Leki na sen na receptę

konsultacje lekarskie online

 

Recepty internetowe już jakiś czas temu zawitały do naszego życia i wielu specjalistów, jak i pacjentów nie wyobraża sobie powrotu do ich papierowej wersji. Możliwość otrzymania recepty elektronicznej bez wychodzenia z domu jest kolejnym atutem, który przemawia na ich korzyść. Są one szczególnie przydatne w kryzysowych sytuacjach, kiedy stacjonarna wizyta w gabinecie lekarza mogłaby się okazać zbyt czasochłonna.

 

W jaki sposób możemy otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Najłatwiejszym sposobem będzie skorzystanie z konsultacji online na platformie telemedycznej, takiej, jak haloDoctor. HaloDoctor, to nic innego jak strona internetowa, która została stworzona z myślą o pacjentach. Na niej można znaleźć lekarzy każdej specjalności, a dodatkowo również innych specjalistów medycznych, takich jak: psycholodzy, czy fizjoterapeuci.

Możliwość połączenia się z lekarzem z każdego miejsca na świecie jest ogromnym benefitem. Do odbycia wizyty będziemy potrzebować jedynie urządzenia mobilnego ze stałym dostępem do Internetu. Podczas rozmowy z lekarzem będziemy mogli zapytać o wszystkie nasze wątpliwości, skonsultować wyniki badań, czy uzyskać e-Receptę, e-Zwolnienie lub e-Skierowanie.

 

Czy podczas e-Wizyty otrzymam leki na sen na receptę?

Każdorazowo o zasadności wydania recepty internetowej decyduje lekarz. Po opłaceniu konsultacji online oraz połączeniu się z lekarzem on przeprowadzi z nami kompleksowy wywiad medyczny. Zapyta o wszystkie nasze dolegliwości, samopoczucie, a dodatkowo o takie aspekty jak:
 

 • Choroby występujące w rodzinie,
 • Twoje przewlekłe choroby,
 • Możliwe leki, które przyjmujesz,
 • Czy jesteś w ciąży.

 

Po uzyskaniu kompleksowego obrazu na temat zdrowia pacjenta specjalista decyduje, czy występuje zasadność, aby otrzymał on leki na sen na receptę. Jeżeli nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, pacjent zakończy konsultację online z wystawioną receptą gotową do realizacji w najbliższej aptece.

 

Co mogę zrobić, aby spać lepiej?

Oto kilka wskazówek dotyczących lepszego snu:

 • Utrzymuj sypialnię ciemną, chłodną i cichą,
 • Nie trzymaj w sypialni telewizora ani gier wideo,
 • Na około godzinę przed snem odłóż pracę domową i wyłącz wszystkie ekrany (telewizor, komputery i urządzenia przenośne) oraz dodatkowo wyłącz lub wycisz telefony komórkowe,
 • Spróbuj odprężyć się przed snem, np. wziąć ciepłą kąpiel lub prysznic, poczytać, posłuchać muzyki lub pomedytować,
 • Unikaj kofeiny (zawartej w kawie, herbacie, napojach gazowanych, napojach energetycznych i czekoladzie) późnym popołudniem i wieczorem,
 • Regularnie ćwicz, ale nie bezpośrednio przed snem,
 • Jeśli jesteś bardzo zmęczony w ciągu dnia, zrób sobie krótką drzemkę (nie więcej niż godzinę) wczesnym popołudniem, ponieważ dłuższe lub późniejsze drzemki utrudniają zasypianie w nocy,
 • Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu, chrapiesz przez większość nocy lub uważasz, że wystarczająco odpoczywasz podczas snu, ale nadal czujesz się zmęczony w ciągu dnia.

 

Leki na sen na receptę powinny być ostatecznością. Warto przed rozpoczęciem farmakoterapii przyjrzeć się swojej rutynie snu. Ustal regularne godziny kładzenia się do łóżka i wstawania. Jeśli wiesz, o której musisz się obudzić rano, pozwól sobie na przynajmniej 7-8 godzin snu. Staraj się trzymać ustalonego harmonogramu tak bardzo, jak tylko możesz, nawet w weekendy.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jakie składniki powinny zawierać ziołowe tabletki na sen?

Ziołowe tabletki na sen bez recepty, również mogą okazać się pomocne w początkowej fazie leczenie bezsenności. Zazwyczaj zawierają one wyciągi z:

 • Kozłka lekarskiego,
 • Chmielu,
 • Melisy,
 • Dziurawca,
 • Głogu.
Czy zaburzenia lękowe mogą być powiązane z bezsennością?

Jak najbardziej tak, jednym z objawów różnego rodzaju zaburzeń psychicznych, jest bezsenność. Szczególnie wtedy, kiedy jej przyczyną jest długotrwały stres związany z pracą, depresja, czy zaburzenia lękowe. 

Co zrobić, kiedy usunę wiadomość SMS z kodem e-Recepty na tabletki na sen?

Nie trzeba obawiać się takiej sytuacji, ponieważ wszystkie nasze e-Recepty, zapisują się automatycznie w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Dzięki czemu w każdym momencie możemy go sprawdzić.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!