Leki na depresję na receptę

konsultacje lekarskie online

 

Depresja kliniczna jest stanem medycznym, który wykracza poza codzienny smutek. Depresja może powodować poważne, długotrwałe objawy i często zakłóca zdolność osoby do wykonywania rutynowych zadań. Wymaga ona kompleksowego leczenia, wsparcia lekarzy oraz najbliższych. Psychoterapia oraz leki na depresję na receptę, mogą dać najlepsze rezultaty oraz pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia.

 

Psychoterapia

Wszystkie formy psychoterapii obejmują wsparcie ze strony profesjonalisty, który skupia się na pomocy w dokonaniu pozytywnych zmian. Istnieje wiele konkretnych rodzajów psychoterapii, które są stosowane w leczeniu depresji. Każdy z nich działa w nieco inny sposób, ale udowodniono, że wszystkie pomagają poprawić objawy depresji. Co więcej, wielu psychoterapeutów używa kombinacji technik podczas pracy z pacjentami. Możemy wyróżnić takie rodzaje terapii, jak:

 

Terapia poznawczo-behawioralna

Podczas jej trwania, pracujesz z terapeutą nad identyfikacją i zmianą wzorców myślenia oraz zachowania, które przyczyniają się do depresji.

 

Psychoterapia interpersonalna

W niej koncentrujesz się na relacjach, sposobie, w jaki wchodzisz w interakcje z innymi ludźmi w swoim życiu, oraz na różnych rolach, które odgrywasz. Pacjenci często uczą się nowych sposobów interakcji, które mogą pomóc w poprawie tych relacji.

 

Terapia rodzinna i par

Podczas niej, uczestniczysz w sesjach terapeutycznych razem ze swoim partnerem lub członkami rodziny. Wszystko po to, aby można było wspólnie pracować nad problemami, które przyczyniają się do depresji.

 

Terapia rozwiązywania problemów

Wspólnie ze specjalistą przyjmuje się bardzo praktyczne i systematyczne podejście do problemów w życiu i znajduje się skuteczne sposoby ich rozwiązania. Jeśli na przykład jesteś bezrobotny, pracujesz z terapeutą nad opracowaniem kroków działania, które możesz zrealizować, aby osiągnięć cel, jakim jest zdobycie pracy.

 

Terapia psychodynamiczna

Podczas jej trwania, możesz badać wydarzenia z dzieciństwa lub z przeszłości i pracować nad zmniejszeniem ich wpływu na obecne życie. Wszystko poprzez uzyskanie wglądu w to, jak mogą one kształtować obecne zachowanie.

 

Czy za pośrednictwem platformy telemedycznej mogę uzyskać leki na depresję na receptę?

Jak najbardziej tak. Na platformie telemedycznej dostępnych jest w wielu lekarzy psychiatrii, którzy są dostępni dla pacjentów od poniedziałku do piątku, ale również w weekendy, święta oraz w godzinach nocnych.

Pacjenci mogą zapisać się na konsultacje online u wybranego lekarza oraz omówić z nim wszystkie swoje problemy. Jeżeli lekarz będzie widział wskazania, aby wypisać leki na depresję na receptę, z pewnością opuścimy e-Wizytę z pożądanym dokumentem.

 

Depresja to nie koniec świata

Zaburzenie to jest najczęstszym zaburzeniem psychicznym na świecie. Leczenie depresji jest ważne, ponieważ osoby z nieleczoną depresją są narażone na większe ryzyko popełnienia samobójstwa. Zgłoś się do specjalisty, aby uzyskać fachową pomoc. Wypróbuj i rozważ wszystkie metody leczenia, takie jak: różnego rodzaju terapie oraz leki na receptę na depresję. 

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Co powinno być impulsem do skorzystania pomocy psychoterapeuty? 
  • Każdorazowo trudne sytuacje życiowe – żałoba po bliskiej osobie, wypadek, gwałt lub inne traumatyczne wydarzenia w życiu, 
  • Trudność w kontrolowaniu emocji oraz częste wybuchy agresji, 
  • Fobie społeczne, 
  • Przypuszczenia wystąpienia depresji, 
  • Uzależnienia, 
  • Bezsenność. 
     
Czy kiedy miewam epizody depresyjne, lekarz wystawi mi L4?

Tak, epizod depresyjny, jest w pełni zasadny, aby wydać pacjentowi zwolnienie lekarskie. Należy jednak pamiętać, że z problemami, jakimi są epizody depresyjne, najlepiej zgłosić się do psychiatry. Lekarz podczas wywiadu lekarskiego zapyta o wszystkie dolegliwości i jeśli będzie widział zasadność do wydania tego dokumentu, na pewno z nim opuścimy wizytę. 

Czy lekarz pierwszego kontaktu również może wystawić e-Receptę Rpw?

Tak, lekarz pierwszego kontaktu również jest upoważniony do wystawienia e-Recepty Rpw.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!