mgr Standarska Dobrosława

Umów wizytę

O mnie

Jestem absolwentką Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie. Podczas studiów ukończyłam zaawansowany poziom psychologii klinicznej, interwencji kryzysowej oraz uzależnień. Ukończyłam Seksuologię Kliniczną na Studiach Podyplomowych SWPS. Jestem w trakcie szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwi...ązaniach i pracuję w tym nurcie.
Założeniem Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) z angielskiego Brief Solution Focused Therapy (BSFT) jest poszukiwanie najbardziej optymalnego rozwiązania dla sytuacji, w której klient się znalazł. W trakcie terapii, która polega na rozmowie, szuka się mocnych, dobrych stron pacjenta i rozwiązań trudności. Zazwyczaj nie analizuje się przyczyny problemów, a także ich istoty trudności. Terapeuta pozwala spojrzeć na problem zawsze z kilku perspektyw. Nawet małe zmiany powodują wywołanie dużych zmian. Zazwyczaj to klient jest ekspertem swojego życia. Potrzebuje on jedynie pomocy i wskazania odpowiedniej drogi.
Terapia poprzedzona jest kilkoma spotkaniami konsultacyjnymi (4 - 6 wizyt, raz w tygodniu), na których dokonywana jest wstępna diagnoza i określane cele oraz ramy terapii związane z pożądaną zmianą funkcji psychicznych, a w rezultacie realnych zmian w życiu klienta. Spotkania zarówno konsultacyjne jak i terapia trwają 50 minut.
Na spotkanie konsultacyjne zapraszam osoby zarówno doświadczające dyskomfortu psychicznego, konfliktów z ludźmi, trudności w życiu osobistym/seksualnym czy kierowane przez lekarza pierwszego kontaktu, jak i osoby z diagnozą psychiatryczną, kierowane przez lekarza psychiatrę. Zachęcam do kontaktu i podjęcia decyzji dotyczącej wspólnej pracy w gabinecie. Mając jednak na uwadze realność naszych czasów możliwa, a niekiedy wskazana jest terapeutyczna praca online (np. dla osób doświadczających silnego lęku).

Moje bogate doświadczenie zdobywam niezmiennie w Wydziale Interwencji Kryzysowe w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie. Prowadząc indywidualne konsultacje psychologiczne, pracę terapeutyczną z klientem, grupę wsparcia oraz szkolenia dla rodzin zastępczych i grup zawodowych, warsztaty profilaktyczne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, sporządzam opinie psychologiczne dotyczącej oceny predyspozycji i motywacji do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Jestem psychologiem w Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz członkiem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Stopniu Niepełnosprawności.
Prowadzę grupę wsparcia dla rodzin zastępczych w PCPR w Malbork. Diagnozę psychofizyczną dzieci umieszczonych w pieczy.
Współprowadzę szkolenia skierowane do grup zawodowych o tematyce dostosowanej do zgłaszanych potrzeb.
Ponadto wiedzę praktyczną zdobywałam również w:
NZOZ Poradni Zdrowia Psychicznego w Tczewie na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym,
Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych na Oddziale Leczenia Preferencyjnych Sprawców Przestępstw Seksualnych w Starogardzie Gdańskim,
Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie,
Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA w Tczewie.
Prowadząc liczne szkolenia i warsztaty dla młodzieży oraz osób dorosłych.
Swoją wiedzę poszerzam poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach, konferencjach naukowych. Pracę poddaję regularnej superwizji.
więcej

Języki

Polski

Leczone schorzenia

  • zespół stresu pourazowego
  • zespół lęku uogólnionego
  • zaburzenia zachowania
  • zaburzenia w relacjach międzyludzkich
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia psychosomatyczne
  • zaburzenia psychiczne
  • zaburzenia pamięci
więcej

Adres

brak
Domyślna lokalizacja
Najbliższy wolny termin
Umów wizytę
więcej

Usługi

Konsultacja psychologiczna
50 min · 150 zł
Konsultacja seksuologiczna
50 min · 150 zł
Terapia par
50 min · 250 zł
Terapia psychologiczna
50 min · 150 zł

Opinie pacjentów

Specjalista nie posiada żadnych opinii

Strona WWW placówki medycznej: Psycholog Seksuolog Dobrosława Standarska   Tczew, Krótka 10

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik