lek. med. Kisyk Zuzanna

Umów wizytę

O mnie

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członkini Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Odbyła liczne zagraniczne staże między innymi w: Klinice Traumatologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Zurychu - Klinice i Poliklinice Chirurgii Szczękowo Twarzowej i Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Uni...wersyteckim w Lipsku

Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie urologii w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya 4). Prowadzi zajęcia ze studentami kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Główne obszary zainteresowań w urologii - urologia onkologiczna, kamica układu moczowego, łagodny rozrost prostaty, choroby narządów płciowych, rak pęcherza moczowego, rak prostaty, biopsja prostaty, minimalnie inwazyjne techniki zabiegowe.

Ponadto absolwentka studiów podyplomowych w Krakowie na kierunku medycyny estetycznej oraz licznych kursów w tej dziedzinie.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz niemieckim.
więcej

Wykształcenie

Urologia, Medycyna Estetyczna

Języki

Angielski, Polski

Leczone schorzenia

  • żylaki powrózka nasiennego
  • zwężenie cewki moczowej
  • zapalenie prostaty
  • zapalenie pęcherza moczowego
  • zapalenie najądrza i jądra
  • zapalenie gruczołu krokowego
  • zaburzenia erekcji
  • wodonercze
więcej

Adres

Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Broda kalafiorowata
30 min · 1000 zł
Wskazania:
1. Broda kalafiorowata

Przeciwskazania:
1. Zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego.
2. Nadwrażliwość na składniki preparatu.
3. Stosowanie niektórych leków (antybiotyki aminoglikozydowe, leki rozrzedzające krew, leki na spastyczność, przyjmowanie inkomycyny, tetracycliny)
4. Przewlekłe choroby autoimmunologiczne
5. Zaburzenia krzepnięcia krwi.
6. Ciąża i okres karmienia piersią.
7. Miejscowe infekcje skóry.


Ważne informacje:
Rozwiązany problem: broda kalafiorowata
Jak często powtarzać Co około 6-9 miesięcy
Czas trwania zabiegu około 20 min
Konsultacja lekarza w zakresie medycyny estetycznej
15 min · 400 zł
Laserowe usuwanie blizn i rozstępów.
30 min · 800 zł
Laserowe usuwanie blizn i rozstępów opiera się na w pełni kontrolowanym, termicznym uszkadzaniu i przebudowie komórek skóry.abiegi laserowego usuwania blizn, polega na zastosowaniu światła laserowego do tworzenia mikrokolumn skoagulowanej tkanki, sięgającej głęboko w skórę bez jej nacinania. Działanie to, wyzwala naturalną reakcję w postaci gojenia się tkanek skórnych, po której tkanka na której znajdowała się zmiana, zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką. Poprawia to wygląd tkanki uszkodzonej.

W trakcie zabiegu stosowane są urządzenia najnowocześniejsze, które emitują światło docierające do tkanki podskórnej i warstwy skóry właściwej. Zastosowanie lasera jest pomocne nie tylko w przypadku chęci wygładzenia cery i spłycenia głębokich blizn, ale również poprawia wygląd, napięcie i koloryt skóry. Stymuluje też wydzielanie kolagenu, co zwiększa jej elastyczność.

Warto też zauważyć, że skóra wokół nie ulega żadnemu uszkodzeniu – dzięki temu gojenie następuje niezwykle szybko, a sam zabieg nie powoduje widocznych ran.

Metoda laserowego usuwania blizny nie wymaga pozostawania w klinice, gdyż wykonuje się go maksymalnie w ciągu kilku godzin. Zabieg, nie jest inwazyjny, jednak czasami wykorzystywane jest znieczulenie, by uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu. Zwykle występuje ono w postaci specjalistycznej maści. Sam zabieg jest odczuwany przez pacjenta jako seria delikatnych ukłuć.

Każdy zabieg z użyciem lasera przeprowadzany jest indywidualnie i dopasowany zostaje do rozmiaru i rodzaju blizny.

Jak przygotować się do zabiegu?
Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją z kosmetologiem, w trakcie której dostosowana zostanie odpowiednia ilość zabiegów oraz ich częstotliwość.

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry bezpośrednio przed zabiegiem. Co najważniejsze, skóra musi być czysta, należy oczyścić ją ze wszelkich pozostałości makijażu. Nie zaleca się też dlatego, aby przychodzić na zabieg w makijażu, jeśli wykonywany on będzie na twarzy. Zmycie go zajmie cenny czas i miejscowo podrażni skórę. Ważne aby na powierzchni naznaczonej blizną nie było wykwitów patologicznych. Należy również pamiętać, aby:

Miesiąc przed planowanym usunięciem blizny nie wykonywać zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i peelingi chemiczne.
4 tygodnie przed odstawić samoopalacze oraz kremy z kwasami
Unikać leków i kosmetyków na bazie ziół światłouczulających, należy zrezygnować z nich na 2 tygodnie przed zabiegiem
nie opalać się na 4 tygodnie przed zabiegiem
nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
nie stosować peelingów na tydzień przed zabiegiem
Efekty po zabiegu
Mikrouszkodzenia, spowodowane zastosowaniem laserów zapoczątkowują proces ożywiania struktury blizny. W wyniku procesów polegających na regeneracji, powstaną nowe komórki, naczynka i białko. Blizna, która wcześniej była widoczna zacznie się obkurczać, zmieni swój pierwotny kolor i konsystencję do tego stopnia, że zaczyna przypominać otaczającą ją skórę. Aby osiągnąć finalny efekt, pozwalający cieszyć się gładką skórą, należy wykonać kilka zbiegów w odpowiednich odstępach czasowych.

Efekt laserowego usuwania blizn jest zależny od wielu czynników, takich jak:

rodzaj blizny
stopień zbliznowacenia tkanki
wielkości blizny
Czas rekonwalescencji
Bezpośrednio po zabiegu występuje uczucie rozgrzania skóry, pieczenie oraz szczypanie, w obszarze w którym zastosowany został laser. Skóra może być czasowo zaczerwieniona, obolała, jej wygląd może przypominać na pierwszy rzut oka poparzenie słoneczne. Dyskomfort w tej postaci, może występować do dnia następnego. Niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka dni.

Proces regeneracji skóry po zastosowaniu metody laserowej trwa kilka, do kilkunastu tygodni, okres złuszczania natomiast, który również towarzyszy regeneracji, może trwać od dwóch do czterech tygodni. Rezultaty można więc ocenić po upływie około sześciu do dziewięciu tygodni od zabiegu. Zazwyczaj po tym czasie zalecane jest, aby wykonać kolejny zabieg, który ma na celu pobudzenie skóry do dalszej regeneracji i upragnionego efektu końcowego.

Ile zabiegów należy wykonać?
To ile zabiegów zapewni dojście stanu tkanki skórnej do pozycji satysfakcjonującej, zależne jest od wielu czynników indywidualnych. Wpływ na to ma stopień zaawansowania starzenia skóry, wiek pacjenta, głębokość zmarszczek, porów i samej blizny.

Liczba koniecznych do wykonania zabiegów może wahać się od jednego do sześciu. Co ciekawe, przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry, efekty stwarzające satysfakcje można uzyskać już po wykonaniu jednego zabiegu. Głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają zazwyczaj od czterech do sześciu powtórzeń. Należy pamiętać, że odstęp pomiędzy zabiegami musi wynosić minimum sześć tygodni.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Wykonanie samego zabiegu to jedna strona medalu, natomiast to w jaki sposób będzie pielęgnowało się skórę po zabiegu, ma również duży wpływ na jego efekt.

Podstawą pielęgnacji jest stosowanie różnego rodzaju delikatnych kremów nawilżających, świetnie sprawdzą się te o żelowej konsystencji, ponieważ powodują przy okazji, kojące uczucie chłodu. W celu zapewnienia skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, ważne jest też, aby wypijać spore ilości wody niegazowanej w ciągu dnia.

Należy pamiętać, że po wykonaniu skórnych zabiegach laserowych przez kilka dni nie można zażywać gorących kąpieli wodnych, również pod prysznicem wskazane jest, aby strumień wody miał temperaturę co najwyżej pokojową. Nie wolno też korzystać z saun. Zaleca się unikania kontaktu ze słońcem, ponieważ po zabiegu, skóra jest na nie szczególnie wrażliwa. Przed każdym wyjściem z domu należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV. Nie można też w tym czasie wykonywać różnego rodzaju zabiegów mechanicznych, takich jak peelingi.

Unikanie słońca, jest szczególnie ważne, gdyż po laserowym usuwaniu blizn, skóra jest wrażliwa dużo bardziej niż zwykle i może dojść do rozległych, nieestetycznych przebarwień. Z tego względu zabieg, zaleca się wykonywać przede wszystkim jesienią i zimą, kiedy słońce nie jest tak wielkim zagrożeniem dla skóry.

Przeciwwskazania do laserowego usunięcia blizny
Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, laserowe usuwanie blizny ma dla niektórych przeciwwskazania do skorzystania z tej metody. Przede wszystkim, nie zaleca się tej metody w przypadkach:

zażywania niektórych leków, takich jak retinoidy i sterydy oraz leków rozrzedzające krew. Do laserowego usuwania blizn można przystąpić dopiero po odczekaniu trzech miesięcy od zakończenia leczenia tymi preparatami.
ciąży i matkom karmiącym piersią
osobom, cierpiącym na nowotwory skóry
cierpiącym na aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, zapalenie skóry
łuszczycy
epilepsji
podczas antybiotykoterapii
posiadania rozrusznika serca
stosowania leków powodujących nadwrażliwość na promieniowanie
tendencji do tworzenia się przebarwień na skórze
nadmiernie suchej skóry
Zastosowanie się do tych zasad jest niezbędne, aby uniknąć nieprzyjemnych komplikacji i uzyskać najlepsze możliwe rezultaty laserowego usuwania blizn. Przed przystąpieniem do zabiegu warto więc skonsultować się z lekarzem oraz wykonać odpowiednie badania, które zapewnią, że skorzystanie z zabiegu będzie bezpieczne.

