Mgr Korzekwa Mateusz

Umów wizytę

O mnie

Psycholog na drodze do tytułu psychoterapeuty systemowego. Kształcenie w kierunku uzyskania certyfikatu psychoterapeuty podjąłem w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin "na Szlaku" w Krakowie pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Szkolenie to posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Te...rapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem, i nadal mam okazję zdobywać, pracując zarówno w poradni zdrowia psychicznego, jak i w szpitalu psychiatrycznym. Miejsca pracy pozwoliły mi na zdobycie sporych pokładów wiedzy klinicznej na temat różnego rodzaju zaburzeń oraz sposobu funkcjonowania człowieka i jego psychiki. Zdobycie różnorodnych doświadczeń w tychże miejscach dało mi możliwość niejednokrotnie dostrzec cierpienie, jakie przeżywa pacjent znajdujący się w kryzysie psychicznym, ale też mogłem zobaczyć ulgę jaką osiąga dzięki psychoterapii, co motywuje mnie do dalszego rozwoju i podtrzymuje chęć pomagania drugiemu człowiekowi.

W ramach zdobywania nowych doświadczeń miałem okazję pracować zarówno z pacjentem indywidualnym, jak i prowadzić terapię grupową. Pracowałem z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na depresję, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia snu, z osobami przeżywającymi żałobę po stracie oraz wieloma innymi. Praca w szpitalu psychiatrycznym umożliwiła mi także obserwację oraz poznanie specyfiki pracy z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia osobowości, choroby afektywne, etc.

Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, a swoją pracę z pacjentem poddaję regularnej superwizji.

W swojej pracy staram się koncentrować nie tylko na pomocy jednostce, ale także na przyjrzeniu się i udzieleniu pomocy całej rodzinie, gdyż uważam, że problem jednostki ma również ogromny wpływ na jej relacje z otoczeniem, a szczególnie z członkami rodziny. Staram się w każdym przypadku, po omówieniu problemu pacjenta i uzyskaniu jego zgody, poddać członków jego rodziny psychoedukacji na temat jego stanu i funkcjonowania. Uważam, że świadomość problemu pacjenta wśród rodziny często pozwala na zwiększenie efektywności jego psychoterapii, a samo wsparcie najbliższych ma dla niego ogromne znaczenie.

W gabinecie prowadzę:

- konsultacje psychologiczne,
- terapię indywidualną,
- terapię par/małżeństw/rodzin.

Pracuję również w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu, gdzie prowadzę darmowy punkt konsultacyjny. Z punktu może skorzystać każda osoba indywidualna, jak również rodzina czy małżeństwo, która spotkała się z różnego rodzaju trudnościami i chciałaby zasięgnąć porady specjalisty. Punkt jest otwarty dla każdego, nie tylko dla osób jakkolwiek związanych z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Serdecznie zapraszam!
więcej

Wykształcenie

Uniwersytet Opolski Wydział: Historyczno–Pedagogiczny - Kierunek: Psychologia - Specjalność: kliniczna; Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin „na Szlaku” w Krakowie - Kurs „Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin”

Języki

Angielski, Niemiecki, Polski

Leczone schorzenia

więcej

Adres

ul. Adama Mickiewicza 14, Lubliniec
ul. Adama Mickiewicza 14, Lubliniec
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

Interwencja kryzysowa
50 min · 120 zł
Pacjent indywidualny - konsultacja
50 min · 150 zł
Pacjent indywidualny - terapia
50 min · 120 zł
Rodzina/para/małżeństwo - konsultacja
90 min · 200 zł
Rodzina/para/małżeństwo - terapia
75 min · 180 zł

Opinie o specjaliście

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik