Leki na spanie na receptę

konsultacje lekarskie online

Leki na spanie na receptę

 

Leczenie bezsenności może okazać się bardzo złożone oraz czasochłonne, dlatego nie należy się poddawać. Dostępnych jest wiele rodzajów leków nasennych i istnieje szansa, że uda Ci się znaleźć taki, który będzie dobrze działał w Twoim przypadku. Czasami połączenie kilku leków bez recepty może być dobrą opcją, a w innych przypadkach leki na spanie na receptę będą jedynym rozwiązaniem.

 

Jakie są skutki uboczne leków nasennych na receptę?

Zawsze pytaj swojego lekarza o potencjalne skutki uboczne przed podjęciem decyzji, które leki nasenne rozważyć. W zależności od typu, leki na spanie na receptę mogą obejmować efekty uboczne, takie jak:

  • Zawroty oraz ból głowy lub światłowstręt, które mogą prowadzić do upadków,
  • Biegunka lub nudności,
  • Przedłużająca się senność, bardziej w przypadku leków, które pomagają zasnąć,
  • Ciężka reakcja alergiczna,
  • Zmiany w myśleniu i zachowaniu, takie jak halucynacje, pobudzenie, problemy z zapamiętaniem wydarzeń, myśli samobójcze i nietypowe zachowanie,
  • Problemy z pamięcią i wydajnością w ciągu dnia.

 

Jakie są inne sposoby leczenia problemów ze snem?

Chociaż leki mogą pomóc niektórym ludziom z bezsennością, istnieją również inne środki zaradcze, które mogą pomóc osobie zasnąć. Alternatywne metody leczenia i zmiany stylu życia, które mogą okazać się pomocne, obejmują:

  • Leki ziołowe, w tym suplementy lub napary do picia,
  • Techniki relaksacyjne,
  • Medytacja,
  • Angażowanie się w zdrowe nawyki związane ze snem, takie jak spanie w chłodnym, ciemnym pomieszczeniu oraz unikanie rozproszenia uwagi i dużych posiłków przed snem,
  • Zwiększona ilość ćwiczeń fizycznych,
  • Terapia poznawczo-behawioralna.

 

Jaki lekarz może przepisać pacjentowi leki na spanie na receptę?

Lekarz każdej specjalności jest uprawniony do wystawienia e-Recepty na każdy lek. Z racji, czego pacjent nie musi umawiać się do żadnego konkretnego specjalisty, aby uzyskać dokument.

Nie zmienia to jednak faktu, że nie każdy lekarz od ręki przepisze nam pożądany lek. Lekarz każdorazowo może odmówić pacjentowi wypisania e-Recepty, jeśli uzna, że nie ma zasadności, aby pacjent go przyjmował lub może zaszkodzić on jego zdrowiu, lub życiu.

Pacjenci przy problemach z bezsennością najczęściej wybierają psychiatrę, który jest w pełni kompetentnym specjalistą do leczenia problemów ze snem. On na podstawie wywiadu medycznego z pacjentem każdorazowo dobiera indywidualną ścieżkę leczenia. Podczas pierwszej wizyty zapyta o przyjmowane leki, występujące choroby, samopoczucie, objawy oraz możliwe skutki, które odczuwa się w związku z niedoborem snu.

Często oprócz leków, czy suplementów diety, kieruje również pacjenta do psychologa lub psychoterapeuty, aby efekt leczenia był bardziej długotrwały.

 

Leki na spanie na receptę, mogą zapewnić krótkoterminową ulgę od bezsenności. Jednak wiele z tych leków ma potencjalnie poważne skutki uboczne. Niektóre leki na sen stanowią również ryzyko uzależnienia i nadużywania. Każdy przed rozpoczęciem ich przyjmowania powinien porozmawiać z lekarzem, żeby mieć świadomość o lekach, których używa i wszelkich skutkach ubocznych, których doświadcza.

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!