O mnie

Zajmuję się głównie niewyjaśnionymi dolegliwościami. Tzn takimi, które nie dają w badaniach odpowiedzi o przyczyny, a są. Stosuję terapię, opartą o relację ciało-umysł, nakierowaną na pomoc w usunięciu skutków przewlekłych, często niewyjaśnionych dolegliwości. Metoda jest szczególnie skuteczna w przypadkach takich ja...k:
• Przewlekłe bóle – np. bóle głowy, bóle pleców, bóle szyi, bóle bioder, bóle kolan, bóle stóp, bóle brzucha, bóle szyi, barków, ramion i rąk, bóle blizn, bóle dna miednicy itp.
• Zaburzenia takie jak „gula w gardle”, zaburzenia głosu i mowy, trudności w przełykaniu, chroniczne nudności, problemy z sercem, żołądkiem, jelitami i pęcherzem, szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia oddychania itp.
• Zaburzenia ruchu, takie jak sztywność stawów lub mięśni, uczucie słabości, nieprawidłowa postawa, ograniczenia ruchowe, niepewność siebie (brak stabilności podczas stania), uczucie, że zaraz się możesz przewrócić itp
• Dyskomfort, taki jak mrowienie, mimowolne drganie mięśni, uczucie pieczenie, mrowienia, swędzenia skóry, uczucie obrzęku, nieodpowiednie odczuwanie zimna lub ciepła itp.
• Lęki i stany takie jak lęk uogólniony, ataki paniki, nastroje depresyjne, wyczerpanie i wypalenie zawodowe, brak energii, bezsenność.
Wiele z tych dolegliwości uważanych jest za czysto psychosomatyczne.
W praktyce mają jednak swoje źródło w chronicznym napięciu mięśni, ścięgien, powięzi, jak również w tkance łącznej. Są to zaburzenia sensomotoryczne, tj. zaburzenia percepcji ciała, ruchu i kontroli.
Zajmuję się pomocą ludziom, odczuwających ból, szukającym powodu do życia i zdrowia. Zaczęło się od tego, że już od studiów i pracy magisterskiej (o logoterapii) rozwijałem umiejętność używania języka w celach terapeutycznych, równolegle ucząc się pracy z ciałem i metod likwidacji bólu od najlepszych osteopatów i chiropraktyków. W 2017 roku uzyskałem państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu naturopata a w 2019 otworzyłem ośrodek kreowania odporności, gdzie rozwijam własną metodą, opartą o relację ciało-umysł. Inspiracją były prace dr Mario Martineza, dr Helgi Pohl, dr Moshe Feldenkraisa, dr Stephena Porgesa, nowe ustalenia odnośnie roli nerwu błędnego oraz własne doświadczenie – zarówno własne doświadczenie wielu chorób jak i praca w gabinecie.
Ból może pochodzić z emocji, np. smutku, jak i smutek może być efektem bólu ciała. Jesteśmy psychofizyczną jednością. Tę koncepcję rozwijam w książkach, artykułach, warsztatach. Ale głównie w pracy 1 na 1 w swoim gabinecie.
Mam 57 lat. Jestem wizytówką skuteczności stosowanej koncepcji. Prowadzę bloga
więcej

Wykształcenie

wyższe, podyplomowe, wiele szkoleń

Języki

Polski

Leczone schorzenia

więcej

Dodatkowe informacje

Stosuję terapię, opartą o relację ciało-umysł nakierowaną na pomoc w usunięciu skutków przewlekłych, często niewyjaśnionych dolegliwości, bez lekarstw. Metoda jest szczególnie skuteczna w przypadkach takich jak: Przewlekłe bóle – np. bóle głowy, bóle pleców, bóle szyi, bóle bioder, bóle kolan, bóle stóp, bóle brzucha,... bóle szyi, barków, ramion i rąk, bóle blizn, bóle dna miednicy itp.
Zaburzenia takie jak „gula w gardle”, zaburzenia głosu i mowy, trudności w przełykaniu, chroniczne nudności, problemy z sercem, żołądkiem, jelitami i pęcherzem, szumy uszne, zawroty głowy, zaburzenia oddychania itp.
Zaburzenia ruchu, takie jak sztywność stawów lub mięśni, uczucie słabości, nieprawidłowa postawa, ograniczenia ruchowe, niepewność siebie (brak stabilności podczas stania), uczucie, że zaraz się możesz przewrócić itp
Dyskomfort, taki jak mrowienie, mimowolne drganie mięśni, uczucie pieczenie, mrowienia, swędzenia skóry, uczucie obrzęku, nieodpowiednie odczuwanie zimna lub ciepła itp.
Lęki i stany takie jak lęk uogólniony, ataki paniki, nastroje depresyjne, wyczerpanie i wypalenie zawodowe, brak energii, bezsenność.
Wiele z tych dolegliwości uważanych jest za czysto psychosomatyczne. W praktyce mają jednak swoje źródło w chronicznym napięciu mięśni, ścięgien, powięzi, jak również w tkance łącznej. Są to zaburzenia sensomotoryczne, tj. zaburzenia percepcji ciała, ruchu i kontroli.

