O mnie

Maria Foryś jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego (pedagogika, studia doktoranckie), Uniwersytetu SWPS (psychologia), Uniwersytetu Śląskiego (neurologopedia) oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (logopedia). Ponadto jest certyfikowanym, czynnym terapeutą metody terapii kognitywnej Instrumental Enrichment... (Izrael, prof. R.Feuerstein).
Od wielu lat prowadzi zajęcia z studentami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała również z Akademią Ignatianum oraz Małopolską Wyższą Szkołą im. Józefa Dietla w Krakowie. Prowadziła tam kursy z zakresu zaburzeń w rozwoju i zachowania, diagnostyki i terapii, logopedii i neurolingwistyki. Jest autorką wielu artykułów naukowych oraz haseł w Encyklopedii pedagogicznej XXI wieku oraz współautorem opublikowanego przez MEN krajowego modelu pracy z uczniem zdolnym.
Najważniejszą częścią jej życia zawodowego jest praca terapeutyczna. Pracuje zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Od wielu lat dokłada starań, aby pomagać innym w rozwiązywaniu ich problemów natury psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i neurologopedycznej. W związku z tym pracuje również w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krakowie oraz prywatnym gabinecie psychologiczno - neurologopedycznym Centrum Terapii i Nauki Educare.
Posiadane przez nią zróżnicowane wykształcenie oraz ogrom doświadczeń, pomagają jej w stawianiu kompleksowych diagnoz psychologicznych i neurologopedycznych, dotyczących wielu aspektów ludzkiego życia: od określonych predyspozycji przez zdolności, po diagnostykę zaburzeń, w tym zaburzeń języka i mowy. W rozwoju jej kwalifikacji znaczącą rolę odegrały również staże w szpitalach, m.in w Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz licznie zrealizowane szkolenia uprawniające do stosowania metod diagnozy i terapii, a także podejmowanie roli koordynatora ds. standardów poradnictwa psychologiczno - pedagogicznego w woj. małopolskim.
Dbałość o właściwy dobór metod i technik terapeutycznych to jedno z ważniejszych zadań, jakie stawia sobie jako psycholog i neurologopeda. Informacje zwrotne od jej pacjentów dotyczą m.in. kreowania poczucia bliskości, dzięki czemu mogą oni zdobyć się na pogłębioną i szczerą rozmowę terapeutyczną. Pani Maria Foryś kierując się dobrem pacjentów nieustannie rozwija swoją wiedzę i warsztat metodyczny, co pozwala jej poznać i zrozumieć obawy i potrzeby pacjentów oraz udzielać im pomocy dostosowanej do ich potrzeb. Dzięki temu jest cenionym w środowisku specjalistą.
Serdecznie zapraszamy !

http://psychologlogopedaniepolomice.pl/
więcej

Wykształcenie

wyższe

Języki

Angielski

Leczone schorzenia

więcej

Adres

ul. Bocheńska 1A, Niepołomice
Gabinet psychologiczno - neurologopedyczny Centrum Terapii i Nauki Educare
ul. Bocheńska 1A, Niepołomice
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

1 wizyta
200 zł
Terapia neurologopedyczna
60 min · 150 zł
Terapia psychologiczna
60 min · 150 zł

Opinie o specjaliście

5,0
Bez treści
Strona WWW placówki medycznej: Gabinet psychologiczno - neurologopedyczny Centrum Terapii i Nauki Educare   Niepołomice, Bocheńska 1A

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik