Zdjęcie

magister Aleksandrowicz, Superwizor Edukacyjny Rafał

psycholog, psychoterapeuta, terapeuta

Feniks Rafał Aleksandrowicz

Umów wizytę

O mnie

„Around here, however, we don’t look backwards for very long. We keep moving forward, opening up new doors and doing new things, because we’re curious … and curiosity keeps leading us down new paths.” – Walt Disney

„Każdy głupi może Wiedzieć, ale nie każdy może Zrozumieć”

To jest moje Motto.

Staram się zrozumieć naszą Edukację i wciąż nie poddaję się, pomimo przeciwności. Jeśli chcesz abym Ci potowarzyszył – chętnie to uczynię. Bo mamy co zmieniać.

Rafał Aleksandrowicz-psycholog, terapeuta behawioralny, nauczyciel, wykładowca akademicki. Kilkunastoletni pracownik Specjalistycznych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Zespołów Szkół. Na co dzień psycholog w placówkach edukacyjnych związanych z wpieraniem dzieci z zaburzeniami zachowania. Specjalista socjoterapii i resocjalizacji. Współpracował min. ze Służbą Więzienna w latach 2015-2016 w ramach ogólnopolskiego programu szkoleniowego dla wychowawców więziennych Treningu Zastępowania Agresji-ART. Od wielu lat prowadzi działalność związaną ze świadczeniem usług neurorehabilitacyjnych oraz badaniami nad nowymi sposobami komunikacji człowieka z maszyną. Realizator szkoleń z w edukacji, służbach mundurowych, jednostkach naukowych oraz przedsiębiorstwach.  Naukowo związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, NeuroSky INC, Klastrem LifeScience Kraków,  National Institute for Subatomic Physics w Amsterdamie, członek Biofeedback Fundation of Europe oraz Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback. Dzięki pracy edukacyjnej i szkoleniowej przez ostanie 15 lat przeprowadził ponad 6000 godzin szkoleniowych certyfikując ponad 10000 nauczycieli, rodziców i uczniów.

Nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu i Akademii Ignatianum w Krakowie. Laureat konkursu inwestycyjnego w kierunku tworzenia nowych rozwiązań komunikacyjnych w relacji Komputer – Człowiek opiewającego na 1,5 MLN zł

Prywatnie ojciec wspaniałych chłopaków i mąż niepowtarzalnej żony, zapalony turysta i nieustraszony motocyklista.

Wystąpiłem w jednej konferencji naukowej z referatem oraz jednej konferencji szkoleniowo-metodycznej. Brałem też udział w sześciu konferencjach, w tym dwóch zagranicznych z komunikatem.

Wystąpienia na konferencjach:

Listopad 2018

II ogólnopolska konferencja naukowa „Wyzwaniai rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Obronność RP XXI wieku” – jako prelegent, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie

Maj 2017

Konferencja Metodyczno-Szkoleniowa. Terapia EEG Biofeedback a potrzeby dzisiejszej Edukacji – jako prelegent , Wydział Zamiejscowy Nauk Humanistycznych  i Społecznych Akademii Ignatianum w Mysłowicach

Maj 2015

New solutions in EEG. Telemetry sensors monitoring brain activity- National Institute for Subatomic Physics - jako prelegent z komunikatem,    Nikhef Science Park 105 1098 XG Amsterdam

Kwiecień 2014

New IT solutions in Polish enterprises-jako prelegent z komunikatem,  Trinity College Dublin, The University of Dublin, College Green Dublin 2, Ireland

Październik 2013

Zarządzanie innowacjami w branży Bio-Med. z komunikatem,   Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, ul. Kordylewskiego 11, 31-542 Kraków

Czerwiec 2013

Trends in Brain Computer Interface – jako prelegent z komunikatem,  Kraków Technology Park, Podole 60, 30-394 Kraków

Maj 2013

QEEG – Neurofeedback – Biomed Neurotechnologie z komunikatem, al. Armii Krajowej 2/7 50-541 Wrocław

Podczas studiów magisterskich za wybitne osiągnięcia naukowe, w latach 2003-2005, byłem nagrodzony specjalnym stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Po zakończeniu studiów, w latach 2006 -2011, współpracowałem jako konsultant zespołu prof. Tadeusz Marka w zakładzie Neurokognitywistyki i Neuroergonomii IPS UJ wraz z prof.  Maciejem A. Nowakiem z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Moim głównym celem było przygotowanie i wdrożenie rozwiązań z zakresu neurostymulacji w nurcie metody EEG Biofeedback.

