Robaczewski Piotr

5.00 / 9 opinii
Piotr Robaczewski
Umów wizytę

O mnie

Witaj, jestem terapeutą. Pracuję w PODEJŚCIU KRÓTKOTERMINOWYM. W praktyce proces najczęściej trwa kilka-kilkanaście spotkań, jednak zdarzają się też procesy dłuższe. Jest to kwestia, którą możemy wspólnie ustalić. Proces prowadzony jest najszybciej, jak to możliwe – nie wolniej, ale też nie szybciej, niż pozwala na to ...gotowość do zmian i obrane cele terapeutyczne. Praca z terapeutą ma wzmocnić do wykonania pierwszego kroku ku zmianie. Ten jest najtrudniejszy. Do dalszej drogi terapeuta może nie być już potrzebny.

CZĘSTOTLIWOŚĆ spotkań jest dostosowana do potrzeb – nie zakładam cotygodniowych spotkań o stałej godzinie. Często terminy ustalam na bieżąco, ze spotkania na spotkanie. Mogą odbywać się co tydzień, ale też rzadziej, a w kryzysach czasem częściej – zależnie od okoliczności naszej współpracy.

Spotkania mogą odbywać się ONLINE. Ta forma ułatwia, a czasem wręcz umożliwia wielu osobom rozpoczęcie i uczestniczenie w terapii w komfortowych warunkach. Ponadto zdalna forma terapii pozwala na sięgnięcie po pomoc terapeuty spoza okolic swojego zamieszkania i pracy. Możemy również spotkać się na żywo w miejscach widocznych na profilu.

OBSZARY do pracy z zastosowaniem krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR/BSFT) to m.in.:
• Kryzysy i problemy w związku i bliskich relacjach
• Kryzys emocjonalny, silne emocje utrudniające funkcjonowanie
• Znaczące zmiany osobiste, np. rodzicielstwo, formalizacja związku, daleka przeprowadzka, emigracja
• Trudności i wyzwania zawodowe (np. zmiany pionowe i poziome, nowe kierunki rozwoju, zwolnienie, zwalnianie innych, prowadzenie firmy), wypalenie zawodowe
• Przemoc – osoby doświadczające przemocy, świadkowie, osoby stosujące przemoc, zarówno obecnie jak i w przeszłości, a obecnie odczuwające następstwa tych doświadczeń
• Dyskryminacja
• Śmierć bliskiej osoby, rozstanie, inna dotkliwa strata
• Nieudana bądź rozważana próba samobójcza
• Uzależnienie
• Doświadczenie choroby psychiatrycznej
• Depresja

PRACUJĘ Z: osobami dorosłymi w każdym wieku oraz nastolatkami. Aktualnie nie prowadzę terapii par oraz terapii rodzinnych.

O MNIE
Jako terapeuta TSR pomagam osobom, z którymi pracuję, określić zmiany, jakie chcą wprowadzić w swoim życiu, oraz jak ich dokonać. Aby dobrze to zrobić, rozmawiamy też o głębszych potrzebach, z których wypływa chęć zmiany, wyobrażenie życia po zmianie i pomysły na jego osiągnięcie. Towarzyszę we wprowadzaniu zmian, sprawdzeniu czy o to właśnie chodziło i wyciągnięciu dalszych wniosków z tego doświadczenia. Uczestniczenie w tym procesie jako terapeuta, bycie w żywym kontakcie z osobami zmieniającymi swoje życie jest doświadczeniem w pełni angażującym i dającym mi dużą satysfakcję.

Poza pracą w nurcie TSR jestem również w trakcie edukacji w nurcie psychoterapii Gestalt. Jej elementy mogą wzbogacać naszą współpracę. Moją pracę poddaję superwizji, czyli korzystam ze wsparcia innych, bardziej doświadczonych terapeutów, aby ciągle rozwijać swój warsztat.

Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmuje praca z osobami, które doświadczają lub doświadczyły przemocy, świadkami, a także osobami stosującymi przemoc. Posiadam w tym obszarze również roczne doświadczenie z „Niebieskiej Linii”.

Poza obszarem pracy i rozwoju terapeutycznego dużo czasu przeznaczam na bycie przedsiębiorcą, mężem i tatą. W wolnym czasie grywam w męskim gronie w gry fabularne pen and paper.

TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH (TSR) jest procesem sięgnięcia po siłę, aby odnaleźć i wprowadzić pożądane zmiany w życiu. Wiele osób przechodzi przez doświadczenia, które zmniejszają ich poczucie wpływu na własne życie. Terapia TSR jest procesem odzyskiwania bądź zdobywania tego wpływu.

Moje założenia pracy w nurcie TSR:
1. Osoba, z którą pracuję, zna najlepiej swoje życie
2. Główną przestrzenią naszej współpracy są zmiany, jakich osoba chce dla siebie w przyszłości. Wynikają one z jej głębszych potrzeb i celów
3. Małe zmiany wywołują duże zmiany. Proponuję rozpoczęcie od zmian najprostszych do wprowadzenia
4. Są dostępne zasoby, które będą pomocne w drodze do zmiany. Dobrze jest je zidentyfikować i po nie sięgnąć
5. Jeśli coś działa, warto robić tego więcej. Jeśli coś nie działa, warto robić w zamian coś innego. Jeśli coś się nie zepsuło, nie warto tego naprawiać

Zapraszam do współpracy. Jak przygotować się do pierwszego spotkania? Po prostu przyjść i podjąć rozmowę.
więcej

Wykształcenie

Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – szkolenia z zakresu TSR. Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Szkoła Psychoterapii Gestalt w Warszawie – szkoła 4-letnia (w trakcie). Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Instytut Uważności i Psychoterapii.

Języki

Angielski, Polski

Leczone schorzenia

więcej

Adres

ul. Małej Łąki 23/1, Warszawa
Gabinet Liberi
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Konsultacja psychoterapeutyczna online
50 min · 150 zł
Konsultacja psychoterapeutyczna online

Opinie o specjaliście

5,0

Dzięki rozmowom z Panem Piotrem lepiej rozumiem, co się ze mną dzieje i znalazłam sposoby, jak sobie z tym radzić. Jest coraz lepiej. Umówię za jakiś czas następne spotkanie, ale chcę zostawić już z wdzięczności opinię dla innych.

5,0

To były dobre konsultacje. Odsiałem rozpraszacze od prawdziwych potrzeb i już wiem na czym się skupić. Widzę też swoje nawyki i mam metody jak się za nie zabrać. Na ten moment wystarczy mi materiału do samodzielnej pracy. Dziękuję i pozdrawiam

5,0

Serdecznie polecam i dziękuję. Pan Piotr kierował moją terapią i ukierunkowywał mnie we właściwą stronę, podczas sama rozchodziłam się w różnych kierunkach i nic to nie dawało. Czułam się też bezpiecznie, wreszcie w odpowiedzialnych rękach.

więcej

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: Piotr Robaczewski   Warszawa, Konduktorska 4 / 16 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik