Przeziębienie i grypa

Infekcja HPV  może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym brodawek narządów płciowych i raka szyjki macicy. HPV jest jednym z najczęściej przenoszonych drogą płciową wirusów na świecie, z wieloma różnymi typami, z których niektóre są bardziej groźne niż inne.

 

Infekcja HPV często przebiega bezobjawowo i może samoistnie ustąpić, jednak niektóre typy wirusa mogą prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, takich jak zmiany przedrakowe i rakowe.

ONLINE
W GABINECIE

Wylecz infekcję HPV 

skonsultuj się z lekarzem i uchroń się przed powikłaniami

Grypa oraz przeziębienie to dwie różne choroby, które często mają dość podobny przebieg, dlatego niezbędna jest konsultacja lekarska, by je rozróżnić i wdrożyć odpowiednie leczenie.
Lekarz pierwszego kontaktu

HPV jest wirusem brodawczaka ludzkiego, który ma wpływ m.in. na rozwój raka jajnika. Do zarażenia nim dochodzi przede wszystkim poprzez stosunki seksualne, choć wirus przenoszony jest również w skutek używania tych samych ręczników, co zarażona osoba.


Okazuje się, że kontakt z HPV ma około 2/3 dorosłych osób, jednak w większości nie występują żadne niepokojące objawy. Jeśli jednak już się pojawią, są one dość charakterystyczne.


Do głównych objawów należy świąd oraz pieczenie, często pojawiają się również kłykciny oraz brodawki. Jeśli są one widoczne i dokuczliwe, niezbędna jest konsultacja z ginekologiem.
Proces leczenia obejmuje przede wszystkim radzenie sobie ze skutkami infekcji HPV, czyli chodzi głównie o usuwanie kłykcin kończystych oraz wykonywanie badań kontrolnych szyjki macicy, pochwy oraz sromu.

Jak można otrzymać e-Receptę i L4?

dots dots
Umów konsultację
Umów konsultację wybierając
lekarza i dogodny termin
dots
Wypełnij formularz
wypełnij formularz
i opłać poradę w wybranej
formie (online lub w gabinecie)
dots
Stan
omów swój stan
z lekarzem
dots
SMS
e-Receptę otrzymasz po
zakończeniu porady
(mailem lub SMS-em)
dots
e-Zwolnienie
e-Zwolnienie zostanie
przesłane do Twojego
pracodawcy elektronicznie

Co można skonsultować podczas wizyty?

  • objawy (np. brodawki narządów płciowych, zmiany skórne, swędzenie)
  • badania fizykalne
  • identyfikacja typu wirusa HPV (wysokiego ryzyka czy niskiego ryzyka)
  • zalecenie leczenia miejscowego w przypadku brodawek
  • omówienie opcji chirurgicznych w przypadku opornych na leczenie zmian
  • informacje na temat szczepień przeciwko HPV, zalecanych zarówno dla dziewcząt,
    jak i chłopców
  • porady dotyczące praktyk seksualnych zmniejszających ryzyko zakażenia HPV
  • informacje na temat harmonogramu badań cytologicznych i testów HPV

Konsultacje Online

Konsultacje online

Podczas konsultacji online lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad dotyczący objawów infekcji HPV, ocenia wyniki dostępnych badań oraz omawia możliwe opcje terapeutyczne. Pacjenci otrzymują spersonalizowane zalecenia dotyczące leczenia miejscowego, profilaktyki oraz dalszej diagnostyki.

Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie umożliwia pacjentom bezpośredni kontakt z ginekologiem lub dermatologiem, który przeprowadza dokładne badanie fizykalne, ocenia zmiany skórne lub śluzówkowe oraz wykonuje niezbędne testy diagnostyczne. Na podstawie zebranych informacji specjalista opracowuje indywidualny plan leczenia

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo
bez kontaktu z innymi chorymi
Wygoda
Wygoda
bez wychodzenia z domu
i dojazdów do lekarza
Szybkość
Szybkość
eReceptę uzyskasz nawet
w 15 minut
Czytelność
Czytelność
nie istnieje ryzyko błędnego
odczytania eRecepty

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jak dochodzi do zakażenia HPV?

Zakażenie HPV najczęściej następuje poprzez kontakt seksualny, w tym stosunek waginalny, analny oraz oralny. Możliwe jest również zakażenie przez kontakt skórny z zakażoną osobą, nawet jeśli nie występują widoczne objawy.

Jakie są objawy zakażenia HPV?

Większość zakażeń HPV przebiega bezobjawowo i ustępuje samoistnie. W przypadku objawów mogą one obejmować brodawki narządów płciowych, brodawki na skórze oraz zmiany przedrakowe na szyjce macicy, które można wykryć podczas badania cytologicznego (PAP).

Jakie są typy HPV związane z nowotworami?

Typy HPV 16 i 18 są najbardziej związane z rozwojem nowotworów, w tym raka szyjki macicy, odbytu, gardła oraz innych okolic narządów płciowych. Inne typy, takie jak HPV 6 i 11, są głównie związane z brodawkami narządów płciowych.

Jak diagnozuje się zakażenie HPV?

Diagnoza zakażenia HPV może obejmować badanie cytologiczne (PAP), testy DNA HPV, kolposkopię oraz biopsję. W przypadku brodawek narządów płciowych diagnoza jest zwykle oparta na badaniu fizykalnym.

Czy można zapobiegać zakażeniu HPV?

Tak, istnieją szczepionki przeciw HPV, które są skuteczne w zapobieganiu zakażeniom najbardziej onkogennymi typami wirusa (np. HPV 16 i 18) oraz typami wywołującymi brodawki (np. HPV 6 i 11). Regularne badania cytologiczne oraz stosowanie prezerwatyw również mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka zakażenia.

Kto powinien przyjąć szczepionkę przeciw HPV?

Szczepionki przeciw HPV są zalecane dla dziewcząt i chłopców w wieku 11-12 lat, ale mogą być podawane już od 9 roku życia. Mogą być również podawane młodym dorosłym do 26 roku życia, którzy nie zostali zaszczepieni w młodszym wieku.

Artykuły tematyczne

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

Medfile nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
Umów się na prezentację