dr hab.n.med., Prof. SUM Krzystanek Ewa

4.83 / 6 opinii
Enterna Medica Sp. z o.o.
Umów wizytę

O mnie

Ewa Krzystanek, dr hab prof. SUM, specjalista neurolog z licencją z zakresu elektroencefalografii (EEG), specjalista rehabilitacji medycznej. Od początku pracy zawodowej zatrudniona w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie adiunkt dydaktyczno-badawczy w Klinice Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Przez ...kilka lat pełniła funkcje ordynatora i kierownika Kliniki Neurologii w UCK (gdzie pracowała 20 lat), obecnie związana z Górnośląskim Centrum Medycznym SUM w Katowicach.
Praca doktorska obejmowała zagadnienia związane z aktywnością fosfolipaz w chorobie Alzheimera, otępieniu naczyniowym i udarze niedokrwiennym mózgu, natomiast praca habilitacyjna bliższa była obecnym zainteresowaniom i poświęcona jest determinantom jakości życia u chorych na stwardnienie rozsiane.
Obecne obszary zainteresowania to głównie stwardnienie rozsiane (w tym najnowocześniejsze terapie), padaczka, a także choroby zwyrodnieniowe mózgu, do których należy choroba Alzheimera i Parkinsona.
Autorka lub współautorka około 60, w większości oryginalnych artykułów fachowych oraz 12 rozdziałów w książkach, głównie dotyczących różnych aspektów stwardnienia rozsianego. Oddany dydaktyk, z pasją uczy neurologii kolejne pokolenia studentów, a pracę naukowe młodych lekarzy pod jej opieką były wielokrotnie nagradzane na konferencjach naukowych. Stworzyła w macierzystej uczelni i kieruje studiami podyplomowymi ‘Neurologopedia kliniczna’.
Jej działalność naukowa i organizacyjna była wielokrotnie nagradzana przez JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (kadencja 2021-2024), Przewodnicząca Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.
więcej

Adres

ul. Wolności 338B, Zabrze
Enterna Medica Centrum Nowoczesnej Medycyny - TELEWIZYTY
powiększ mapę
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Konsultacja neuroloiczna ONLINE
30 min · 230 zł
W przypadku pierwszorazowej wizyty ONLINE proszę o wypełnienie formularza dołączonego do wizyty

Opinie pacjentów

5,0

Jetem bardzo zadowolona z wizyty.Bardzo sympatyczna Pani Profesor,dokładnie wszystko wytłumaczy, a co najważniejsze to że są postępy w leczeniu.

5,0

Jeste zadowolona.Pani Profesor bardzo przystępnie tlumaczy.

4,0

Jestem bardzo zadowolona.Sympatyczna Pani Profesor.

5,0
Bez treści
więcej

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: Enterna Medica Sp. z o.o.   Zabrze, Wolności 338 b Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.