home
|
Baza wiedzy
|
konsultacje lekarskie online
|
Ginekolog online – bez kolejki, bez skierowania i bez ubezpieczenia

Ginekolog online – bez kolejki, bez skierowania i bez ubezpieczenia

Lekarze wskazują, że każda kobieta powinna przynajmniej raz w roku zgłaszać się na kontrolę do ginekologa. Chodzi tu nie tylko o wykonywanie badań, ale również zwykłą rozmowę, dzięki której pacjentka lepiej pozna swoje ciało i będzie mogła czuć się w nim lepiej oraz pewniej na co dzień. Na szczęście część takich wizyt można realizować również u ginekologów online, którzy oferują swoją pomoc dzięki telemedycynie. Kiedy szczególnie warto zgłosić się po taką konsultację?

arrow Ginekolog bez kolejki
arrow Kiedy do ginekologa bez skierowania?
arrow Ginekolog bez rodzica – dyskretnie i bez stresu
arrow Do ginekologa online po tabletki antykoncepcyjne
arrow Jak poradzić sobie z bólem miesiączkowym?
arrow Pytania do ginekologa online w okresie ciąży
arrow Porady ginekologiczne w okresie menopauzy

Ginekolog bez kolejki

 

Mieszkasz w mniejszej miejscowości i masz utrudniony dostęp do porady ginekologicznej? Nie masz ginekologa w pobliżu, który udzieliłby ci fachowej pomocy? Na szczęście wcale nie musisz wychodzić z domu, by skorzystać z takiego wsparcia. Znakomitym rozwiązaniem jest korzystanie z platformy haloDoctor, dzięki której możesz zgłosić się do ginekologa bez kolejki, dokładnie wtedy, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.

 

W ten sposób można skorzystać z porad ginekologicznych przez telefon, za pośrednictwem czatu, a także poprzez rozmowę telefoniczną. Co istotne, takie konsultacje z ginekologiem online odbywają się w porze dokładnie wyznaczonej przez pacjentkę czyli wtedy, gdy ma ona na to czas. Ginekolog bez kolejki nie jest więc abstrakcją, a rzeczywistością.

 

Kiedy do ginekologa bez skierowania?

 

Do ginekologa online można zgłosić się również bez skierowania, np. by skonsultować bieżące problemy zdrowotne lub dowiedzieć się więcej o dostępnych metodach antykoncepcji. W przypadku tych ostatnich, poprzez pomoc ginekologa online można przedłużyć również receptę na pigułki antykoncepcyjne, co jest najwygodniejszym sposobem dla kobiet, które cenią swój czas.

 

Po poradę ginekologiczną online powinny zgłosić się również nastolatki, które mają do lekarza pytania, obawiają się jednak osobistej wizyty w gabinecie.

 

Ginekolog bez rodzica – dyskretnie i bez stresu

 

Jeśli organizm nie daje żadnych niepokojących oznak, wówczas pierwsza wizyta u ginekologa powinna mieć miejsce po wystąpieniu pierwszej miesiączki. To dobry czas, aby nastolatka uzyskała odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania i to z dobrego, wiarygodnego źródła.

 

Wiele dziewcząt obawia się jednak takiej wizyty i poszukuje opcji czatu z ginekologiem lub innej formy kontaktu online. Na szczęście jest to możliwe poprzez platformę haloDoctor, dzięki której umawia się i realizuje e-Wizyty u ginekologa online. W ten sposób można szybko i dyskretnie uzyskać poradę ginekologiczną i oswoić się z lekarzem, z którym kobieta powinna mieć kontakt przez całe swoje życie.

 

Ginekolog bez rodzica przez Internet to również doskonałe rozwiązanie, by nastolatka dowiedziała się więcej o dostępnych metodach antykoncepcji oraz o tym, które będą adekwatne w jej sytuacji.

 

Do ginekologa online po tabletki antykoncepcyjne

 

Z tabletek antykoncepcyjnych korzysta w naszym kraju około 20 proc. Polek. Czy jednak pigułki antykoncepcyjne są skuteczne? Zdecydowanie! Jest to jedna z najlepszych metod zabezpieczania się przed niechcianą ciążą, w przypadku której Wskaźnik Pearla wynosi od 0,2 do 0,7 (metody ze wskaźnikiem poniżej 2 uznawane są za niezawodne). Jak więc widać, leki antykoncepcyjne są bardzo skuteczne, choć ich dobór może nieco potrwać.

 

Przy pierwszym wyborze pigułek antykoncepcyjnych kluczowe jest, aby kobieta osobiście spotkała się z ginekologiem. Jest to ważne, bowiem na rynku dostępne są różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, które dobierane są w oparciu o stan zdrowia kobiety, jej wiek oraz styl życia. Jednak przy przepisywaniu kolejnych recept, pacjentka może już korzystać z pomocy ginekologa online, który wypisze recepty online szybko i wygodnie.

 

Jak poradzić sobie z bólem miesiączkowym?

 

Jak złagodzić ból miesiączkowy to pytanie zadawane przez zdecydowaną większość kobiet. Także  w tej sytuacji pomóc może porada ginekologiczna online poprzez platformę haloDoctor. Konsultacja jest niezbędna przede wszystkim dlatego, że konieczne jest poznanie przyczyn bolesnych miesiączek, jeśli bowiem kobieta doświadcza bardzo silnych bólów menstruacyjnych, wówczas problem może leżeć nieco głębiej.

