E recepta online

konsultacje lekarskie online

 

Rozwijająca się telemedycyna w naszym kraju zatacza coraz większe koło, dzięki temu każdy może otrzymać od lekarza w kilka minut takie rzeczy jak skierowanie czy e receptę online na potrzebne leki.

 

E recepta online - łatwy sposób na kolejki

Ludzie szybko przyzwyczajają się do wygody, a taką wygodę w działaniu, jaką otrzymujemy od telemedycyny potrzebowaliśmy jak tlenu. Nowoczesne rozwiązania z medycynie są na wagę złota i naszego czasu, którego ciągle brakuje, pogoń za codziennością wymaga od nas szukania drogi na skróty. Konsultacja online jest dla każdego, nauczy się z niej korzystać senior, a osoba młodsza będzie sięgała po nią regularnie, możliwość, jaką jest e recepta online, czy e-Zwolnienie online w kilka minut wprawia w zachwyt i uświadamia jak wiele możemy zdziałać, mając jedynie dostęp do internetu.

E recepta to również wygoda dla lekarza, ponieważ dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu, lekarz nie musi obawiać się ewentualnych pomyłek w wypisywaniu leków. Systemy są tak unowocześnione i zintegrowane, że wystarczy wpisać kilka pierwszych liter, aby pokazała się cała gama leków o takiej nazwie, dzięki temu lekarz na spokojnie wybierze odpowiedni z listy. To pozwala również na uniknięcie zbędnych literówek, czy błędnych danych osobowych, a co za tym idzie – niweluje konieczność powrotu do lekarza po nową, poprawnie wypisaną receptę.

 

Jakie zalety przynosi konsultacja online?

Oprócz rozładowania kolejek pod przychodniami i oczekiwaniem tygodniami na wizytę, konsultacja online daje nam:

  • czas, ponieważ samodzielnie wybieramy datę oraz godzinę wizyty, dzięki temu nie ma konieczności zrywania się z pracy, czy zmiany organizacji całego dnia,
  • szybką pomoc, ponieważ nie zawsze nasz lekarz prowadzący ma miejsce, aby udzielić nam konsultacji. Dzięki gabinetom online, można samodzielnie umówić się do dowolnego lekarza, który może przyjąć praktycznie na ‘już’, jeśli ma wolną godzinę wizyty. Dla takich sytuacji platformy medyczne udostępniają aktualne kalendarze, aby pacjent mógł jak najszybciej spotkać się z lekarzem,
  • szybka e recepta online na leki, których pilnie potrzebujemy,
  • poczucie bezpieczeństwa, ponieważ będąc zdrowym nie każdy ma ochotę przebywać w poczekalni przychodni wśród chorych, jeśli jego wizyta dotyczy np. przedłużenia terapii farmakologicznej w chorobie przewlekłej.

 

Realizacja recepty elektronicznej

Recepta papierowa została zastąpiona elektroniczną i ta zmiana niesie za sobą małą zmianę w systemie realizowania jej w aptece. Każda recepta, czy to e recepta online, czy ta z wizyty stacjonarnej u lekarza posiada 4-cyfrowy kod, który należy podać w aptece wraz ze swoim numerem pesel. Każda recepta jest również dostępna do wglądu na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), które założyć może każdy obywatel, dzięki temu ma bieżący dostęp do swoich recept, czy skierowań. Dzięki temu, żadna e recepta online nie zostanie zgubiona. Dla osób, które nie posiadają konta również jest przygotowane rozwiązanie, w takich sytuacjach pacjent otrzymuje wydruk informacyjny, na którym są zawarte wszystkie informacje dotyczące przepisanych leków. W takiej sytuacji cały wydruk przekazuje się farmaceucie w aptece, a on realizuje zgodnie z podanymi informacjami.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jak najszybciej uzyskać e-Receptę na tabletkę dzień po?

Bez zastanowienia najszybszym sposobem będzie wybranie telemedycyny. Na platformie takiej jak haloDoctor, jest wielu lekarzy, którzy oferują swoją pomoc nawet w święta, czy weekendy. Dzięki temu e-Receptę na pożądany lek możesz uzyskać nawet w kilkanaście minut. Wybierz specjalistę i opłać wizytę, a już po chwili połączysz się z lekarzem i otrzymasz dokument. 
 

Jakich specjalistów pacjent może znaleźć na platformie haloDoctor?

Na platformie haloDoctor można znaleźć specjalistów z każdej dziedziny. Możemy zacząć naszą listę od dermatologów, przez ginekologów, chirurgów, dietetyków psychiatrów, a kończąc na lekarzach rodzinnych czy dentystach. 
 

Czy istnieje możliwość wstawiania daty późniejszej realizacji e-Recepty?

Tak, podobnie, jak przy recepcie papierowej, można na e-Recepcie zaznaczyć datę realizacji późniejszą, tj. datę realizacji „od dnia”.
 

Zobacz także

Umów się na wizyty online
e-Wizyty | e-Recepta | e-Zwolnienie
Baza placówek medycznych

Kontakt
BioStat Sp. z o.o.

Siedziba
ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik

HaloDoctor nie jest placówką medyczną i nie świadczy usług medycznych.
Nasza platforma telemedyczna służy do łączenia lekarzy z pacjentami i umożliwiania im świadczenia usług medycznych.
e-Recepta e‑Recepta online!