Recepta przez internet

konsultacje lekarskie online

Recepta przez internet

 

Witaminy i minerały pełnią kluczowe funkcje w niemal wszystkich procesach zachodzących w organizmie i muszą być pozyskiwane z żywności lub suplementów, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć. Stosowanie suplementów jest zazwyczaj bezpieczną i skuteczną metodą utrzymania zdrowego ciała, ale zawsze trzeba mieć na uwadze, że nie dla wszystkich. Recepta przez internet na odpowiednio dobrane leki może okazać się czasami lepszym pomysłem.
 

Powszechne błędne przekonania na temat suplementów diety

Oto kilka przykłądów poniżej:

 

Naturalne jest bezpieczniejsze i lepsze

Jest to powszechne przekonanie, że naturalne leczenie, jest bezpieczniejsze lub lepsze niż stosowanie leków. Nie, tylko nie zawsze jest to prawdą, ale niektóre produkty naturalne mogą być szkodliwe, nawet jeśli są stosowane zgodnie z zaleceniami. Umówienie się na konsultacje online na platformie telemedycznej, niejednokrotnie może być lepszym rozwiązaniem. Recepta przez internet, jest możliwa do uzyskania podczas e-Wizyty, którą każdy z nas może odbyć bez wychodzenia z domu.

 

Suplementy są trafniejszym wyborem niż leki na receptę 

Duża część pacjentów coraz chętniej korzysta z suplementów botanicznych, takich jak: czosnek, imbir, miłorząb japoński, echinacea, które są wykonane z materiału roślinnego, więc wiele z nich jest sprzedawanych jako produkty naturalne. Należy jednak pamiętać, że same rośliny składają się z wielu substancji chemicznych. Niektóre z nich mogą być pomocne, podczas gdy inne mogą być trujące lub powodować alergie u ludzi.

Każdorazowo przed rozpoczęciem stosowania danego suplementu warto porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu, czy jest on dla nas odpowiedni, czy nie i lepiej kupić lek. Recepta przez internet będzie możliwa do uzyskania już w kilka chwil.

 

Więcej znaczy lepiej

Niektórzy ludzie wierzą, że duże dawki niektórych witamin mogą zapobiegać lub leczyć choroby. Jednak żadne badania naukowe nie udowodniły, że jest to prawda. W rzeczywistości duże dawki niektórych witamin lub minerałów mogą być niebezpieczne, a nawet szkodliwe. Przykładowo, organizm nie jest w stanie pozbyć się dużych dawek witaminy A. Może ona osiągnąć poziom toksyczny, gdy przyjmiemy jej zbyt dużo, co może uszkodzić organy i zakłócić działanie niektórych leków.

 

Jest stosowany od setek/tysięcy lat, więc musi działać

Wiedza, że dany składnik botaniczny był stosowany w medycynie tradycyjnej przez wiele lat, może być pomocna, ale nie jest dowodem na to, że działa lub że jest bezpieczny w każdym przypadku. Gdyby małe ilości rośliny powodowały od razu bolesne lub zagrażające życiu skutki uboczne, prawdopodobnie nie byłyby stosowane przez bardzo długi czas. Należy jednak pamiętać, że w odległej przeszłości, metody naukowe nie były używane do poszukiwania możliwych długoterminowych skutków ubocznych.

 

Należy pamiętać, że suplementy mogą wchodzić w interakcje ze stale przyjmowanymi lekami przepisanymi na receptę. Warto omówić z lekarzem prowadzącym leczenie, powszechne interakcje leków z witaminami i suplementami diety. Recepta przez internet na odpowiednio dobrane leki, niejednokrotnie może być „zdrowsza” dla naszego organizmu, niż suplementy.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!