O mnie

Ukończyłem studia magisterskie na kierunku dietetyka ze specjalnością dietetyka kliniczna, jak również setki szkoleń specjalistycznych z dziedziny żywienia w sporcie, dzięki czemu masz stuprocentową pewność, że moja wiedza jest rzetelna i opiera się na fachowym piśmiennictwie naukowym. Oprócz współpracy z podopiecznymi..., zajmuje się pisaniem specjalistycznych artykułów o tematyce żywieniowej i suplementacyjnej. Ta ważna część mojej pracy zawodowej nieustannie pozwala mi być na bieżąco z doniesieniami naukowymi i aktualnymi wytycznymi prestiżowych międzynarodowych organizacji zajmujących się zdrowiem publicznym. Nade wszystko jednak umożliwia mi przełożenie zdobytej wiedzy na praktykę podczas naszej współpracy i zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług. Znając dokładne postępowanie żywieniowe i najświeższe odkrycia naukowe, jestem w stanie szybko udzielić Ci odpowiedzialnego wsparcia, które pomoże złagodzić uporczywe dolegliwości, zmniejszyć masę ciała, czy poprawić wyniki w sporcie.

Specjalizuje się zwłaszcza w dolegliwościach ze strony przewodu pokarmowego (zespół jelita drażliwego, zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, nietolerancja laktozy, nietolerancja FODMAP, celiakia, refluks żołądkowo-przełykowy, hemoroidy), chorobach tarczycy (niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto) oraz we współpracy z osobami trenującymi sport rekreacyjnie, jak i wyczynowo (m.in.: sporty siłowe, drużynowe, rakietowe, walki, crossfit, bieganie, pływanie, kolarstwo, kulturystyka amatorska). Moje zainteresowania tymi obszarami wynikają z własnych wieloletnich doświadczeń z zespołem jelita nadwrażliwego oraz nietolerancją laktozy, dzięki czemu świetnie znam specyfikę tych zaburzeń i doskonale wiem jak bardzo poprawia komfort życia wprowadzenie określonych zmian w diecie i dotychczasowym stylu życia. Ponadto, odkąd sięgam pamięcią moje życie było związane z trenowaniem różnorakich dyscyplin sportu (m.in.: piłka nożna, siatkówka, kulturystyka, trójbój siłowy, mieszane sztuki walki), co sprawia, że świetnie znam sposób postępowania dietetycznego i suplementacyjnego, który skutecznie przełoży się na polepszenie twoich osiągów sportowych. Zapewniam Cię, że nie musisz się martwić o wygórowane koszty suplementacji diety, ponieważ zalecam wyłącznie substancje o udowodnionej skuteczności działania w sporcie i tylko jeżeli jest rzeczywiste wskazanie ku temu.

Zdrowo się odżywiam i znajduję każdego dnia chociażby 30 minut na aktywność fizyczną, pomimo iż moje życie zawodowe jest bardzo intensywne. Doskonale wiem, co to znaczy mieć mało czasu na codzienne przygotowywanie posiłków, dlatego chcę Cię zapewnić, że wcale nie musisz spędzać długich godzin w kuchni, aby poprawić swoją sylwetkę oraz kondycję zdrowotną. Posiłki w planach żywieniowych, które opracowuję swoim podopiecznym są z reguły proste, łatwe i szybkie w przygotowaniu oraz przede wszystkim bazują na produktach żywnościowych, które znajdziesz w każdym popularnym dyskoncie spożywczym. Chętnie pokażę Ci, że zdrowa dieta zupełnie nie musi być tożsama z takimi określeniami jak: mało, drogo, czasochłonnie, niesmacznie, restrykcyjnie, czy wymagająco. Nie trać już więcej czasu na kręcenie się w kółko i popełnianie ciągle tych samych błędów. Zaufaj już teraz doświadczonemu specjaliście, który pomógł dotychczas setkom podopiecznych ukształtować pożądaną sylwetkę i znacząco poprawić stan zdrowia oraz wyniki sportowe.
więcej

Wykształcenie

Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie - studia licencjackie na kierunku dietetyka, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia - studia magisterskie na kierunku dietetyka i ekologiczna żywność o specjalności dietetyka kliniczna, Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie - roczny kurs umiejętności interpersonalnych i podstaw pomagania, Uczestnik Konferencji Food Forum 2018 - 2020, Uczestnik Szkolenia Dieta dla Seniora NPZ 2018, Uczestnik Konferencji UJ Collegium Medicum 2017 i 2018, Uczestnik Szkoleń i Konferencji Akademii Dietetyki Sportowej 2017 - 2020, Uczestnik Konferencji Trends in Dietetics 2017, Uczestnik Konferencji NutriCenter 2011 i 2012

Języki

Angielski, Polski

Leczone schorzenia

więcej

Dodatkowe informacje

https://mateuszdurbas.pl/ https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/ https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl https://www.znanylekarz.pl/mateusz-durbas/dietetyk/krakow https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

Adres

ul. Marii Konopnickiej 6/39, Olkusz
Mateusz Durbas Dietetyk Kliniczny
powiększ mapę
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Konsultacja dietetyczna
60 min · 150 zł
Konsultacja dietetyczna
60 min · 150 zł
Konsultacja dietetyczna par
120 min · 250 zł

Opinie pacjentów

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Strona WWW placówki medycznej: Mateusz Durbas Dietetyk Kliniczny i Sportowy   Kraków, Wielopole 18a / 5

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.