Możliwe skutki uboczne zabiegu
Laserowe usuwanie blizny, jak każdy inny zabieg nieinwazyjny, może wywołać reakcje niepożądane. Zdarza się tak przede wszystkim, w momencie, kiedy osoba korzystająca z niego, zbagatelizuje przeciwwskazania występujące u niej.

W innych przypadkach, skutkiem ubocznym zabiegu laserem może być zaczerwieniona skóra, może pojawić się obrzęk, a nawet wysypka. Czasami następuje trwałe zaburzenie pigmentacji skóry, jej oparzenie lub tworzenie się blizn zanikowych lub przerostowych.

Ważne jest, aby stosować się do zaleceń pozabiegowych, wtedy prawdopodobieństwo takich skutków, będzie zdecydowanie mniejsze.

Zalety i podstawowe zastosowania laserowego usuwania blizn
Podstawowe zastosowanie zabiegu to:

redukcja blizn pourazowych, po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach
redukcja blizn potrądzikowych
redukcja rozszerzonych porów
usuwanie drobnych zmarszczek
leczenie efektów fotostarzenia
redukcja rozstępów
Laserowe usuwanie blizn to zabieg dla każdego, kto chciałby się z nimi pożegnać raz na zawsze. Oczywiście efekt końcowy zależny jest od wielu czynników, ale blizna na pewno zostanie zmniejszona, a w niektórych przypadkach, całkowicie zredukowana.
Ostrzykiwanie blizn PRP
30 min · 1200 zł
Osocze bogatopłytkowe
Procedura Medyczna
60 min
PRP skóra głowy leczenie łysienia
30 min · 1200 zł
osocze bogatopłytkowe
PRP Zestaw podwójny
30 min · 1800 zł
osocze bogatopłytkowe
Thermolifting frakcyjny powieki
30 min · 300 zł
Wskazania
• Wiotkość lub zmniejszona elastyczność skóry
• Profilaktyka anti-aging
• Utrata gęstości skóry
• Opadające powieki
• Nieinwazyjny lifting powiek
• Zmarszczki wokół oczu

Przeciwwskazania
• Ciąża i karmienie piersią
• Kuracja izotretynoiną, sterydami
• Przerwanie ciągłości naskórka
• Aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka)
• Infekcje skóry ( wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
• Zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
• Ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
• Uszkodzenie nerwów obwodowych
• Choroby nowotworowe skóry, neuralgia i radikulopatia.

Ważne informacje
Przed zabiegiem nie należy się opalać przez 3 tygodnie, zwrócić uwagę na przeciwwskazania
Rozwiązany problem brak jędrności i gęstości skóry, opadające powieki, zmarszczki wokół oczu
Jak często powtarzać dla najlepszych rezultatów należy wykonać 5-6 zabiegów raz w tygodniu
Thermolifting frakcyjny ramiona
60 min · 1200 zł
Wskazania
• Brak jędrności i napięcia skóry
• Bezinwazyjny lifting
• Wygładzenie zmarszczek
• Poprawa jędrności skóry
• Redukcja cellulitu
• Modelowanie sylwetki
Przeciwwskazania
• Ciąża, karmienie piersią,
• Choroby nowotworowe,
• Choroby autoimmunologiczna skóry,
• Rozrusznik serca
• Choroby nerek i wątroby,
• Zaburzenia nerwowo-naczyniowe, zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica,
• Metalowe implanty w miejscu zabiegu,
• Miejscowe infekcje skórne.


Ważne informacje
Skóra nie powinna być opalona, zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami
Rozwiązany problem brak jędrności i gęstości skóry, zmarszczki, cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej
Jak często powtarzać zabiegi należy wykonać w serii od 3 do 6, raz w tygodniu
Thermolifting frakcyjny szyja
45 min · 500 zł
Wskazania
• Brak jędrności i napięcia skóry
• Bezinwazyjny lifting
• Wygładzenie zmarszczek
• Poprawa jędrności skóry
• Odmłodzenie

Przeciwwskazania
• Ciąża, karmienie piersią,
• Choroby nowotworowe,
• Choroby autoimmunologiczna skóry,
• Rozrusznik serca
• Choroby nerek i wątroby,
• Zaburzenia nerwowo-naczyniowe, zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica,
• Metalowe implanty w miejscu zabiegu,
• Miejscowe infekcje skórne.


Ważne informacje
Skóra nie powinna być opalona, zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami
Rozwiązany problem brak jędrności i gęstości skóry, zmarszczki, brak napięcia skóry
Jak często powtarzać zabiegi należy wykonać w serii od 3 do 6, raz w tygodniu
więcej

Opinie pacjentów

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: ESTETIKON Gabinet Medycyny Estetycznej   Warszawa, ul. Polnej Róży 6 / U4 Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik