Jak szybko uzyskać e-Receptę?

konsultacje lekarskie online

 

Obecnie nie musisz już iść do gabinetu lekarskiego, aby otrzymać receptę. W rzeczywistości bardzo sprawnie można uzyskać e-Receptę na potrzebne Ci lekarstwa. Dzięki telemedycynie możesz omówić swój stan zdrowia wirtualnie z lekarzem, który na podstawie wywiadu medycznego, przepisze Ci odpowiednie leki na receptę, możliwe do wykupienia w każdej aptece. Uzyskanie recepty za pośrednictwem internetu, jest niewątpliwie najszybszym i najwygodniejszym sposobem.

 

Czym jest telemedycyna?

Telemedycyna, to nic innego jak świadczenie usług medycznych za pośrednictwem Internetu. Obejmuje ona wirtualne konsultacje oraz rozmowy ze specjalistami, na których możemy:

  • przeprowadzić terapię, czy wizytę lekarską,
  • skonsultować swoje wyniki badań,
  • poprosić specjalistę o wystawienie e-Zwolnienia, e-Recepty lub e-Skierowania.

 

Jak najszybciej uzyskać receptę na odpowiednie leki?

Większość z nas zauważyła, że wypisanie recepty przez lekarza trwa chwilę, a cały proces z tym związany może być dla nas długi i uciążliwy. Szczególnie jest to widoczne przy rutynowym wypisywaniu tych samych leków. Jeżeli nasze wyniki badań są w normie i od dłuższego czasu przyjmujemy tę samą dawkę leku, to 3-minutowa wizyta w gabinecie stacjonarnym specjalisty po receptę może okazać się dla nas stratą czasu.

Idealnym oraz najszybszym rozwiązaniem przy wypisywaniu recepty przez lekarza są konsultacje online. Na e-Wizytę możesz umówić się za pomocą licznych platform do tego dedykowanych. Jedną z nich jest haloDoctor, która umożliwia uzyskanie recepty w kilka minut. Umów konsultacje z receptą. Jest to najszybszy sposób, aby uzyskać leki na receptę.

 

Jakie są największe zalety recept wystawionych online?

  • Oszczędność czasu

Nie musisz już marnować czasu na dojazd do gabinetu lekarskiego. Wszystkiego możesz dokonać bez wychodzenia domu, z każdego miejsca na świecie z dostępem do Internetu.

  • Ogromny wybór specjalistów

Oprócz uzyskania e-Recepty na odpowiednie leki, podczas konsultacji online z lekarzem możesz porozmawiać o wszystkich swoich wątpliwościach odnośnie danego leku. Specjalistów na platformie jest bardzo dużo, dzięki czemu na podstawie opinii możesz wybrać tego który będzie w stanie najlepiej sprostać Twoim oczekiwaniom.

  • Możliwość umówienia się o niestandardowych porach

W odróżnieniu od lekarzy prowadzących praktykę w gabinetach stacjonarnych Ci z nich którzy prowadzą konsultacje online, są dostępni dla swoich pacjentów nierzadko w godzinach wieczornych, w weekendy lub święta, gdzie uzyskanie recepty w tym czasie w sposób tradycyjny graniczyłoby z cudem

 

Lekarz może wystawić receptę:

  • Rp,
  • Rpw,
  • na leki recepturowe.

 

W jakim okresie czasu zostanie mi przepisana recepta online?

e-Recepta zostanie wystawiona przez lekarza w większości przypadków podczas wizyty online lub niezwłocznie po niej za pośrednictwem wiadomości SMS, lub e-mail.

 

 

Wprowadzenie możliwości wystawiania recept elektronicznych, było niewątpliwie genialnym posunięciem oraz początkiem rewolucji w zakresie telemedycyny i świadczenia praktyk lekarskich na odległość. Są one o tyle wygodne, że już nie musisz czekać w długich kolejkach do lekarzy. Wystarczy, że wypełnisz formularz online lub umówisz się na e-Wizytę z lekarzem, a receptę na pożądane przez Ciebie leki uzyskasz, nie wychodząc z domu.

 

 

„Platforma stworzona do prowadzenia konsultacji lekarskich online, haloDoctor, jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Na portalu haloDocotor.pl pacjent za pośrednictwem internetu może uzyskać fachową pomoc, która nie odbiega standardem od tej osobistej w gabinecie lekarskim. Platforma jest bardzo przystępna dla pacjentów w każdym wieku, którzy bez trudu znajdą informację o specjalistach i w jakich terminach są dostępni dla pacjentów. Zgłaszający się pacjent ma możliwość zarezerwowania e-Wizyty, uzyskania porady i e-Recepty, którą można otrzymać za pośrednictwem SMS lub e-mailem.”

 

Zobacz także:

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

e-Recepta e‑Recepta online!