Dość często jest tak, że człowiek, dotknięty którąkolwiek z powyższych dolegliwości, odwiedza lekarzy wielu specjalności, wykonuje mnóstwo zlecanych badań i ostatecznie żadne z badań nie dają odpowiedzi na pytanie o źródło dolegliwości.

Objawy dadzą się wyjaśnić
Stałe przykurcze i napięcia powstają i nasilają się na skutek urazów, obciążeń psychicznych, nieprawidłowej postawy ciała czy nawyków. Owe napięcia zazwyczaj nie występują tylko w miejscu dolegliwości, ale przebiegają przez całe ciało jako nieświadomy indywidualny wzorzec napięcia. Odpowiedzią na te napięcia jest zwykle reakcja całego organizmu na poziomie ciało-umysł.

W związku z tym, że napięcia nie są rejestrowane przez układ nerwowy, osoba nimi dotknięta nie jest ich świadoma i sama nie może znaleźć rozwiązania.

Praktyka pokazuje, ze ani jedynie podejście psychoterapeutyczne ani jedynie osteopatyczne nie jest skuteczne. Dopiero skoordynowana terapia ciało-umysł przynosi właściwe efekty.

Elementy terapii:
W samej terapii wyróżnić można kilka elementów. Znacząca jej część wykonywana jest w czasie leżenia, na stole do masażu:

Identyfikacja napięć. (Tutaj często pomocna jest albo sama obserwacja ciała, albo dodatkowo imitacja ruchów wykonywanych przez osobę dotkniętą dolegliwością.)
Napinanie i rozluźnianie stref objętych napięciem w celu uświadomienia sobie samego faktu istnienia napięć.
Elementy terapii punktów spustowych oraz manipulacji osteopatycznych w celu likwidacji napięć.
Rozluźnienie tkanki łącznej.
Rozluźnienie powięzi.
Techniki rozluźniające i uelastyczniające poszczególne części ciała, np. mięśni dna miednicy.
Ćwiczenia oddechowe.
Trening świadomości ciała.
Logoterapia – terapia sensu wg Frankla (o ile jest potrzebna).
więcej

Adres

38B, Jasionna
Stefan Podedworny
powiększ mapę
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

