e-Recepta na potencję

konsultacje lekarskie online

e-Recepta na potencję

 

Zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów, który dotyka mężczyzn w sferze seksualnej. Zazwyczaj takie problemy mieli mężczyźni powyżej 50. roku życia, jednak z powodu stresu, pogodni za pracą i życiem, coraz więcej młodszych mężczyzn ma problemy z potencją. Jak sobie z tym poradzić?

 

Co się kryje pod hasłem „zaburzenia erekcji”?

Zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn obejmują zaburzenia związane z wytryskiem, problemy z zaniżonym libido oraz zaburzenia erekcji. Aby u mężczyzn doszło do prawidłowej erekcji, musi ze sobą współgrać kilka czynników: psychika, układ hormonalny, układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy.

Zaburzenia erekcji oznaczają brak zdolności do uzyskania wzwodu oraz go utrzymanie. W związku z tym mężczyzna nie ma możliwości odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Zaburzenia mogą być na tle fizycznym, np. związanym z chorobą, przyjmowanymi lekami oraz na tle psychicznym, np. wysoka ekspozycja na stres. A także oba czynniki jednocześnie mogą wpływać na zaburzenia erekcji.

Zaburzenia można podzielić na pierwotne oraz wtórne. Dodatkowo dzielone są ze względu na stopień nasilenia, czyli łagodny, umiarkowany oraz głęboki.

 

Jak należy zareagować w pierwszej kolejności?

To jak mężczyzna powinien zareagować w przypadku pierwszych zaburzeń erekcji zależy od okoliczności wystąpienia. To znaczy, że w przypadku jednorazowej wpadki bądź kilkukrotnych, które mogą być związane z czynnikami psychologicznymi np. stresem, mężczyzna nie powinien się martwić wizytami u seksuologa. Eliminacja czynnika stresującego powinna wystarczyć. Jednak w przypadku pogłębiających i powtarzających się zaburzeń, pacjent już powinien udać się z wizytą do lekarza. Najczęściej w pierwszej kolejności mężczyźni kierują się do lekarza POZ, jednak odpowiedniejszym kierunkiem będzie seksuolog lub urolog, a nawet psychiatra. Wszystko zależy od czynnika powodującego zaburzenia. Niektóre wizyty mężczyzna może odbyć w formie konsultacji online, dzięki temu rozmowa o problemie może być łatwiejsza.

 

Proces diagnostyczny

Cały proces opiera się na poszukiwaniu pierwotnej przyczyny, która powoduje zaburzenia erekcji. Lekarz zbiera szczegółowy wywiad od pacjenta i jego partnerki. Zostaje przeprowadzone badanie urologiczne, badania biochemiczne i hormonalne z krwi oraz USG.

 

Jakie są sposoby leczenia?

Sposób leczenia zależny jest od przyczyny, dlatego możliwość całkowitego wyleczenia też jest od tego zależna. W przypadku gdy przyczyną jest choroba, zostaje wystawiona odpowiednia e-Recepta na potencję na leki, które mężczyzna powinien przyjmować zgodnie z zaleceniami. Gdy problemem jest psychika, wielu mężczyzn korzysta z psychoterapii, a w niektórych przypadkach łączona jest ona z farmakologią.

Niektóre przypadki mogą wymagać leczenia chirurgicznego, które polega na protezowaniu członka lub udrażnia się naczynia krwionośne członka. Lekarz często zaleca również ćwiczenia na mięśnie dna miednicy, prawidłowe wykonywanie ćwiczeń powinno zostać skonsultowane z fizjoterapeutą uroginekologicznym.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Czy leki na potencję działają?

W wielu przypadkach ma to działanie doraźne. Dlatego w przypadku powtarzających się problemów z erekcją, należy skonsultować się z lekarzem. Dobrym rozwiązaniem na pierwszą wizytę będzie konsultacja online, która przełamie pierwszy wstyd.

Czy każdy mężczyzna może mieć problemy z erekcją?

Tak, problemy z erekcją mogą dotknąć każdego mężczyznę, nawet tego najzdrowszego. A jest tak, ponieważ zbyt wiele czynników wpływa na pojawienie się erekcji, a tych wszystkich czynników nie da się zawsze ustrzec.

Czy trzeba chodzić na terapię, jeśli ma się zaburzenia erekcji?

To, czy terapia jest konieczna zależy od przyczyny powstania zaburzeń z erekcją. Jeśli jest to ściśle związane ze strefą psychiczną mężczyzny, to terapia może być wręcz niezbędna.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!