e-Zwolnienie L4 online

konsultacje lekarskie online

Jak działa e-Zwolnienie?

e-Zwolnienie

 

Jeżeli lekarz zdecyduje, że ze względu na Twój stan zdrowia, konieczne jest wystawienie elektronicznego zwolnienia (L4, e-ZLA) – wówczas potrzebny będzie mu Twój numer PESEL. Pozostałe dane – adres pacjenta czy NIP pracodawcy są automatycznie pobierane z systemu. Do otrzymania e-Zwolnienia nie musisz posiadać Internetowego Konta Pacjenta (IKP), natomiast jeżeli już je posiadasz to w dowolnym momencie możesz sprawdzić, np. czas trwania L4 czy też historię otrzymanych zwolnień lekarskich.

 

Zalety e-Zwolnienia:

 

  • możliwość uzyskania na drodze e-Konsultacji, bez wychodzenia z domu;
  • e-Zwolnienie jest automatycznie przekazywane do twojego miejsca pracy dzięki czemu nie musisz, będąc chorym, się do niego fatygować;
  • bezpieczeństwo danych – część z nich jest automatycznie zaciągana z systemu, dzięki czemu ograniczasz podawanie danych do minimum;
  • brak konieczności posiadania Internetowego Konta Pacjenta (IKP);
  • wystawienie e-Zwolnienia zajmuje mniej czasu niż wypełnienie tradycyjnego, papierowego dokumentu.

 

Czym jest e-Zwolnienie?

 

e-Zwolnienie, inaczej określane jako elektroniczne zwolnienie lekarskie, to nic innego jak elektroniczna forma tradycyjnego L4, które lekarz wystawia pacjentowi, jeżeli nastąpi taka konieczność. e-Zwolnienie funkcjonuje również pod nazwą e-ZLA.

 

e-Zwolnienie jest główną formą wystawiania zwolnienia lekarskiego, która obowiązuje od 01.12.2018 r. W związku z tym, że jest to elektroniczna forma dokumentu, wystawione przez lekarza L4 przekazywane jest automatycznie do twojego pracodawcy lub do ZUS-u – jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą – dzięki czemu nie musisz wychodzić z domu by dostarczyć ten dokument w odpowiednie miejsce.

 

e-Zwolnienie, a e-Wizyta

 

Elektroniczne zwolnienie (inaczej określane jako L4 lub e-ZLA) możesz otrzymać podczas e-Wizyty w gabinecie telemedycznym. Podczas e-Konsultacji z wybranym lekarzem specjalistą, na podstawie przekazanej przez Ciebie dokumentacji medycznej (np. wyniki badań, historii przebytych chorób) skonsultujesz z lekarzem swoje dolegliwości i schorzenia, a specjalista przedstawi Ci diagnozę. Dodatkowo, jeżeli zajdzie taka konieczność zaleci Ci on udanie się na konsultacje z lekarzem innej specjalizacji lub przeprowadzenie dodatkowych badań, wystawi e-Receptę lub e-Zwolnienie.

 

Pamiętaj jednak, że to lekarz, po dokładnej konsultacji z każdym pacjentem, decyduje czy wymagane jest wystawienie e-Recepty lub e-Zwolnienia!

 

 

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

e-Recepta e‑Recepta online!