Zwolnienie lekarskie online

konsultacje lekarskie online

Zwolnienie lekarskie online

 

Angina jest powszechną chorobą, która może w bardzo dużym stopniu osłabić organizm człowieka. Niektórym objawy mogą ustąpić już po kilku dniach i przejść anginę bez większego uszczerbku na zdrowiu, podczas gdy niektórzy będą chorować nawet przez kilka tygodni. Pamiętaj o tym, że najszybszą drogą do uzyskania L4 z pracy, jest zwolnienie lekarskie online, które możesz uzyskać na platformie telemedycznej

 

Skuteczne wskazówki w przypadku anginy

 

Picie ciepłych płynów

Zupa, rosół i herbata pomagają łagodzić podrażnienia związane z obrzękiem i infekcją. Dodatkowo do herbat, szczególnie tych ziołowych warto dodać miód.
 

Jedzenie zimnych pokarmów

Dzieciom po zabiegu wycięcia migdałków często dawano zielone światło na jedzenie lodów. Był ku temu powód: zimne, miękkie pokarmy znieczulają gardło oraz pomagają złagodzić ból. Lody, mrożony jogurt i smoothies to doskonały wybór.
 

Unikanie twardych pokarmów

Twarde, ostre pokarmy mogą drapać i drażnić gardło, pogarszając podrażnienie. Trzymaj się z dala od pokarmów, takich jak chipsy, krakersy czy płatki śniadaniowe.
 

Płucz gardło ciepłą wodą z solą

Rozpuszczenie ćwierć łyżeczki soli w szklance ciepłej wody i płukanie gardła przez kilka chwil pomaga złagodzić ból gardła i podrażnienie. Warto powtarzać tę czynność co kilka godzin.

 

Unikaj nadwyrężania głosu

Zapalenie gardła może powodować stłumiony głos. Oszczędzaj swój głos tak bardzo, jak to możliwe. Pomoże zapobiec to naprężeniu i dalszemu podrażnieniu.
 

Pozwól sobie na chwilę wytchnienia

Odpoczynek pomaga organizmowi budować siłę do walki z infekcją. Dostarcz swojemu organizmowi jak najwięcej snu, aby Twoje ciało mogło się leczyć. Pozostanie w domu, zamiast pójścia do pracy również zapobiegnie możliwości zarażenia innych. Skorzystaj z możliwości i uzyskaj zwolnienie lekarskie online na platformie telemedycznej.
 

Używanie środków przeciwbólowych

Środki dostępne bez recepty, złagodzą ból gardła i dyskomfort, jednak nie zawsze okazują się wystarczające. W każdej chwili możesz uzyskać internetową receptę na silniejsze środki za pośrednictwem konsultacji online.
 

Ssanie pastylek na gardło

Pastylki zawierają składniki kojące, potrafią złagodzić podrażnienia i zmniejszyć obrzęk.
 

Stosowanie sprejów do gardła

Dostępne bez recepty spraje do gardła zawierają leki znieczulające, przeciwzapalne i antyseptyczne, które mogą złagodzić ból i stan zapalny.

 

Co zrobić, kiedy objawy anginy nie ustępują?

Jeśli dokuczliwe symptomy nie ustępują po kilku dniach lub towarzyszą im następujące objawy, umów się na wizytę lub konsultacje online u specjalisty w celu dalszej oceny:
 

  • Bólu gardła, który trwa dłużej niż dwa dni,
  • Bólu tak silnego, że przeszkadza w jedzeniu i piciu,
  • Trudności w oddychaniu lub przełykaniu,
  • Ogromne osłabienie i zmęczenie,
  • Gorączka, która trwa dłużej niż trzy dni.

 

Zwolnienie lekarskie online i jest w pełni akceptowalne przez wszystkich pracodawców. W czasie obecnej cyfryzacji usług medycznych nie musisz już udawać się do przychodni i spędzać długiego czasu w kolejkach. Wybierz szybszą i bezpieczniejszą opcję i umów się na e-Wizytę na platformie telemedycznej.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jak można zapobiegać anginie?

Można zapobiegać anginie przez unikanie kontaktu z osobami chorymi. Dodatkowo częste mycie rąk, regularne płukania gardła solą fizjologiczną oraz unikanie palenia i przebywania w zanieczyszczonym środowisku działają tylko na naszą korzyść.

Czy angina jest groźna dla zdrowia?

W większości przypadków angina nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia i może zostać z powodzeniem leczona. Jednak w niektórych przypadkach, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym, choroba może prowadzić do powikłań, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie ucha, zapalenie zatok, czy gorączka reumatyczna.

Czy angina jest zakaźna?

Tak, angina jest zakaźna i można ją przenosić przez kontakt z osobą chorą, a także przez przedmioty, takie jak sztućce, ręczniki lub naczynia. Dlatego ważne jest, aby zachować higienę i unikać kontaktu z osobami chorującymi na anginę.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!