Leki na depresję bez recepty

konsultacje lekarskie online

Leki na depresję bez recepty

 

Chociaż ciężka depresja potrzebuje interwencji lekarza z lekami na receptę, ci z łagodniejszymi formami stanu psychicznego często sięgają po leki na depresje bez recepty. Nie należy lekceważyć tak ciężkiej choroby, jaką jest depresja, dlatego zawsze warto udać się do psychiatry, i to z nim ustalić ścieżkę leczenia oraz zapytać o prawidłowe dawkowanie leków, jak i wszelkie ich skutki uboczne.

 

Czy na depresję powinno leczyć się samemu?

Podejmowanie decyzji o wypróbowaniu czegoś dostępnego bez recepty przed udaniem się do lekarza nie jest dobrym pomysłem, ponieważ skutki uboczne suplementów dostępnych bez recepty mogą być poważne. Przedyskutuj z lekarzem, czy niedobory żywieniowe mogą przyczynić się do wystąpienia takich objawów, jak uczucie pustki, zmęczenie, zmiany apetytu i kłopoty ze snem.

Zaburzenia depresyjne dotykają każdego w inny sposób: niektóre z nich wywoływane są zmianami hormonalnymi i częściej występują u kobiet. Mężczyźni mają tendencję do doświadczania większej ilości fizycznych objawów, takich jak: zmęczenie i problemy ze snem, a dodatkowo są podatni na wyższy wskaźnik śmierci z powodu chorób związanych ze stresem i samobójstwa.

 

Od jakich działań powinniśmy zacząć leczenie depresji?

Konsultacja z lekarzem jest niezbędnym pierwszym krokiem, aby wykluczyć wszelkie fizyczne przyczyny objawów, takie jak zaburzenia tarczycy lub inne choroby. Jeśli fizycznie czujesz się dobrze i nie chcesz jeszcze sięgać po leki na receptę, poinformuj o tym swojego lekarza. Wielu lekarzy może podać zalecenia dotyczące suplementów lub wypróbować leki na depresję bez recepty, które mogą okazać się pomocne.

 

Jakie leki na depresję bez recepty wybrać?

Przy tak wielu lekach dostępnych bez recepty, oferowanych jako potencjalna pomoc w łagodnej depresji, możesz zmarnować znaczną ilość pieniędzy, próbując jednego po drugim na chybił trafił. Zamiast tego, warto udać się do lekarza, jakim jest psychiatra, i to z nim skonsultować farmakoterapię z możliwą terapią.

Specjalista, aby lepiej zrozumieć Twój problem, z pewnością zada Ci kilka istotnych pytań, które pomogą mu w ustaleniu, który rodzaj antydepresantu jest najlepiej dostosowany do Twojej sytuacji.

 

Jakie są Twoje objawy? Czy masz problemy z zasypianiem z powodu pędzącego umysłu?

Możliwe, że będziesz potrzebował leków OTC o bardziej uspokajających właściwościach, niż, jeśli masz problemy z ruszeniem się z kanapy z powodu zmęczenia lub braku motywacji.

 

Czy dany lek lub substancja wchodzi w interakcje z innymi, które przyjmujesz?

Sprawdź możliwe interakcje ze swoimi innymi lekami, suplementami, witaminami, a nawet niektórymi pokarmami, takimi jak grejpfrut.

 

Czy leki na depresję bez recepty lub na receptę mogą mieć wpływ na problemy zdrowotne?

Zwiększone ciśnienie krwi, zawroty głowy i podobne efekty uboczne mogą nasilić inne problemy zdrowotne i sprawić, że poczujesz się gorzej.

 

Pamiętaj o tym, że jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, wiele leków przeciwdepresyjnych dostępnych bez recepty może mieć potencjalnie szkodliwy wpływ na dziecko. Każdorazowo przed rozpoczęciem przyjmowania leków warto umówić się na konsultacje online lub w gabinecie stacjonarnym lekarza i omówić z nim wszystkie aspekty leczenia.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!