e-Recepta – otrzymam w święta lub w godzinach nocnych?

konsultacje lekarskie online

e-Recepta w święta lub w godzinach nocnych

 

Czas świąt to czas wyjątkowo natężony pracą w każdym sektorze, i to natężenie wpływa na to, że potrafimy zapomnieć o niektórych obowiązkach, czy to związanych z pracą, czy ze zdrowiem. Niejednokrotnie przypomina nam się, że e-Recepta straciła swoją ważność lub nie została wykupiona. Co w takiej sytuacji pacjent może zrobić? Jak się zachować, gdy e-Recepta będzie potrzebna w późnych godzinach nocnych?

 

Pierwsza myśl nie zawsze jest trafiona

Naszą najczęstszą pierwszą myślą w sytuacji podbramkowej jest kontakt z lekarzem POZ, jednak ci lekarze pracują w określonych godzinach i nie zawsze mogą nam służyć pomocą. Druga myśl to nocna i świąteczna opieka zdrowotna, która oficjalnie pracuje w godzinach, kiedy przychodnie są już zamknięte. W praktyce bywa często tak, że telefon może zostać nieodebrany lub przed gabinetem koczuje całe miasto. W takiej sytuacji jesteśmy skazani na oczekiwanie, które może pogorszyć nasz stan zdrowia, dlatego współczesny pacjent nie czeka. Współczesny pacjent korzysta z narzędzi, które rozwiązują w kilka sekund takie problemy i tu mowa oczywiście o konsultacji online na platformie medycznej, na której można znaleźć lekarza internistę, ale i lekarza z każdą inną specjalizacją, który sprawuje dyżur 24/7. Każdy pacjent, bez względu na jednostkę chorobową może skonsultować się z lekarzem i nieważne jest to czy to dzień Wigilii, czy środek nocy – na platformie haloDoctor zawsze znajdzie się lekarz, który poprowadzi konsultację lekarską z zachowaniem wszelkich procedur.

 

Konsultacje online na platformie medycznej

e-Wizyta na platformie haloDoctor jest odzwierciedleniem wizyty w gabinecie, więc korzystając z takiej opcji konsultacji, pacjent otrzymuje pełnowymiarową konsultację lekarską, która może odbyć się w formie wideorozmowy, czatu czy jako rozmowa telefoniczna. Dodatkowo każdy lekarz ma prawo wystawić pacjentowi L4 w sytuacji, gdy pacjent nie jest zdolny do wykonywania pracy. W przypadku, gdy potrzebne jest dalsze diagnozowanie, to pacjent również e-Skierowanie otrzyma od lekarza. Konsultacje online są dla pacjentów, którzy nie zawsze mają możliwość pojawienia się ze względu na swój stan zdrowia, a także dla tych, którzy korzystają po prostu z wygód, jakie dają teleporady. 

Jeśli Pacjent leczy się przewlekle i zapomni o zapasie leków w czasie świąt, czy weekendu, to taka konsultacja online będzie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ e-Recepta w trakcie konsultacji również zostanie wystawiona po tym, jak lekarz zaznajomi się z sytuacją pacjenta i jego dokumentacją medyczną.

Tak naprawdę, e-Recepta zostanie wystawiona na każdy lek, który potrzebuje chory pacjent. Muszą być tylko do tego autentyczne zdrowotne powody, ponieważ leki to nie cukierki i należy je przyjmować zgodnie z zastosowaniem i potrzebami zdrowotnymi.

 

Sytuacja awaryjna może dotknąć każdego

Konsultacje online są również dobrym wyborem, gdy jesteśmy w sytuacji podbramkowej, w sytuacji, która napawa nas strachem przed oceną przez lekarza i niepewnością przed nieotrzymaniem wymaganej pomocy. Najczęściej w takiej sytuacji są pary, których stosunek okazał się nie do końca odpowiednio zabezpieczony, co powoduje konieczność otrzymania tabletki dzień po. Konsultacja online jest od tego, aby e-Recepta na lek została wystawiona w szybkim tempie, bez oceniania kogokolwiek.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
W jakich przypadkach lekarz może odmówić wystawienia e-Recepty?

Lekarz ma prawo odmówić każdorazowo, kiedy uzna, że nie ma zasadności co do przepisania leku lub dana substancja może zaszkodzić zdrowiu pacjenta.  
 

W jaki sposób można otrzymać e-Receptę na wizycie online?

Jeżeli lekarz wystawi e-Receptę podczas e-Wizyty z pewnością poda pacjentowi słownie 4-cyfrowy kod e-Recepty oraz wyśle go za pośrednictwem:

  • Wiadomości SMS,
  • W formie pliku pdf przesłanego wiadomością e-mail,
  • Jeżeli pacjent posiada Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) lub korzysta z Portalu Pacjenta na haloDoctor, to e-Recepta pojawi się również na jego profilu.
     
Ile leków może być przepisanych na jednej e-Recepcie?

Jedna e-Recepta to jeden lek. Natomiast istnieje możliwość wystawienia tzw. pakietu recept, obejmującego kilka e-Recept z kilkoma już lekami.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!