O mnie

Wyznaję zasadę, że narząd ruchu stworzony jest do ruchu - i dlatego w ten sposób również powinniśmy podchodzić do jego leczenia i profilaktyki. Odpowiednio dobierając do indywidualnego przypadku rodzaj, intensywność i czas ćwiczeń można pomóc w takim samym stopniu zarówno wybitnym sportowcom, jak i osobom prowadzącym d...otychczas siedzący tryb życia. Bardzo mocno wierzę w profilaktykę, a więc nie tylko chwilowe poradzenie sobie z problemem, ale również edukację pacjenta w celu wprowadzenia do swojego życia zmian lub nawyków, które pomogą mu zmniejszyć ryzyko nawrotu jego dolegliwości. Pracuję również ze sportowcami, którym kontuzja jeszcze się nie przytrafiła, aby pozostało tak jak najdłużej.

W czasie procesu edukacji (który w moim przypadku trwa cały czas) uczestniczyłem w wielu wykładach, konferencjach, kursach i szkoleniach, jednocześnie chłonąc wiedzę, ale podchodząc również krytycznie do każdej informacji.

Moja fascynacja ludzkim ciałem, jego anatomią i biomechaniką oraz niesamowitymi możliwościami wzięła się z faktu, iż sam czynnie uprawiam sport. Moją największą sportową pasją jest kolarstwo górskie oraz przełajowe (w którym mam również kilka lat doświadczenia jako instruktor), a pasję tę przekładam na pracę zawodową, poza fizjoterapią zajmując się również bikefittingiem. Do tego wyznaję zasadę, że fizjoterapeuta powinien być wzorem dla pacjentów, dlatego poświęcam dużo czasu na pracę nad własną sprawnością - uwierz mi, że jeśli tłumaczę Tobie jak wykonać jakieś ćwiczenie, sam prawdopodobnie wykonałem je kilkadziesiąt lub kilkaset razy.
więcej

Wykształcenie

Magister fizjoterapii / technik masażysta

Języki

Angielski, Francuski

Leczone schorzenia

więcej

Adres

ul. Nowogrodzka 62c/domofon 40, Warszawa
Fizjoklinika s.c. Maciej Brożyński, Arkadiusz Sosnowski
powiększ mapę
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Fizjoterapia mgr Piotr Kalużny
40 min · 180 zł
Trening medyczny
40 min · 180 zł

Opinie pacjentów

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Strona WWW placówki medycznej: FIZJOKLINIKA Warszawskie centrum rehabilitacji i osteopatii medycznej   Warszawa, Nowogrodzka 62c Regulamin świadczenia usług

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.