eRecepta dla dziecka, jak szybko ją uzyskać dzięki teleporadom

konsultacje lekarskie online

e-recepta dla dziecka

 

Jak skorzystać z konsultacji online z lekarzem pediatrą?

 

Dzieci, szczególnie w kilku pierwszych latach życia bardzo często zapadają na różnego rodzaju infekcje. Pojawiająca się nagle gorączka, kaszel bądź inne niepokojące rodziców objawy wymagają konsultacji z lekarzem pediatrą w celu postawienia odpowiedniej diagnozy. Dla rodziców choroba dziecka oznacza konieczność wizyty w poradni, bądź jeśli objawy chorobowe wystąpią w godzinach wieczornych, wizyty w przychodni całodobowej czy nawet oddziale SOR, gdzie muszą spędzić nierzadko długie godziny, czekając na przyjęcie przez lekarza i wystawienie recepty na odpowiednie leki.

 

Wizyty w gabinetach lekarskich można ograniczyć dzięki korzystaniu z platform medycznych oferujących konsultacje lekarskie online. Jedną z platform oferujących możliwość konsultacji z lekarzem pediatrą jest platforma haloDoctor. Obecnie w haloDoctor swoje usługi oferuje ponad 250 lekarzy różnych specjalizacji w tym lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych, chirurgów dziecięcych, laryngologów czy dermatologów, którzy dostępni są o każdej porze dnia i nocy.

 

Dlaczego warto skorzystać z teleporady?

 

Proces rejestracji i zarezerwowania wizyty jest bardzo prosty i zajmuje zaledwie kilka minut. Dzięki wyświetlającym się wolnym terminom wizyt, rodzic może wybrać godzinę wizyty, która nie będzie zaburzać rytmu dnia dziecka, a wybór dogodnej formy komunikacji (rozmowa telefoniczna, czat czy wideo rozmowa) gwarantuje dostosowanie formy komunikacji do oczekiwań i potrzeb rodzica. Dzięki wizytom online nie trzeba tracić czasu na dojazd do placówki medycznej, rejestrację oraz oczekiwanie w kolejce, a możliwość wystawienia eRecepty umożliwia szybkie zakupienie i podanie leku. Konsultacja medyczna online przebiega podobnie jak wizyta w gabinecie stacjonarnym. Podczas wizyty online lekarz nie tylko zapozna się z objawami małego pacjenta, ale również

 

 • Pozna historię choroby dziecka
 • Zapozna się z wynikami badań przydatnymi do przeprowadzenie badania
 • Wystawi eReceptę
 • Jeśli zajdzie taka potrzeba wystawi dla rodzica eZwolnienie lekarskie na dziecko

 

Konsultacja przeprowadzana jest przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, który zdiagnozuje chorobę oraz dobierze odpowiednie leki. Rodzic może wybrać dowolnego lekarza bez względu na swoje miejsce zamieszkania.

 

Korzystanie z eWizyt jest szczególnie przydatne dla rodziców mających pod opieką kilkoro dzieci bądź mieszkających w miejscu oddalonym od ośrodków zdrowia. Możliwość konsultacji online i wystawienie eRecepty dla dziecka jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich rodziców, którzy nie chcą narażać dziecka na dodatkowy stres związany z koniecznością wizyty w przychodni.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
W jaki sposób przebiega rejestracja na wizytę u pediatry?
 1. Na platformie haloDoctor, wybieramy lekarza oraz umawiamy się na pasujący termin,
 2. Opłacamy usługę za pośrednictwem przelewu lub payU,
 3. Wybieramy sposób komunikacji z lekarzem (czat / wideorozmowa),
 4. Uzyskujemy fachową pomoc, odpowiedzi na wszystkie pytania, a dodatkowo w razie potrzeby e-Receptę na leki. 
Jakie zalety usług telemedycznych na haloDoctor możemy wyróżnić?
 • Wygoda – kontakt z lekarzem w dogodnym czasie, bez konieczności wychodzenia z domu,
 • Bezpieczeństwo danych – dokumentacja medyczna jest przechowywana w bardzo bezpieczny sposób, 
 • e-Recepty i e-Zwolnienia – możliwość uzyskania dokumentów w razie potrzeby, 
 • Konsultacji wyników – możliwość omówienia z lekarzem: wyników badań, historii choroby oraz zażywanych leków,  
 • Najkorzystniejsze ceny – tradycyjna stacjonarna wizyta u lekarza jest coraz droższa, w haloDoctor uzyskasz pomoc wykwalifikowanych lekarzy znacznie taniej. 
   
Jaki lekarz może wystawić e-Receptę na antybiotyk?

Lekarz każdej specjalności jest uprawniony do wystawienia e-Recepty na antybiotyk. Jeśli uzna za zasadne rozpoczęcie antybiotykoterapii i nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań, z pewnością wystawi receptę na odpowiednie leki. 
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!