W ramach tej pracy jako prezes spółki Neuro-Code miedzy innymi wspierałem organizację międzynarodowej konferencji SETHA, której między innymi prelegentem był słynny cyborg prof. Kevin Warvick.

W latach 2009-2011 na zaproszenie Polskiego MZN reprezentowałem polską myśl techniczną na konferencjach w Amsterdamie, Dublinie, Londynie.

Od 2011 roku współpracowałem z zespołem badawczym prof. Jo van de Branda z Uniwersytetu w Amsterdamie. W ramach tej współpracy projektowaliśmy nowe, bezdotykowe czujniki EEG, umożliwiające samodzielne odczytywanie sygnału z nad powierzchni czaszki.

Od 2011 roku systematycznie realizuję granty małopolskiego kuratora oświaty mające na celu wdrażanie strategicznych działań szkoleniowo-profilaktycznych na terenie województwa małopolskiego w edukacji.

W 2012 roku, pozyskałem 1,5 MLN zł. od Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na dofinasowanie do pierwszego na świecie projektu, wielostanowiskowego systemu wykorzystującego fale EEG do wzmacniania dzieci, pracującego on-line.

W międzyczasie uczestniczyłem w szeregu konferencji, szkoleń, wykładów i prelekcji. Od 2007 roku przeszkoliłem ponad 13 tysięcy nauczycieli i 20 tysięcy uczniów w ramach mojego autorskiego projektu Akademii na Super Ucznia, Rodzica i Nauczyciela.

Najważniejsza ostatnio konferencja w której brałem udział jako  prelegent odbyła się  w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie  28-29 listopada 2018 r. pt: II ogólnopolska konferencja naukowa "Wyzwania i rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej. Obronność RP XXI w. "Temat wystąpienia: Permanentne, polisensoryczne monitorowanie i oddziaływanie na operatora maszyn złożonych w procesie podejmowania decyzji, z wykorzystaniem bezprzewodowych urządzeń telemetrycznych.

Na łamach kwartalnika pedagogicznego „Nauczyciel i Szkoła” nr 1(69) 2019 r. (ISSN 1426-9899) wydawanego przez Akademię Ignatianum w Krakowie Filię w Mysłowicach, ukaże się mój artykuł :”Globalne i polisensoryczne wzmacnianie aktywności uczniów klas początkowych szkoły podstawowej”.

Od 2019 roku jestem kierownikiem projektu badawczego zatytułowanego: Wpływ pola magnetycznego na procesy poznawcze realizowanego w Katedrze Psychologii Eksperymentalnej Instytutu Psychologii na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie. Istotą projektu będzie zbadanie występowania bezpośredniego wpływu na procesy poznawcze, mierzone testem Stroopa, wolnozmiennego pola magnetycznego generowanego przez jonowy rezonans cyklotronowy.

16 kwietnia 2019 roku Rada Wydziału Pedagogicznego AIK otworzyła mój przewód doktorski pod opieką naukową prof. zw. dr hab. Krystyny Duraj-Nowakowej. Tematem rozprawy uczyniłem “Globalne i polisensoryczne wzmacnianie aktywności uczniów klas początkowych”. W trakcie prac nad rozprawa będę miał możliwość wykorzystania całej swojej wiedzy i doświadczenia z zakresu psychologii i umiejętności pedagogicznych które nabyłem w ciągu ostatnich 20 lat pracy zawodowej.

Dodaj opinię

Opinie pacjentów

5

Cieszę się, że mogłam spotkać na swojej drodze Pana Rafała. Jego wiedza, ogromna empatia oraz zaangażowanie pozwoliły mi zmierzyć się z problemami. Gorąco polecam.

Gość dnia 2020.05.01 o godzinie 15:34
5

Pan Rafał to nie tylko świetny i kompetentny psycholog ale przede wszystkim człowiek z ogromnym sercem i poczuciem humoru. Z każdego spotkania z Panem Rafałem wychodziłam naładowania pozytywną energią. Jest profesjonalistą o dużej wiedzy i doświadczeniu. Pomógł mi zrozumieć co jest w życiu ważne, i że warto spełniać marzenia pomimo wielu trudności. Polecam ????

Joanna dnia 2020.05.01 o godzinie 14:52
5

Dziękuję Panie Rafale za wszystko -pomogło!

Igor dnia 2020.05.04 o godzinie 19:18
Opinia o placówce Feniks Rafał Aleksandrowicz

Zdalne porady lekarskie
Lekarz online 24h
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

haloDoctor