lek. Nowicki Piotr

4.33 / 30 opinii
Nowicki Piotr Gabinet Okulistyczny
Umów wizytę

O mnie

Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Specjalizację z okulistyki uzyskałem w 1996 roku. Ukończyłem liczne kursy doskonalące potwierdzone certyfikatami. Rokrocznie biorę udział w konferencjach naukowo-szkoleniowych organizowanych przez wiodące kliniki okulistyczne p...od patronatem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.
Poza standardowymi badaniami oka specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki. (AMD, retinopatia cukrzycowa)
Mój gabinet wyposażony jest w sprzęt najnowszej generacji. Są to m. in,. aparat do Spektralnej Optycznej Koherentnej Tomografii (SOCT) Revo, Funduskamerę Topcon NWF 8F Plus do wykonywania zdjęć kolorowych dna oka z możliwością łączenia w mozaikę, wykonywania angiografii fluoresceinowej siatkówki (FFA) oraz badania autofluorescencji (FAF).

Poza zaawansowanymi badaniami diagnostycznymi wykonuję zabiegi z użyciem lasera Ellex Tango YAG:SLT .
1. Selektywna trabekuloplastyka laserowa (SLT) - zabieg stosowany w jaskrze polegający na stymulacji struktur kąta przesączania laserem SLT. W efekcie dochodzi do poprawy odpływu cieczy wodnistej i obniżenia ciśnienia śródgałkowego nawet do 30% co pozwala na funkcjonowanie pacjenta bez leków. Wg dzisiejszych standardów postępowania w jaskrze kąta otwartego to procedura, którą stosuje się jako postępowanie z wyboru.
2. Irydektomia YAG:Nd - zabieg stosowany w jaskrze zamkniętego kąta polegający na wytworzeniu przetoki w nasadzie tęczówki, która umożliwia swobodny przepływ cieczy wodnistej między tylną a przednią komorą oka dzięki temu nie ma potrzeby stosowania leków.
3. Kapsulotomia laserowa -czyli operacja usunięcia zaćmy wtórnej. Zaćma wtórna objawia się zamgleniem i zmętnieniem tylnej torebki oka. Występuje jako późne powikłanie u części pacjentów poddanych wcześniej zabiegowi usunięcia zaćmy oraz wszczepieniu sztucznej soczewki.

Gabinet mój jest partnerem medycznym Prywatnej Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy, ul Modrzewiowa 15.
więcej

Języki

Angielski, Polski

Dodatkowe informacje

W trakcie pandemii COVID-19 w czasie wizyty BEZWZGLĘDNIE wymagana jest maseczka zakrywająca usta i nos.

Adres

ul. Gen. Stefana Grota-Roweckiego 2a, Sierpc
Nowicki Piotr Gabinet Okulistyczny
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

Angiografia Fluoresceinowa
20 min · 350 zł
cena za badanie
Irydektomia laserowa
20 min · 500 zł
Wytworzenie przetoki w tęczówce w jaskrze z wąskim kątem przesączania. Cena dotyczy jednego oka.
Kapsulotomia laserowa
20 min · 500 zł
Zabieg usunięcia zaćmy wtórnej. Cena dotyczy jednego oka.
Przedłużenie leków (e-recepta)
40 zł
Wyłączenie dostępne dla pacjentów, którzy byli na badaniu konwencjonalnym)
Selektywna trabekuloplastyka laserowa (SLT
20 min · 500 zł
Cena dotyczy jednego oka
SOCT
20 min · 200 zł
Cena dotyczy obojga oczu
Usunięcie ciała obcego z przedniego odcinka oka
15 min · 250 zł
Podany koszt jest kosztem minimalnym usunięcia ciała obcego z oka.
Wizyta okulistyczna
20 min · 200 zł
Standardowa wizyta okulistyczna obejmuje:
- optometrię (pomiar refrakcji i dobranie korekcji okularowej
-badanie w lamie szczelinowej
-badanie dna oka
-tonometrię (pomiar ciśnienia śródgałkowego) tonometrem iCare pozwalającym zmierzyć ciśnienie nawet małemu dziecku bez znieczulenia oka.
Każdy pacjent ma wykonaną kolorową fotografię dna oka wysokiej rozdzielczości fukduskamerą Topcon NW8F Plus

Opinie pacjentów

5,0

Jestem zadowolona z wizyty u lekarza

5,0

Profesjonalne podejście do pacjenta, polecam.

5,0
Bez treści
więcej
Pytania do lekarza
3 odpowiedzi
Spadek ilości przeciwciał po szczepieniu, co robić?
Jestem zaszczepiony. Druga dawka 31.01.2021. Dwa tygodnie po drugiej dawce test wykazał 2350 Bau/ml. Obecnie po 6 m-cach 03.08 mam tylko 806. SPADEK dośc duży. Co robić? Czy zbadać jakimś innym testem...
Nic. Próg reaktywności to 10 więc nie ma się czym martwić. Ma Pan pełną odporność.
Jak przyjmować Gardasil 9?
Pytanie do lekarza ginekologa. Otrzymałam od mojego doktora receptę na dwie dawki szczepionki na HPV Gardasil 9. Mam je przyjąć w odstępie dwóch miesięcy. Natomiast w każdym źródle internetowym...
U osób dorosłych i młodzieży powyżej 15 lat należy stosować schemat składający się z 3 dawek po 0,5 ml każda. Tak jak u młodszych pacjentów, wszystkie wstrzyknięcia muszą zostać wykonane w przeciągu 1 roku. 1 dawkę podaje się w wybranym dniu. Po upływie około 2 miesięcy należy wstrzyknąć 2 dawkę. 3 i ostatnią dawkę zaleca się podać po 6 miesiącach od rozpoczęcia cyklu szczepienia i jednocześnie minimum 3 miesiące po dawce 2. To tak z grubsza.
Czy mogło dojść do zapłodnienia?
Czy możliwe jest aby doszło do zapłodnienia jeżeli mężczyzna się masturbował, obmył penisa sama wodą i wytarł, a po jakiś 2-3 godzinach wykąpał się w wannie, a po jakichś 2 godzinach wykąpała się tam kobieta...
Jeśli nie doszło do wytrysku w pochwie kobiety lub w okolicach przedsionka pochwy zapłodnienie jest nieprawdopodobne w sytuacji opisanej w pytaniu.
Strona WWW placówki medycznej: Nowicki Piotr Gabinet Okulistyczny   Sierpc, gen. Stefana Grota Roweckiego 2A Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik