziej nam odpowiada, w tym także jego terminy konsultacji. Po dokonaniu wyboru należy opłacić wizytę poprzez płatności online. Pozostaje tylko zgłosić się w umówionym terminie poprzez kliknięcie w otrzymany link, który bezpośrednio przenosi do konsultacji online.

 

Co można zyskać?

 

Przede wszystkim spośród zalet telewizyt z lekarzem wyłania się szybkość ich realizacji, bez długiego oczekiwania na termin oraz niższe ceny wizyt. Lekarz dermatolog ma możliwość zobaczenia podczas wideokonferencji zmian skórnych i w efekcie przeprowadzenia rzetelnej konsultacji. e-Wizyta może także posłużyć do przedłużenia dotąd stosowanych preparatów bądź do ich zmiany, z uwagi na niewystarczające działanie.

Platformy do e-Konsultacji umożliwiają także udostępnienie lekarzowi historii choroby, zdjęć, czy innych istotnych materiałów. E-wizyta to konsultacja o wysokim poziomie prywatności. Nie pojawiamy się w poradni, nie spotykamy znajomych w poczekalni, ani za okienkiem rejestracji. Decydując się na e-Wizytę trafiamy bezpośrednio do lekarza.

 

e-Recepta u dermatologa online

 

W zakresie wystawiania e-Recept wizyta online nie różni się od wizyty tradycyjnej. Każdy lekarz oferujący swoje usługi online ma możliwość wystawienia recepty pacjentowi poprzez udostępnienie jej mailowo lub w wiadomości SMS. W przypadku wizyty online w haloDoctor, pacjent nie musi posiadać Internetowego Konta Pacjenta, aby taką receptę otrzymać.

 


 

Chcesz szybko i skutecznie wyleczyć trądzik? Sprawdź dedykowaną usługę leczenie trądziku online.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jak mogę pozbyć się trądziku?

Kluczowa jest konsultacja z dermatologiem, może być ona w gabinecie lekarza lub za pośrednictwem konsultacji online. Pozbycie się zmian trądzikowych wymaga często stosowania maści lub kremów, a nawet bardziej złożonego leczenia farmakologicznego. Kluczowa jest także codzienna pielęgnacja skóry i dobór odpowiednich kosmetyków.

Czy podczas konsultacji online można otrzymać e-Receptę na tabletki pomagające w leczeniu trądziku?

Oczywiście. Jeżeli jest to pierwsza wizyta, najlepiej zgłosić się na e-Wizytę do dermatologa, który jest specjalistą w leczeniu chorób skóry, w tym trądziku. 
Z kolei, kiedy pacjent chce przedłużyć dotychczasowe leczenie oraz stale przyjmuje tę samą dawkę leku, a jego wyniki badań są w normie, może zgłosić się do lekarza każdej specjalności, który na podstawie historii medycznej i wywiadu, przepisze e-Receptę.
 

W jaki sposób może przebiegać leczenie atopowego zapalenia skóry?

Najczęściej dermatolog przepisuje odpowiednie leki immunomodulujące oraz przeciwhistaminowe, a także różnego rodzaju maści i preparaty do pielęgnacji.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!