home
|
Psycholog dziecięcy
|
Klaudia Staniewska
mgr Klaudia Staniewska
psycholog dziecięcy
placówka Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Sp. z o.o.
5.00 / 1 opinii
Umów wizytę

mgr Klaudia Staniewska

psycholog dziecięcy
5.00 / 1 opinii
placówka Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Sp. z o.o.
Umów wizytę

O mnie

Absolwentka psychologii klinicznej Wydziału Psychologii WSFiZ w Warszawie (obecnie Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna), psycholog dziecięcy i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła roczne szkolenie z terapii dzieci i młodzieży w Cent...rum CBT-EDU w Warszawie. Kwalifikacje psychoterapeutyczne zdobywa w szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT-EDU, która jest jednym z wiodących, niepublicznych ośrodków kształcących psychoterapeutów. CBT-EDU posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), członka European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT).
Ukończyła szklenie z Treningu Umiejętności Społecznych, który stał się częścią jej pracy zawodowej. W swojej pracy zajmuje się dziećmi w wieku od 3 lat oraz młodzieżą do 18 roku życia. Prowadzi również psychoedukację dla ich rodziców.
Doświadczenie zdobyła podczas stażu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Dialog” w Warszawie. Stale je wzbogaca pracując na stanowisku psychologa szkolnego i przedszkolnego. Taki przebieg kariery zawodowej powoduję, że problemy dzieci i młodzieży są jej bardzo dobrze znane. W swojej codziennej pracy zawodowej wspiera dzieci z zaburzeniami psychicznymi wieku rozwojowego, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń ze spektrum autyzmu, w tym zespołu Aspergera, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej i zaburzeń koncentracji uwagi (ADHD), zaburzeń nastroju (depresyjnych), zaburzeń emocjonalnych, tikowych i zespołu Tourette’a, zaburzeń lękowych oraz fobii, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (nerwica natręctw), zaburzeń pod postacią somatyczną, czy też zaburzeń tożsamości płciowej.
Terapia poznawczo-behawioralna z założenia jest działaniem krótkoterminowym, ukierunkowanym na zmianę głównie zachowania i sposobu myślenia. Techniki stosowane w terapii poznawczo-behawioralnej mają na celu zmianę negatywnych i wyniszczających wzorców zachowania dziecka i nastolatka na bardziej akceptowalny model zachowania, poprzez wyposażenie go w odpowiednie drogowskazy, aby lepiej kontrolowało swoje emocje i zachowania. Terapia poznawczo-behawioralna szczególny nacisk kładzie na rozpoznawanie, ocenę i przede wszystkim zmianę myślenia, przez technikę doświadczeń i wyobrażeń.
W gabinecie przez empatię i zaufanie K. Staniewska stwarza warunki do akceptacji i wiary w siebie oraz wzmocnienia swoich perspektyw. W atmosferze dyskrecji, uważności, życzliwości i zrozumienia każdy może odnaleźć swoją drogę do odzyskania satysfakcji i radości z życia, oraz wyjścia z kryzysu.
Pokaż więcej more
marker
Chotomów ul. Tęczowa 5A
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Oddział Chotomów
calendar Najbliższy wolny termin
...
phone Pokaż numer
marker
Warszawa ul. Fleminga 29
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO Oddział Warszawa Białołęka
calendar Najbliższy wolny termin
...
phone Pokaż numer
Wykształcenie
mgr psychologii
Języki
Polski
Dodatkowe informacje
brak informacji

Usługi

Wszystkie
Online
W gabinecie
*Konsultacja psychologiczna / psychoterapia (kolejna wizyta)
230 zł
 / 
60 min.
Umów wizytę
*Konsultacja psychologiczna / psychoterapia (pierwsza wizyta)
230 zł
 / 
60 min.
Umów wizytę
*Konsultacja psychologiczna / psychoterapia ONLINE (kolejna wizyta)
230 zł
 / 
60 min.
Umów wizytę
*Konsultacja psychologiczna / psychoterapia ONLINE (pierwsza wizyta)
230 zł
 / 
60 min.
Umów wizytę
Test ASRS (Diagnoza Spectrum Autyzmu)
550 zł
 / 
90 min.
Umów wizytę

Leczone schorzenia

schorzenie Zaburzenia osobowości
schorzenie Zaburzenia odżywiania
schorzenie Stres
schorzenie Problemy wychowawcze
schorzenie Niskie poczucie własnej wartości
schorzenie Myśli samobójcze
schorzenie Lęki
schorzenie Kryzys emocjonalny
Pokaż więcej więcej

Opinie

5.00 / 1 opinii
Najnowsze
Najwyższa ocena
Najniższa ocena
5.0
Małgorzata
2024.02.19 godz. 07:18

Najczęściej zadawane pytania

Jakiego rodzaju porad lekarskich udziela mgr Klaudia Staniewska
Mgr Klaudia Staniewska to psycholog dziecięcy. Na podstawie zdobytej wiedzy medycznej oraz doświadczenia, lekarz ten świadczy usługi medyczne w takim zakresie jak: *Konsultacja psychologiczna / psychoterapia (kolejna wizyta), *Konsultacja psychologiczna / psychoterapia (pierwsza wizyta), *Konsultacja psychologiczna / psychoterapia ONLINE (kolejna wizyta), *Konsultacja psychologiczna / psychoterapia ONLINE (pierwsza wizyta), Test ASRS (Diagnoza Spectrum Autyzmu)
Gdzie przyjmuje pacjentów mgr Klaudia Staniewska?
Mgr Klaudia Staniewska przyjmuje pacjentów pod adresem:
ul. Tęczowa 5A, Chotomów
ul. Fleminga 29, Warszawa
Czy mgr Klaudia Staniewska oferuje również możliwość konsultacji online?
Tak, mgr Klaudia Staniewska oferuje konsultacje online. Żeby zarezerwować wizytę online należy kliknąć zakładkę „konsultacje online” i wybrać pasujący termin.
W jakich językach udziela porad mgr Klaudia Staniewska?
Języki, w jakich udziela porad mgr Klaudia Staniewska to: Polski
Jakie schorzenia leczy mgr Klaudia Staniewska?
Mgr Klaudia Staniewska specjalizuje się w leczeniu takich schorzeń jak: Zaburzenia osobowości, Zaburzenia odżywiania, Stres, Problemy wychowawcze, Niskie poczucie własnej wartości, Myśli samobójcze, Lęki, Kryzys emocjonalny, Fobie, Fobia społeczna.
Jakie wykształcenie ma mgr Klaudia Staniewska?
Mgr Klaudia Staniewska w notce o swoim wykształceniu informuje: mgr psychologii
Tukan
Weryfikacja zgodności systemu z profilami IHE i standardami HL7 z platformą TUKAN.