5 sposobów na leczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy

Materiał Partnera

 

Szampony na łojotokowe zapalenie skóry głowy są elementem leczenia tej dermatologicznej choroby. Nie jest to jednak jedyny sposób terapii. Aby pozbyć się problemu, należy połączyć mycie głowy specjalnymi szamponami z innymi metodami leczenia. W tym artykule znajdziesz sposoby leczenia łojotoku.

 

Czy szampony na łojotokowe zapalenie skóry głowy naprawdę działają?

 

Szampony na łojotokowe zapalenie skóry mają potwierdzone działanie. Składniki w nich zawarte oczyszczają skórę głowy z nagromadzonych złuszczonych płatów naskórka. Tonizują skórę, łagodzą podrażnienia, hamują namnażanie bakterii i grzybów, które wywołują łojotok. Regularne mycie głowy szamponem co drugi dzień łagodzi widoczne objawy schorzenia. Jeśli kuracja jest stosowana już od pierwszych objawów, to zdarza się, że problem zostaje usunięty. Częściej jednak stosowanie specjalnych szamponów na łojotokowe zapalenie skóry głowy jest jednym z elementów złożonej terapii leczniczej. Leczenie łojotokowego zapalenia jest skomplikowane, a choroba często powraca. Zwykle też trudno jest wyleczyć skórę bez wizyty u lekarza. Często konieczne są dokładniejsze badania, które ułatwią określenie terapii. hormonalne, ponieważ przyczyną bywa nadpotliwość skóry, wywołana zaburzeniami w poziomie hormonów. Zwykle związane jest to z chorobami tarczycy lub nadprodukcja androgenów.

 

Sposoby na wyleczenie łojotokowego zapalenia skóry głowy

 

Oto 5 sposobów leczenia, które stosowane jednocześnie, ułatwiają sukces terapii:

  • pobranie próbki złuszczonego naskórka do badania laboratoryjnego, które ułatwi diagnozę przyczyny i określenie sposobu leczenia;
  • regularne mycie głowy szamponami na łojotokowe zapalenie skóry;
  • stosowanie preparatów ziołowych do wcierania, tzw. wcierki w skórę głowy;
  • przyjmowanie zleconych przez dermatologa lekarstw, które działając wewnętrznie, niwelują zakażenia skóry i regulują poziom hormonów;
  • zdrowy styl życia, w tym zbilansowana dieta, relaks i unikanie przewlekłego stresu. 

 

Gdzie kupić skuteczne szampony na łojotokowe zapalenie skry głowy?

 

Najlepsze szampony na łojotokowe zapalenie skóry głowy kupisz w sklepie internetowym Dr.Max Drogeria pod linkiem https://drmaxdrogeria.pl/zdrowie/problemy-dermatologiczne/lojotokowe-zapalenie-skory. Przy okazji kup inne przydatne kosmetyki i środki codziennej higieny.

Warto pamiętać, że w terapii łojotokowego zapalenia skóry ważna jest regularność i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. Nie rezygnuj z dermokosmetyków, nawet jeśli objawy choroby ustąpiły. Lepiej jest profilaktycznie stosować szampony, niż potem od nowa zaczynać leczenie.

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!