1 Pierwsza konsultacja on line
60 min · 300 zł
Ustalenie istoty problemu, metoda pomocy, zestaw zaleceń i ćwiczeń. Każdorazowo po wizycie przygotowywany jest plan terapii, wysyłane zalecenia, często nagrywane filmy z demonstracją, jak wykonać. Konsultacje on line wymagają więcej czasu na przygotowanie dodatkowych materiałów, np instrukcje video. W gabinecie mogę to wszystko po prostu pokazać.
1 Pierwsza konsultacja i terapia (wizyta nr 1) w gabinecie. Jaka jest cena? Ty decydujesz.
110 min · 2 zł
Najważniejsza wizyta. Pierwsza wizyta połączona jest z analizą stanu bieżącego, ustaleniem planu terapii oraz pierwszą terapią. Często jedna wystarcza. Trwa 2 godziny. Ile kosztuje? Tyle ile jest warta dla Ciebie. Ty decydujesz.
2 Kontynuacja terapii w gabinecie. Jaka jest cena? Ty decydujesz.
90 min · 1 zł
Realizacja planu ustalonego podczas wizyty nr 1 oraz dostosowanie do bieżącej sytuacji. Ile kosztuje? Tyle ile jest warta dla Ciebie. Ty decydujesz.
2 Terapia on line (brak energii, bóle różnego pochodzenia, niewyjaśnione dolegliwości)
50 min · 250 zł
Terapia obejmuje spektrum działań i metod zmierzających do skutecznego uzyskania efektu
3 Trening poprawnego ruchu, oddechu i świadomości ciała w gabinecie. Poprawne chodzenie, siedzenie, codzienny ruch. Jaka jest cena? Ty decydujesz.
50 min · 250 zł
Jest częścią procesu terapii. Obejmuje naukę poprawnego wykonywania codziennych ruchów. Dlatego trwa krócej, niż standardowa wizyta w ramach terapii. Tutaj jest nauka poprawnych i świadomych ruchów - siedzenie, wstawanie, chodzenie, stanie, pozycje w pracy itd. Obejmuje całą mechanikę ruchu, analizę napięć i ich likwidację. Często powodem dolegliwości są napięcia w ciele powodowane i utrwalane przez niepoprawne nawyki ruchowe oraz sposób oddychania.
3 Trening świadomości ciała oraz poprawnego oddechu on line
45 min · 250 zł
Ćwiczenia wymagają korekt, instrukcji, objaśnień. Istotne jest, mają być dostosowane do zmieniającej się sytuacji.
4 Nauka poprawnego siedzenia na krześle podczas pracy z komputerem. Zajęcia on line.
50 min · 250 zł
Wiele problemów wynika z braku ruchu części lędźwiowej. Problemy te są utrwalane przez brak ruchu podczas siedzenia w fotelu obrotowym oraz nawyki zwieszania ciała na tę stronę, w której trzymana jest myszka. Powrót do poprawnego siedzenia wymaga często nauczenia się od nowa nawyków. Każde zajęcia to 1 godzina. Po zajęciach są wysyłane ćwiczenia oraz zalecenia. Obecnie mało kto ma czas dla siebie. Dlatego umiejętność wykorzystania miejsca pracy dla celów usprawnienia ruchowego jest obecnie kluczowa. Zapewnia więcej czasu dla siebie bez bólu za to z energią.
4 Przywrócenie naturalnej mimiki i napięcia mięśni twarzy - autorski masaż w gabinecie
90 min · 450 zł
Twarz to wiele mięśni i nerwów. Ich nadmierne napięcie to nie tylko problem estetyczny, ale zdrowotny. Nadmierne zaciskanie szczęk, nierówności, zabarwienia, mówienie przez nos, łzawienie, brak mimiki, brak blasku, opuchlizny, "chomiki", nierówno opadające kąciki ust, nadmierne napięcia po zabiegach dentystyczych czy kosmetycznych - to tylko część problemów wynikających z nadmiernego napięcia mięśni twarzy oraz części nerwów czaszkowych.
Przed terapią twarz musi być wolna od podrażnień (wygojona).
Terapia polega na odpowiedniej stymulacji poszczególnych mięśni w taki sposób, aby pozbawić je napięcia.
Jedna sesja trwa ok 1,5 godziny. Dla pełnego efektu sugeruję 3 sesje - w odstępach 1 tygodnia. Na terapię zapraszam bez makijażu. Pracuję wszystkie weekendy.
5 Trening poprawnego oddechu on line
30 min · 180 zł
5 Trening poprawnego ruchu i oddechu podczas chodzenia, siedzenia, pracy przy komputerze. Zajęcia w gabinecie i terenie.
180 min · 550 zł
Wiele dolegliwości wynika z wad postawy utrwalanych złym ustawieniem tułowia i rąk podczas pracy z komputerem oraz podczas chodzenia i siedzenia. Pierwsze zajęcia trwają minimum 3 godziny. Każda kolejna jest doliczana jako "kontynuacja terapii". Zajęcia obejmują analizę stanu bieżącego, pokaz animacji, ćwiczenia w gabinecie, ćwiczenia i zajęcia w terenie.
więcej

Opinie pacjentów

5,0

Każde spotkanie to dla mnie dobra jakość:) Wynoszę z nich coś nowego i lepszego dla siebie. Dziękuję!

5,0

Profesjonalne podejście do pacjenta.

5,0
Bez treści
więcej
Strona WWW placówki medycznej: Uzdrowisko24 Stefan Podedworny   Bolimów, Jasionna 38B Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.