dr n. med. Załęcki Krzysztof

5.00 / 1 opinii
Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny Krzysztof Załęcki
Umów wizytę

O mnie

Od wielu lat w Polsce i za granicą na licznych Kongresach i szkoleniach zdobywam wiedzę i umiejętności umożliwiające w sposób nowoczesny leczyć oczy. Pracuję jako nauczyciel akademicki w Klinice Okulistycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, p.o. Ordynatora Oddziału Okulistycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzy...stwa Okulistycznego, Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO), Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego (DOG).
Dynamiczny rozwój okulistyki wymaga jednak wyspecjalizowania się w jednej z jej dziedzin.
Moje główne zainteresowania to choroby odcinka przedniego gałki ocznej, z których najważniejsze i najczęściej występujące to zaćma i jaskra. Interesuję się również chirurgią refrakcyjną soczewki. Postęp w możliwościach diagnostycznych i nowe techniki operacji, które udało mi się opanować pozwalają na efektywne leczenie tych schorzeń.
Zabiegi operacyjne wykonuję od ponad 20 lat, moje doświadczenie to ponad 50 000 wykonanych operacji zaćmy i innych.
Zaćma jest chorobą soczewki powodującą przymglenie widzenia, zmniejszenie kontrastów i zmiany w widzeniu barw. Jest to schorzenie postępujące. Jedynym skutecznym sposobem leczenia jest leczenie operacyjne, polegające na usunięciu zawartości zmętniałej soczewki i wszczepieniu sztucznej przejrzystej soczewki.
Metodą z wyboru w nowoczesnej mikrochirurgii zaćmy jest leczenie przy użyciu ultradźwięków (Fakoemulsyfikacja). Dotychczas nie wynaleziono skuteczniejszej i dającej lepsze efekty metody leczenia zaćmy. Fakoemulsyfikacja polega na rozdrobnieniu i zaaspirowaniu zmętniałej soczewki wewnątrz oka. Jednoczasowo wszczepia się sztuczną przejrzystą soczewkę z wyboru o odpowiedniej mocy i charakterystyce. Najpopularniejsze są obecnie miękkie soczewki zwijalne, pozwalające zminimalizować ranę operacyjną, zapewnić większe bezpieczeństwo i szybsze gojenie. Podczas operacji używane są wszystkie nowoczesne urządzenia i materiały medyczne.
Zaletą metody fakoemulsyfikacji jest to, że rana przez którą zabieg się dokonuje jest niewielka i szybko się goi, bez użycia szwów. Zabiegi usunięcia zaćmy uważa się za zabiegi bezpieczne, wykonywane w znieczuleniu kroplowym po odpowiednim przygotowaniu. W przypadku jaskry istnieje możliwość łączenia dwóch zabiegów jednoczasowo – zabiegów usunięcia zaćmy z zabiegiem przeciwjaskrowym. Wszystkie zabiegi wykonywane są ambulatoryjnie, pacjenci umawiani na konkretny dzień i godzinę. Żaden z pacjentów leczonych w znieczuleniu miejscowym nie wymaga nieprzyjemnego leżenia i leczenia szpitalnego.
Zabiegi chirurgii refrakcyjnej soczewkowej, korygującej wady wzroku polegają na wszczepieniu implantu soczewkowego Visian ICL amerykańskiej firmy STAAR do przestrzeni zawartej pomiędzy tęczówką a własną soczewką pacjenta. Implanty są niewidoczne, zabiegi bezpieczne.
Wyposażenie Sali operacyjnej, instrumentarium i doświadczenie pozwalają na wykonywanie zabiegów nawet tych najbardziej skomplikowanych i wieloproceduralnych.
W ramach BON MEDIC oferuję Państwu:
– wizyty i konsultacje okulistyczne
– operacje zaćmy
– operacje jaskry
– operacje wieloproceduralne
– chirurgię refrakcyjną soczewki, wszczepianie soczewek korygujących wadę wzroku ( ICL firmy STAAR)
więcej

Adres

ul. Złotowska 17, Poznań
Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny Krzysztof Załęcki
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Opinie pacjentów

5,0
Bez treści

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny Krzysztof Załęcki   Poznań, Złotowska 17 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik