Woda zasadowa, czyli jakie pH wody jest najzdrowsze?

Materiał Partnera

 

Rosnąca świadomość społeczeństwa dotycząca prowadzenia zdrowego trybu życia i właściwego odżywiania sprawia, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się również woda zasadowa, nazywana alkaliczną. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu woda wyróżnia się wyższym pH (wynoszącym od ponad 7,5 do 9,5), którego zadaniem jest pomoc w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

 

 

Warto przy tym wspomnieć, że wszystkie płyny pojawiające się w naszym organizmie, na przykład krew czy soki trawienne, mają określone pH, które jest regulowane za pomocą specjalnych, naturalnych mechanizmów. Mogą one jednak zostać zaburzone z powodu stresu, chronicznego zmęczenia, zbyt intensywnego wysiłku czy nieprawidłowego sposobu odżywiania. Z tego powodu woda zasadowa dla wielu osób staje się łatwą i skuteczną metodą na poprawę równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz tym samym na lepsze funkcjonowanie każdego dnia.

 

Jakie pH ma spożywana przez nas woda?

 

Spożywane przez nas posiłki oraz napoje mają określone pH, które może być kwaśne (do 6), obojętne (7) lub zasadowe (powyżej 7,5). Zazwyczaj woda butelkowana lub kranowa ma pH utrzymujące się w granicach 7-7,5, co oznacza, że nie ma dużego wpływu na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej całego organizmu. W efekcie, jeśli jesteśmy narażeni na duży stres, spożywamy wysoko przetworzoną żywność lub słodkie, gazowane napoje, zwykła woda nie pomoże w utrzymaniu lepszego nawodnienia organizmu ani w regulacji zachodzących w nim procesów. Z tego powodu osoby, które interesują się świadomym odżywianiem oraz poprawą jakości codziennego życia, coraz częściej sięgają po wodę alkaliczną pochodzącą z naturalnych źródeł.

 

 

Badania przeprowadzone w Instytucie AWF w Katowicach, które zostały przeprowadzone z wykorzystaniem wody Alcalia, potwierdzają, że tego typu woda zasadowa przyczynia się do lepszego nawodnienia organizmu, szczególnie podczas długotrwałego wysiłku o niewielkiej intensywności. Co więcej, woda alkaliczna pomaga w lepszym metabolizmie tłuszczy, wpływając na widoczne efekty regularnych treningów. 

 

O czym warto pamiętać, wybierając wodę alkaliczną?

 

Warto wspomnieć, że systematyczne spożywanie wody zasadowej zmniejsza ryzyko pojawienia się trudności z trawieniem, co okazuje się ważną zaletą dla osób zmagających się z różnymi problemami trawiennymi.

 

Decydując się na wdrożenie wody zasadowej (alkalicznej), warto przede wszystkim zwrócić uwagę na źródło, z którego będzie ona pochodzić, oraz na jej pH. Najlepszym wyborem będą wody o pH wynoszącym około 9,3-9,5, oraz takie których odczyn wynika z naturalnie zachodzących procesów, a nie z działań człowieka. Przykładem tego typu wody jest Alcalia, którą wydobywa się z głębinowych źródeł znajdujących się aż 1200 metrów pod powierzchnią ziemi. Warto zauważyć, że wysokie pH wody Alcalia potwierdza uzyskany przez nią certyfikat. Dzięki temu kupując wodę zasadową, można mieć pewność, że będzie ona wyróżniała się pH o odpowiednim odczynie.

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!