Robaczewski Piotr

5.00 / 6 opinii
Piotr Robaczewski
Umów wizytę

O mnie

Witaj, jestem terapeutą. Pracuję w PODEJŚCIU KRÓTKOTERMINOWYM. W praktyce proces najczęściej trwa kilka-kilkanaście spotkań, jednak zdarzają się też procesy dłuższe. Jest to kwestia, którą możemy wspólnie ustalić. Proces prowadzony jest najszybciej, jak to możliwe – nie wolniej, ale też nie szybciej, niż pozwala na to ...gotowość do zmian i obrane cele terapeutyczne. Praca z terapeutą ma wzmocnić do wykonania pierwszego kroku ku zmianie. Ten jest najtrudniejszy. Do dalszej drogi terapeuta może nie być już potrzebny.

CZĘSTOTLIWOŚĆ spotkań jest dostosowana do potrzeb – nie zakładam cotygodniowych spotkań o stałej godzinie. Często terminy ustalam na bieżąco, ze spotkania na spotkanie. Mogą odbywać się co tydzień, ale też rzadziej, a w kryzysach czasem częściej – zależnie od okoliczności naszej współpracy.

Spotkania mogą odbywać się ONLINE. Ta forma ułatwia, a czasem wręcz umożliwia wielu osobom rozpoczęcie i uczestniczenie w terapii w komfortowych warunkach. Ponadto zdalna forma terapii pozwala na sięgnięcie po pomoc terapeuty spoza okolic swojego zamieszkania i pracy. Możemy również spotkać się na żywo w miejscach widocznych na profilu.

OBSZARY do pracy z zastosowaniem krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR/BSFT) to m.in.:
• Kryzysy i problemy w związku i bliskich relacjach – praca indywidualna, z parami, młodzieżą, rodzinami
• Kryzys emocjonalny, silne emocje utrudniające funkcjonowanie
• Znaczące zmiany osobiste, np. rodzicielstwo, formalizacja związku, daleka przeprowadzka, emigracja
• Trudności i wyzwania zawodowe (np. zmiany pionowe i poziome, nowe kierunki rozwoju, zwolnienie, zwalnianie innych, prowadzenie firmy), wypalenie zawodowe
• Przemoc – osoby doświadczające przemocy, świadkowie, osoby stosujące przemoc, zarówno obecnie jak i w przeszłości, a obecnie odczuwające następstwa tych doświadczeń
• Śmierć bliskiej osoby, rozstanie, inna dotkliwa strata
• Nieudana bądź rozważana próba samobójcza
• Uzależnienie
• Doświadczenie choroby psychiatrycznej
• Depresja

O MNIE
Jako terapeuta TSR pomagam osobom, z którymi pracuję, nazwać ich cele i stojące za nimi potrzeby; wspieram przy identyfikowaniu zasobów, jakie będą pomocne w osiągnięciu wyznaczonych celów i zaspokojeniu potrzeb; pomagam określić zmiany, jakie zdecydują się wprowadzić w swoim życiu. Towarzyszę we wprowadzaniu tych zmian i wyciąganiu dalszych wniosków z tych doświadczeń. Uczestniczenie w tym procesie jako terapeuta, bycie w żywym kontakcie z osobami zmieniającymi swoje życie jest doświadczeniem w pełni angażującym i dającym mi dużą satysfakcję.

Poza pracą w nurcie TSR jestem również w trakcie edukacji w nurcie psychoterapii Gestalt. Interesuję się integrowaniem różnych podejść w zależności od potrzeb klienta. Te elementy mogą wzbogacać naszą współpracę. Moją pracę poddaję superwizji.

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje praca z osobami, które doświadczają lub doświadczyły przemocy, świadkami, a także osobami stosującymi przemoc. Posiadam w tym obszarze również roczne doświadczenie z „Niebieskiej Linii”.

Poza obszarem pracy i rozwoju terapeutycznego dużo czasu przeznaczam na bycie przedsiębiorcą, mężem i tatą. W wolnym czasie grywam w męskim gronie w gry fabularne pen and paper.

TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH (TSR) jest procesem sięgnięcia po siłę, aby odnaleźć i wprowadzić pożądane zmiany w życiu. Wiele osób przechodzi przez doświadczenia, które zmniejszają ich poczucie wpływu na własne życie. Terapia TSR jest procesem odzyskiwania bądź zdobywania tego wpływu.

Moje założenia pracy w nurcie TSR:
1. Osoba z którą pracuję jest ekspertem od swojego życia, w szczególności swoich potrzeb i celów
2. Główną przestrzenią naszej współpracy są zmiany, jakich ta osoba chce dla siebie w przyszłości. Za tymi zmianami stoją jej cele i potrzeby
3. Małe zmiany wywołują duże zmiany. Proponuję rozpoczęcie od zmian najprostszych do wprowadzenia
4. Są dostępne zasoby, które będą pomocne w osiągnięciu celu
5. Jeśli coś działa, warto robić tego więcej. Jeśli coś nie działa, warto robić w zamian coś innego. Jeśli coś się nie zepsuło, nie warto tego naprawiać

Zapraszam do współpracy.
więcej

Wykształcenie

Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – szkolenia z zakresu TSR. Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie – szkoła 4-letnia (w trakcie). Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Instytut Uważności i Psychoterapii. Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Języki

Angielski, Polski

Leczone schorzenia

więcej

Adres

ul. Konduktorska 4/16, Warszawa
Piotr Robaczewski
ul. Konduktorska 4/16, Warszawa
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Konsultacja psychoterapeutyczna online
50 min · 120 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna online

Opinie o specjaliście

5,0

Efekty wizyty zgodne z moimi oczeiwaniami, jestem zadowolony. Otrzymałem wyjaśnienie, co się ze mną ostatnio dzieje, wsparcie na teraz (po wizycie sytuacja nadal mnie przerasta ale mniej i jest mi lżej) i zarysowany plan dalszego działania, szczegóły jeszcze do dogrania. Oceniam to jako skuteczną pomoc. Polecam i będę polecać.

5,0

Polecam wszystkim ze względu na bezpieczną atmosferę, wysłuchanie w pełni, dający do myślenia feedback. Każde spotkanie było wartościowe.

5,0

Na spotkaniach panowała przyjazna, spokojna atmosfera dzięki czemu było mi lżej mówić o ciężkich tematach. Czułam, że Pan Piotr rozumie, o czym mówię i chce mnie wesprzeć. Co też z powodzeniem robił. Dziękuję i polecam :)

więcej
Strona WWW placówki medycznej: Piotr Robaczewski   Warszawa, Konduktorska 4 / 16 Regulamin świadczenia usług

Zdalne porady lekarskie
Lekarz online 24h
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie

Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik