O mnie

Dr n. med. Rafał Ryśkiewicz - specjalista chirurg dziecięcy, ortopeda traumatolog Drogę zawodową jako chirurg dziecięcy rozpocząłem w 2001 r. w Koszalinie. W 2018 r. przeprowadziłem się do Radomia, gdzie od 2019 do 2022 r. pełniłem funkcję Kierownika Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistyczny...m.
W 2020 r. ukończyłem specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, a w 2021 r. rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne z Balneologii i Medycyny Fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe i uzyskane kwalifikacje stawiają traumatologię dziecięcą jako wiodącą dziedzinę mojego zainteresowania zawodowego, włączając w to zarówno leczenie zachowawcze, operacyjne, jak również rehabilitację.

Obecnie kieruję Oddziałem Chirurgii Dziecięcej i Urazowej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, gdzie we współpracy z Prof. Marcinem Waśko tworzymy  miejsce kompleksowego leczenia urazów kolan u dzieci – od diagnostyki klinicznej i obrazowej, przez leczenie zachowawcze i operacyjne (w przypadku m.in. zwichnięć rzepki, złamań śródstawowych, urazów łąkotek oraz zerwanych więzadeł wewnątrzstawowych), na kompleksowej rehabilitacji pourazowej kończąc.

Szczególnym przedmiotem mojego zawodowego zainteresowania jest także chirurgia wrastających paznokci u dzieci. Klasyczne leczenie operacyjne tego „małego”, lecz bardzo uciążliwego problemu jest obarczone dużą liczbą powikłań i nawrotów. Ten fakt stał się przyczyną poszukiwania nowego sposobu leczenia chirurgicznego. Analiza wyników wielu lat leczenia autorską metodą plastyki paznokcia określa liczbę nawrotów poniżej 4%, w porównaniu z ponad 80% po klasycznej operacji. W praktyce, po tygodniu dyskomfortu związanego z gojeniem się rany pacjenci mogą stopniowo wracać do codziennej aktywności, którą w pełni odzyskują po ok. 3-4 tyg. Ta nowatorska metoda stanowi doskonałą alternatywę dla długotrwałej, kosztownej, uciążliwej i niepewnej terapii podologicznej oraz tradycyjnej chirurgii wrastającego paznokcia.

Aby zredukować liczbę wizyt, oferujemy Państwu konsultację i kwalifikację do leczenia operacyjnego drogą elektroniczną. Ten sprawdzony sposób umożliwia ustalenie wskazań do zabiegu, dogodnego terminu konsultacji lekarskiej oraz zabiegu (również w asyście „gazu rozweselającego”), a w szczególnych przypadkach – w znieczuleniu ogólnym pod opieką anestezjologa.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby aktywnie przejść przez okres gojenia, istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu w niezwykłym miejscu, ośrodku kompleksowej rehabilitacji duszy i ciała „Promień” w Mariówce niedaleko Radomia. Dysponuje on wykwalifikowaną kadrą fizjoterapeutów, bardzo bogatą ofertą zabiegów rehabilitacyjnych oraz możliwością konsultacji licznych specjalistów, m.in. kardiologa (na miejscu bad. EKG holter z oceną zapisu), urologa, ortopedy, neurologa czy lekarza rehabilitacji medycznej, a w niedalekiej przyszłości także możliwością wykonania badania EMG oraz zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych.

W ramach prywatnej praktyki lekarskiej przyjmuję pacjentów 1-2 x w miesiącu w Centrum Medycznym Koordynacja w Radomiu, z którym współpracuję w zakresie doboru i wykonania wkładek ortopedycznych, diagnostyki i leczenia zachowawczego wad postawy i skrzywień kręgosłupa (również metodą FED) oraz kompleksowej rehabilitacji.
 
 Zakres świadczonych usług:
- konsultacje w zakresie problemów chirurgicznych wieku dziecięcego, zwłaszcza dotyczących urazów narządu ruchu
- konsultacje w zakresie programowania rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej
- konsultacje z badaniem USG (w przypadku konieczności wykonania dodatkowej diagnostyki w trakcie wizyty lekarskiej)
- leczenie chirurgiczne wrastającego paznokcia autorską metodą
więcej

Wykształcenie

Uzyskane stopnie naukowe i specjalizacje:
- stopień dr n. med (2009 r.)
- tytuł specjalisty w chirurgii dziecięcej (2010 r.)
- tytuł specjalisty w ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2020 r.)

Dodatkowe kwalifikacje
- wykonywanie badań i zabiegów pod kontrolą USG

Języki

Polski

Leczone schorzenia

więcej

Dodatkowe informacje

Rejestracja telefoniczna od pon do pt 16:00-20:00 tel. 512-387-735 W ramach prywatnej praktyki lekarskiej przyjmuję pacjentów 1-2 x w miesiącu w Centrum Medycznym Koordynacja w Radomiu, ul. Kielecka 90. Prosimy o kontakt telefoniczny w sprawie dostępnego terminu wizyty.

Adres

Najbliższy wolny termin
Umów wizytę

Usługi

Konsultacja lekarska
10 min · 200 zł
Konsultacja lekarska z badaniem USG
15 min · 270 zł
Programowanie rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej, instruktaż ćwiczeń do wykonywania w domu
20 min · 100 zł

Opinie pacjentów

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Ten specjalista nie ma włączonej rejestracji on-line.

Zapytaj o wolny termin
Strona WWW placówki medycznej: Prywatna praktyka lekarska   Radom, Kielecka 90

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.