 

Bardzo bolesne miesiączki mogą wynikać m.in. z:

 

 • endometriozy,
 • anomalii rozwojowych macicy,
 • niedoczynności tarczycy,
 • polipów w trzonie macicy,
 • mięśniaków.

 

Problemy te wymagają leczenia, gdyż bolesny okres w sposób znaczący utrudnia codzienne funkcjonowanie.

 

Pytania do ginekologa online w okresie ciąży

 

Pod stałą opieką ginekologiczną muszą być też oczywiście kobiety w ciąży. Kalendarz badań w ciąży jest dość obszerny i poza regularnym USG, niezbędna jest jeszcze morfologia, badanie moczu, pomiary ciśnienia oraz sprawdzanie poziomu glukozy we krwi. Co oczywiste, trzeba je wykonywać podczas osobistych wizyt. Jeśli jednak pacjentka ma dodatkowe pytania, również może skorzystać z pomocy ginekologa online.

 

Może być to przydatne zwłaszcza na początku ciąży, gdy kobieta ma naprawdę wiele pytań. Najczęstsze wątpliwości to:

 

 • jak obliczyć termin porodu,
 • w którym miesiącu można poznać płeć dziecka,
 • czego nie wolno jeść w ciąży,
 • jak wygląda badanie prenatalne.

 

Ginekolog online wygodnie i szybko udzieli takich odpowiedzi, a kobieta aby je uzyskać, nie będzie musiała wychodzić z domu. To ważne zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, gdy dolegliwości bywają naprawdę dokuczliwe.

 

Co istotne, ginekolog bez ubezpieczenia przysługuje każdej kobiecie w ciąży przez cały czas jej trwania, a także w okresie połogu (do szczęściu tygodni). To sytuacja o którą często martwią się kobiety bezrobotne albo wykonujące wolne zawody, jak jednak widać opieka ta jest zapewniona.

 

Porady ginekologiczne w okresie menopauzy

 

Okres menopauzy nie zwalnia kobiet z regularnego kontaktu z ginekologiem. Także i w tej sytuacji sprawdzają e-Wizyty u ginekologa online, który wskaże, jakie są pierwsze objawy menopauzy oraz jak kobieta może sobie z nimi radzić. Częstym pytaniem jest też to, jak długo trwa menopauza.

 

Statystyki wskazują, że okres ten trwa średnio około 10 lat, przy czym objawy menopauzy mogą występować z różnym nasileniem w zależności od kobiety.

 

Kobieta w czasie klimakterium nie powinna rezygnować też z osobistych wizyt u ginekologa, w czasie których zostaną wykonane badania kontrolne w kierunku raka piersi oraz raka szyjki macicy.

 

Ginekolog online to rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które chcą być pod stałą kontrolą lekarską i którym zależy na trosce o własne zdrowie. Jeśli i ty pragniesz o siebie zadbać i chcesz odbyć czat z ginekologiem lub skorzystać z porady ginekologicznej przez telefon lub wideokonferencję, wejdź na haloDoctor i umów e-Wizytę u wybranego lekarza.

 

 


 

Potrzebna szybka konsultacja z ginekologiem? Przejdź do strony z konsultacją z ginekologiem.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
W jaki sposób mogę otrzymać e-Receptę bez wizyty w gabinecie stacjonarnym?

Obecnie usługi medyczne prowadzone na odległość coraz bardziej zyskują na popularności. Do dyspozycji, pacjentów są 2 możliwości, aby uzyskać e-Receptę na potrzebne leki, są nimi: 

 • Dokonanie tego za pośrednictwem formularza medycznego,
 • Druga to konsultacje online z lekarzem. 

Obie formy są dostępne na platformie haloDoctor i w zależności od preferencji, pacjent może wybrać wygodniejszą dla niego formę. Teraz już bez problemu uzyskasz e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne lub tabletkę dzień po bez wychodzenia z domu. 
 

Czy ginekolog podczas e-Wizyty zawsze wypisze e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne?

Nie, w uzasadnionych przypadkach lekarz może odmówić wystawienia pacjentowi e-Recepty na pożądany lek. Lekarz na podstawie wywiadu medycznego, możliwych alergii pacjentki oraz historii choroby sam zdecyduje czy pacjentka powinna przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Jeśli specjalista uzna, że zachodzą przeciwwskazania zdrowotne do wypisania e-Recepty może odmówić, w celu nienarażania jej zdrowia.

Czy do odbycia konsultacji lekarskiej, trzeba zakładać konto na haloDoctor?

Nie, nie ma konieczności, aby pacjent zakładał konto. Wystarczy, że znajdzie odpowiedniego specjalistę, umówi się na dogodny termin, opłaci e-Wizytę oraz finalnie połączyć się z lekarzem. Wszystkich tych działań można dokonać bezpośrednio z przeglądarki internetowej, bez zakładania konta. 
 

Zobacz podobne
Najczęściej czytane artykuły
Wszystkie artykuły arrow

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!