Kluczem do usunięcia wad wymowy jest odpowiednio szybka reakcja na obserwowane nieprawidłowości.
e-Konsultacja pozwoli na stwierdzenie wady wymowy u Twojego dziecka, co więcej – jest doskonałym narzędziem do wykonywania ćwiczeń z Twoim dzieckiem na odległość.
Umów się na e-Wizytę z logopedą jeśli podejrzewasz u swojego dziecka wadę wymowy lub jeśli jest ona stwierdzona i chcesz dowiedzieć się, jak ćwiczyć ze swoim dzieckiem, aby zredukować tę wadę.
e-Konsultacje ze specjalistą z dziedziny logopedii mogą przebiegać trzema kanałami, w trakcie których logopedzi mogą udzielać porad, prowadzić wstępną diagnostykę wady wymowy oraz, jeżeli zajdzie taka konieczność, dobrać odpowiednie ćwiczenia mające na celu zniwelowanie lub całkowite zredukowanie wady.
Kiedy warto skonsultować się z logopedą?
Wiele osób wciąż myśli, że logopeda jest lekarzem, ponieważ zawód ten początkowo był wykonywany tylko przez lekarzy, głównie posiadających specjalizację z laryngologii.
Obecnie jednak czasu się zmieniły i w większości przypadków zawód ten nie jest wykonywany przez lekarzy. Jest on profesją wykonywaną głównie przez psychologów, pedagogów oraz językoznawców. Zapotrzebowanie na logopedów jest coraz większe, dzięki czemu występuje, znaczy rozwój ośrodków kształcących w tym zawodzie. Nie oznacza to jednak, że współcześnie działalnością logopedyczną nie zajmują się lekarze.
Logopeda jest specjalistą, który nie zaszkodzi dziecku, a może mu znacznie pomóc, dlatego każdorazowo, kiedy mamy wątpliwości co do prawidłowości rozwoju mowy i komunikacji naszego dziecka, możemy odwiedzić logopedę. W jakich innych sytuacjach wizyta u logopedy może okazać się niewłaściwa?
Ważne jest, aby uświadomić rodzica, że istnieje różnica pomiędzy nieukończonym rozwojem mowy od wady wymowy. Małe dziecko ma prawo do „mowy dziecinnej”, czyli wszelkich zmiękczeń, uproszczeń wyrazów, czy niewypowiadania wielu głosek. Wada wymowy z kolei jest nieprawidłowością, która występuje już u starszych dzieci i można uzasadnić ją wiekiem lub innymi przyczynami. Dlatego też pojawienie się jej wymaga diagnozy logopedy oraz wielu ćwiczeń.
Kwestia dotycząca korygowanie wad wymowy jest procesem bardzo indywidualnym. Czas terapii może się bardzo od siebie różnić i zależeć od takich aspektów jak: rodzaju wady, nasilenia zaburzenia, motywacji dziecka do pracy, jego wieku oraz od intensywności ćwiczeń.